با ما ارتباط برقرار کن

سیریک

۴۲ پروژه در هفته دولت در سیریک افتتاح شد

فرماندار سیریک گفت: بهره‌برداری از ۴۲پروژه هفته دولت در این شهرستان، حدود ۶۰فرصت شغلی جدید ایجاد کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، احمد جمال الدینی روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از این پروژه ها که با حضور ویدئوکنفرانسی استاندار برگزار شد، اعتبار این پروژه ها را حدود ۸۳۹میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: این پروژه ها در بخش‌های عمران و توسعه روستایی، برق، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و تولیدی و خدماتی تعریف شده است.

نماینده دولت در شهرستان سیریک از دبیرستان جلال آل احمد، ساختمان سالن امتحانات سیریک، پروژه‌های شرکت توزیع برق، کارخانه تولید آجر، دهکده غذایی نگین (ویژه تولید غذای آبزیان) و یک واحد مرغداری به عنوان پروژه‌های شاخص نام برد که اعتبار آنها حدود ۴۸۰میلیارد ریال است.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع خدماتی-رفاهی استان با اعتبار ۵۰۰میلیارد ریال خبر داد.

تحقق ۶۰درصدی آرزوی دیرینه مردم

جمال الدینی ادامه داد: از اساسی ترین خواسته های مردم سیریک از دهه های گذشته تاکنون، ساخت اسکله بود که با حمایت و پیگیری مستقیم استاندار هرمزگان احداث آن آغاز شده و ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار سیریک اظهار امیدواری کرد: پس از بهره‌برداری از این اسکله تا دهه فجر امسال، اقتصاد دریامحور شهرستان سیریک متحول شود.

جشن پایان مدارس تخریبی در راه است

وی تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای بزرگ که با حمایت استاندار هرمزگان انجام شد: بازسازی مدارس تخریبی است که با توجه به برنامه ریزی انجام شده و تعداد مدارس باقیمانده، تا پایان امسال جشن برچیده شدن مدارس تخریبی استان را برگزار خواهیم کرد.

جمال‌الدینی اظهار کرد: کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع خدماتی رفاهی استان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و دبستان سه کلاسه روستای بصره نیز در این هفته کلنگ‌زنی و ساخت آنان آغاز خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف یک دستگاه تانکر حامل ۳۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان سیریک +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز هرمزگان از توقیف یک دستگاه تانکر حامل ۳۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان سیریک خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف یک دستگاه تانکر حامل ۳۶ هزار لیتر سوخت قاچاق با اقدام اطلاعاتی توسط قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی همچنین با اشاره به توقیف این تانکر در محور مواصلاتی سیریک به جاسک خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان، مراتب را هر چه سریع‌تر به قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان اطلاع دهند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در پایان تأکید کرد: خوشبختانه با تشکیل قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت و در نتیجه تمرکز اقدامات، شاهد کارآمدسازی نظارت‌ها و تشدید برخورد با متخلفین می‌باشیم که این موضوع، سامان دهی عرضه سوخت و کنترل هوشمند مصرف را در پی داشته است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

 افزایش ۴ برابری تولید میگو در طول ۵ سال/ زنجیره تولید میگو در کشور شکل گرفته است

با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار هرمزگان، ذوالقدر نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان و جمعی از مسئولین استانی و کشوری مزرعه ۱۶۰ هکتاری پرورش میگو گزی جنوبی به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمود حجتی در این مراسم با اشاره به جایگاه خوب استان هرمزگان در زمینه های شیلاتی گفت: خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از مزرعه ای با ۳۵میلیارد تومان توسط یک روستایی توانمد و از بومیان منطقه بوده ایم.
وی تبدیل اراضی لم یزرع به حاصلخیز توسط صنعت پرورش میگو را یک سعادت و فرصت خواند و گفت: بدون شک این مهم گامی موثر و موفق در راستای رونق و توسعه روستاها و مناطق ساحلی است.
وزیر جهاد کشاورزی از پرورش میگو به عنوان ظرفیت خدادادی و مهم برای استان هرمزگان یاد کرد و گفت: امید است شاهد رونق و توسعه بیش از پیش منطقه به برکت صنعت پرورش میگو و صنایع وابسته به آن باشیم.
محمود حجتی گفت: یکی از لحظه‌های فراموش نشدنی بنده، زمانی بود که مشاهده کردم، بخش خصوصی با استقبال بسیار مناسب و سرمایه‌گذاری سنگین، توانست در کمتر از یکسال این سایت پرورش میگو را راه‌اندازی کند.
وی تشریح کرد: ۱۶۰ هکتار از ۳۳۰ هکتار این سایت آماده بهره‌برداری است و فرایند آبگیری صورت گرفت. خوشحالی این مساله زمانی دو چندان می‌شود که فردی که در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کند، بومی خود منطقه است.
وزیر جهاد کشاورزی اذعان کرد: اینگونه سایت‌ها از جمله ظرفیت‌هایی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است که متاسفانه ما از این نعمات الهی غافل بودیم.
وی با قدردانی از تلاش مدیران استانی و استاندار هرمزگان، تصریح کرد: آرام آرام کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به این عرصه ورود پیدا می‌کنند. مزارع پرورش میگو در سال جاری حدود ۱۸۰۰ هکتار توسعه کشت پیدا می‌کنند.
وزیر جهادکشاورزی گفت: در سال ۹۲ تولید میگو ۱۲ هزار تن بود که این رقم در سال گذشته به ۵۰ هزار تن رسید یعنی در طول پنج سال بیش از چهار برابر در زمینه پرورش میگو پیشرفت داشتیم که رکورد فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.حجتی ادامه داد: با توجه به بازار‌های بسیار مناسبی که امروزه وجود دارد در استان‌های ساحلی سرمایه‌گذاری‌های مناسبی در حال انجام است. وی اظهار کرد: روسیه با مصرف سالانه ۲۰۰ هزار تن میگو، یکی از بازارهای بسیار مناسب برای ما محسوب می‌شود. همچنین بازارهای بسیار خوبی در نوار جنوبی خلیج‌فارس نیز وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: سال‌های سال آرزو داشتیم که یک روزی به این اعداد و ارقام برسیم و خوشبختانه در حال حاضر مزارع پرورش میگو با رشد بسیار خوبی توسعه پیدا می‌کنند.
حجتی عنوان کرد: تجربیات گران‌بهایی نیز در خصوص روش های پرورش میگو و سیستم های مدرن که باید رعایت شود را فرا گرفتیم و با شکر خدا این صنعت رو به رشد با سرعت به حرکت خودش ادامه می‌دهد.
در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه استان هرمزگان از ۱۴ سایت پرورش میگو برخودار است گفت: این میزان با زیر کشت بردن بالغ بر شش هزار و ۶۴۰ هکتار از اراضی فعال است.
محسن یکتاپور با بیان اینکه خوشبختانه امسال بالغ بر هزار و ۸۰۰ هکتار به اراضی زیر کشت میگوی پرورش استان افزوده میشود گفت:میزان پیش بینی تولید میگوی استان را برای سال جاری حدود ۳۰ هزار تن است.
وی با بیان اینکه در استان هرمزگان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون عدد بچه میگو تولید شده و این میزان تا پایان امسال به بیش از دو میلیارد و پانصد میلون عدد می رسد گفت: از این میزان ۳۲۰ میلیون عدد به استان های بوشهر،خوزستان،چابهار و گلستان صادر شده و مابقی در در خود استان هرمزگان ذخیره سازی شده است.
مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه این مزرعه با وسعت ۱۶۰هکتار بیش از ۱۰۰استخر یک هکتاری را شامل می شود گفت:میزان تولید در این استخرها با استفاده از روش های مدرن و دستگاه های مکانیزه طی دو دوره پرورش‌در سال بالغ بر هزار و ۲۰۰ تن است.
یکتاپور افزود این مزراع با هزینه ایی بالغ بر۳۵۰میلیارد ریال شامل هزینه های زیرساخت و نهاده های تولید،توسط بخش خصوصی از تیرماه ۹۷تا تیرماه ۹۸ راه اندازی شده است.
گفتنی است در این مراسم،ذخیره سازی اولیه بچه میگو استخرها با رها سازی بچه میگو در استخر به دستان وزیر محترم جهاد کشاورزی آغاز شد.
عکس: امیر حسین خورگویی

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها