با ما ارتباط برقرار کن

سیریک

۴۲ پروژه در هفته دولت در سیریک افتتاح شد

فرماندار سیریک گفت: بهره‌برداری از ۴۲پروژه هفته دولت در این شهرستان، حدود ۶۰فرصت شغلی جدید ایجاد کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، احمد جمال الدینی روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از این پروژه ها که با حضور ویدئوکنفرانسی استاندار برگزار شد، اعتبار این پروژه ها را حدود ۸۳۹میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: این پروژه ها در بخش‌های عمران و توسعه روستایی، برق، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و تولیدی و خدماتی تعریف شده است.

نماینده دولت در شهرستان سیریک از دبیرستان جلال آل احمد، ساختمان سالن امتحانات سیریک، پروژه‌های شرکت توزیع برق، کارخانه تولید آجر، دهکده غذایی نگین (ویژه تولید غذای آبزیان) و یک واحد مرغداری به عنوان پروژه‌های شاخص نام برد که اعتبار آنها حدود ۴۸۰میلیارد ریال است.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع خدماتی-رفاهی استان با اعتبار ۵۰۰میلیارد ریال خبر داد.

تحقق ۶۰درصدی آرزوی دیرینه مردم

جمال الدینی ادامه داد: از اساسی ترین خواسته های مردم سیریک از دهه های گذشته تاکنون، ساخت اسکله بود که با حمایت و پیگیری مستقیم استاندار هرمزگان احداث آن آغاز شده و ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار سیریک اظهار امیدواری کرد: پس از بهره‌برداری از این اسکله تا دهه فجر امسال، اقتصاد دریامحور شهرستان سیریک متحول شود.

جشن پایان مدارس تخریبی در راه است

وی تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای بزرگ که با حمایت استاندار هرمزگان انجام شد: بازسازی مدارس تخریبی است که با توجه به برنامه ریزی انجام شده و تعداد مدارس باقیمانده، تا پایان امسال جشن برچیده شدن مدارس تخریبی استان را برگزار خواهیم کرد.

جمال‌الدینی اظهار کرد: کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع خدماتی رفاهی استان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و دبستان سه کلاسه روستای بصره نیز در این هفته کلنگ‌زنی و ساخت آنان آغاز خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

 افزایش ۴ برابری تولید میگو در طول ۵ سال/ زنجیره تولید میگو در کشور شکل گرفته است

با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار هرمزگان، ذوالقدر نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان و جمعی از مسئولین استانی و کشوری مزرعه ۱۶۰ هکتاری پرورش میگو گزی جنوبی به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمود حجتی در این مراسم با اشاره به جایگاه خوب استان هرمزگان در زمینه های شیلاتی گفت: خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از مزرعه ای با ۳۵میلیارد تومان توسط یک روستایی توانمد و از بومیان منطقه بوده ایم.
وی تبدیل اراضی لم یزرع به حاصلخیز توسط صنعت پرورش میگو را یک سعادت و فرصت خواند و گفت: بدون شک این مهم گامی موثر و موفق در راستای رونق و توسعه روستاها و مناطق ساحلی است.
وزیر جهاد کشاورزی از پرورش میگو به عنوان ظرفیت خدادادی و مهم برای استان هرمزگان یاد کرد و گفت: امید است شاهد رونق و توسعه بیش از پیش منطقه به برکت صنعت پرورش میگو و صنایع وابسته به آن باشیم.
محمود حجتی گفت: یکی از لحظه‌های فراموش نشدنی بنده، زمانی بود که مشاهده کردم، بخش خصوصی با استقبال بسیار مناسب و سرمایه‌گذاری سنگین، توانست در کمتر از یکسال این سایت پرورش میگو را راه‌اندازی کند.
وی تشریح کرد: ۱۶۰ هکتار از ۳۳۰ هکتار این سایت آماده بهره‌برداری است و فرایند آبگیری صورت گرفت. خوشحالی این مساله زمانی دو چندان می‌شود که فردی که در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کند، بومی خود منطقه است.
وزیر جهاد کشاورزی اذعان کرد: اینگونه سایت‌ها از جمله ظرفیت‌هایی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است که متاسفانه ما از این نعمات الهی غافل بودیم.
وی با قدردانی از تلاش مدیران استانی و استاندار هرمزگان، تصریح کرد: آرام آرام کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به این عرصه ورود پیدا می‌کنند. مزارع پرورش میگو در سال جاری حدود ۱۸۰۰ هکتار توسعه کشت پیدا می‌کنند.
وزیر جهادکشاورزی گفت: در سال ۹۲ تولید میگو ۱۲ هزار تن بود که این رقم در سال گذشته به ۵۰ هزار تن رسید یعنی در طول پنج سال بیش از چهار برابر در زمینه پرورش میگو پیشرفت داشتیم که رکورد فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.حجتی ادامه داد: با توجه به بازار‌های بسیار مناسبی که امروزه وجود دارد در استان‌های ساحلی سرمایه‌گذاری‌های مناسبی در حال انجام است. وی اظهار کرد: روسیه با مصرف سالانه ۲۰۰ هزار تن میگو، یکی از بازارهای بسیار مناسب برای ما محسوب می‌شود. همچنین بازارهای بسیار خوبی در نوار جنوبی خلیج‌فارس نیز وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: سال‌های سال آرزو داشتیم که یک روزی به این اعداد و ارقام برسیم و خوشبختانه در حال حاضر مزارع پرورش میگو با رشد بسیار خوبی توسعه پیدا می‌کنند.
حجتی عنوان کرد: تجربیات گران‌بهایی نیز در خصوص روش های پرورش میگو و سیستم های مدرن که باید رعایت شود را فرا گرفتیم و با شکر خدا این صنعت رو به رشد با سرعت به حرکت خودش ادامه می‌دهد.
در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه استان هرمزگان از ۱۴ سایت پرورش میگو برخودار است گفت: این میزان با زیر کشت بردن بالغ بر شش هزار و ۶۴۰ هکتار از اراضی فعال است.
محسن یکتاپور با بیان اینکه خوشبختانه امسال بالغ بر هزار و ۸۰۰ هکتار به اراضی زیر کشت میگوی پرورش استان افزوده میشود گفت:میزان پیش بینی تولید میگوی استان را برای سال جاری حدود ۳۰ هزار تن است.
وی با بیان اینکه در استان هرمزگان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون عدد بچه میگو تولید شده و این میزان تا پایان امسال به بیش از دو میلیارد و پانصد میلون عدد می رسد گفت: از این میزان ۳۲۰ میلیون عدد به استان های بوشهر،خوزستان،چابهار و گلستان صادر شده و مابقی در در خود استان هرمزگان ذخیره سازی شده است.
مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه این مزرعه با وسعت ۱۶۰هکتار بیش از ۱۰۰استخر یک هکتاری را شامل می شود گفت:میزان تولید در این استخرها با استفاده از روش های مدرن و دستگاه های مکانیزه طی دو دوره پرورش‌در سال بالغ بر هزار و ۲۰۰ تن است.
یکتاپور افزود این مزراع با هزینه ایی بالغ بر۳۵۰میلیارد ریال شامل هزینه های زیرساخت و نهاده های تولید،توسط بخش خصوصی از تیرماه ۹۷تا تیرماه ۹۸ راه اندازی شده است.
گفتنی است در این مراسم،ذخیره سازی اولیه بچه میگو استخرها با رها سازی بچه میگو در استخر به دستان وزیر محترم جهاد کشاورزی آغاز شد.
عکس: امیر حسین خورگویی

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

شرق هرمزگان در معرض توسعه پرشتاب و بزرگی قرار دارد

استاندار هرمزگان در جمع مردم شهرستان سیریک اظهار داشت: اجرای طرح های توسعه سواحل مکران موجب تحولات اساسی در شرق هرمزگان می شود و تحرک و پویایی بیشتری را در این منطقه رقم می زند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر فریدون همتی در سخنانی در جمع مردم شهرستان سیریک با بیان اینکه دشمنان نمی توانند با استفاده از حربه تحریم روند رو به پیشرفت ملت ایران را متوقف کنند، عنوان کرد: در طول ۴۰ سال گذشته دشمنان انواع توطئه ها را علیه ملت ایران به کار گرفته اند اما ملت ما تمامی این توطئه ها را خنثی نموده است.

وی ادامه داد: ملت ایران روز به روز گام های بیشتری در مسیر رشد و بالندگی برداشته و در این راه توقف ناپذیر بوده است.

همتی تصریح  کرد: مردم ایران اسلامی همواره در برابر توطئه های دشمنان هوشیار بوده اند و با اتحاد و انسجام ۱۳ آبان را به شکستی دیگر برای دشمنان به ویژه برای آمریکای جنایتکار تبدیل خواهیم نمود.

استاندار هرمزگان افزود: طرح بحث تحریم های ۱۳ آبان، حربه جدیدی از سوی دشمن برای ایجاد جنگ روانی علیه ملت ایران است اما مردم ایران اسلامی همواره در برابر توطئه های دشمنان هوشیار بوده اند و با اتحاد و انسجام ۱۳ آبان را به شکستی دیگر برای دشمنان به ویژه برای آمریکای جنایتکار تبدیل خواهیم نمود.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح های بزرگ در شرق هرمزگان و سواحل مکران اشاره کرد و بیان داشت: در این میان شهرستان سیریک از ظرفیت های ویژه ای برخوردار است که موجب توسعه بیشتر این منطقه خواهد شد.

وی گفت: نیروگاه هزار و ۴۰۰ مگاواتی سیریک از طرح های بسیار بزرگ است که احاث آن با مشارکت کشور روسیه آغاز شده و اشتغال بسیاری را برای جوانان تحصیل کرده این منطقه در رشته های فنی و مهندسی ایجاد می کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای طرح های توسعه سواحل مکران موجب تحولات اساسی در شرق هرمزگان می شود و تحرک و پویایی بیشتری را در این منطقه رقم می زند.

همتی بیان داشت: شرق هرمزگان در معرض توسعه پرشتاب و بزرگی قرار دارد و می تواند به یک قطب مهم صنعتی و گردشگری تبدیل شود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

اشتغالزایی ۳۰۰ نفری جوانان بخش سیریک/ اعطای تسهیلات اشتغالزایی توسعه ملی به متقاضیان

منتشر شده

روی

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان سیریک برای بیش از ۳۰۰ نفر اشتغالزایی شده است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیریک ،عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در  جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سیریک گفت: اشتغالزایی صورت گرفته در بخش های شیلات ، جهادکشاورزی،دامپزشکی، صنعت معدن تجارت می باشد که در مناطق مختلف  شهرستان سیریک صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: در راستای حفظ ذخائر آبزیان و ایجاد اشتغال پایدار  به منظور جایگزینی  نیرو کار کشتی های خارجی که در دریای عمان و خلیج فارس مشغول صید فانوس ماهیان بودند به متقاضیان تحصیلکرده بومی مجوز صید فانوس ماهیان اعطا می شود.

پرتابیان ابراز : برای ۱۵۰ نفر از متقاضیان بومی و تحصیلکرده  دیپلم و زیر دیپلم شهرستان سیریک جهت صید فانوس ماهیان ضمن اعطای مجوز بعنوان نیروی کار جذب می کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: همه متقاضیان به اشتغال در بخش های مختلف می توانند با ثبت اطلاعات اولیه از طرح خود و ثبت نام در سامانه کارا از تسهیلات توسعه ملی با کارمزد و باز پرداخت بسیار مناسب برخوردار باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک تصریح کرد: متقاضیان به اشتغال در بخش شیلات می توانند با ارائه طرح خود و دریافت معرفی نامه از تسهیلات قرض الحسنه ای بانک رسالت بهرمند شوند.

پرتابیان خاطرنشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ توزیع اعتبارات و نظارت بر اعطای تسهیلات اعطایی در بحث اشتغالزایی هم باعث جلوگیری از موازی کاری در بحث اعطای تسهیلات اشتغالزایی می گردد و هم می تواند در کاهش نرخ بیکاری شهرستان بسیار موثر باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اضافه کرد: توسعه اشتغال روستایی یکی از مهمترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و لازم است بخشداران، شهرداران ، مسئولان ادارات و نهادها با همکاری اعضای شورهای اسلامی و دهیاران  از همه امکانات موجود منجمله امکانات دولتی موجود  در سطح روستاها جهت توسعه ی اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها