با ما ارتباط برقرار کن

انرژی

تامین برق دو روستای هرمزگان با انرژی خورشیدی

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: دو روستای هرمودر بالا و هرمودر پایین از توابع شهرستان بندرعباس با استفاده از انرژی خورشیدی تامین برق شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس نیما امیرشکاری افزود: برای تامین برق این روستاها از پنل های فتوولتائیک ۲۵۰۰ واتی استفاده شده که در نوع خود برای نخسین بار در کشور از این میزان توان برای تامین برق مناطق روستایی استفاده شده است. به گفته وی، معمولا در سایر نقاط کشور از سیستم های یکهزار وات برای تامین برق روستایی استفاده می شود اما برای نخستین بار در کشور و در استان هرمزگان از سیستم های ۲۵۰۰ وات استفاده شد.

امیرشکاری در رابطه با جزئیات اجرای این طرح گفت: روستای هرمودر بالا ۹ خانوار و هرمودر پایین ۵ خانوار دارد که برای تامین برق این روستاها ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است. وی اظهار داشت: استفاده از برق خورشیدی برای تامین برق روستاهای صعب العبور که از شبکه سراسری فاصله دارند از چند سال قبل در برنامه های شرکت توزیع برق هرمزگان قرار گرفته که استفاده از این تکنولوژی نقش بسزایی در سرعت بخشیدن به اجرای برق رسانی به مناطق صعب العبور داشته است.

معاون مهندسی شرکت توزیع برق هرمزگان با اشاره به مزایای استفاده از سیستم های فتوولتائیک برای تامین برق مناطق روستایی افزود: برای توزیع برق از شبکه سراسری نیاز به احداث شبکه گسترده می باشد که باتوجه به مسافت طولانی برخی روستاهای استان باعث اتلاف در توزیع انرژی می شود. استفاده از پنل های خورشیدی علاوه بر کاهش هزینه احداث و توسعه شبکه باعث صرفه جویی در نگهداری از تاسیسات برق رسانی می شود. ضمن اینکه انرژی های خورشیدی قابلیت اطمینان شبکه را نیز افزایش می دهد.سیستم ذخیره سازی انرژی در باطری پنل های خورشیدی نیز می تواند برای شب و روزهای بارانی که نور خورشید در دسترس نیست، برق مورد نیاز مشترکین را تامین کند.

انرژی

آغاز عملیات برق رسانی به روستای جدید لیره ای جاسک

عملیات برق رسانی به روستای جدید لیره ای در جاسک باحضور رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی،رادمهر فرماندار جاسک و امیرشکاری معاون مهندسی شرکت توزیع برق آغاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :برای تامین برق این شهرک ۴ هزارو ۶۰۰ متر شبکه فشار متوسط، یکهزارو ۲۵۰ متر شبکه فشار ضعیف و ۳ دستگاه پست هوایی احداث خواهد شد.
هزینه اجرای این پروژه ۳۰ میلیاردو ۲۰۰ میلیون ریال خواهد بود.

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق در آیین کلنگ زنی این پروژه گفت: تامین برق روستای جدید لیره ای از طرح های مهم برق رسانی به روستاها بوده که ۵۰ درصد از اعتبارات استانی و نیمی دیگر از محل اعتبارات عوارض برق شرکت توانیر در این پروژه هزینه خواهد شد که تا پایان عملیات ساخت واحدهای مسکونی، مردم این روستا نیز از نعمت برق بهره مند می شوند.

ادامه ی خواندن

انرژی

«لاوان» چگونه سودآورترین پالایشگاه ایران شد.

شرکت پالایش نفت «لاوان»، پالایشگاهی که تا سال ۹۲ با زیان انباشته و سالانه دست و پنجه نرم می‌کرد، با گذشت حدود هفت سال به رکورد تاریخی سودآوری رسید

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :اگر امروز نام «محمدعلی اخباری» مدیرعامل پالایش نفت لاوان به‌عنوان یک چهره خوشنام در صنعت پالایش نفت مطرح است، نتیجه یک قمار بزرگ مدیریتی است، ریسکی که اگر در حساس‌ترین شرایط کرونایی اتخاذ نشده بود امروز این پالایشگاه را به نقطه بحران مالی رسانده بود، اتفاقی که هم «آمریکا» و هم دیگر دشمنان قسم خورده ی ایران و رقبای نفتی ،آرزوی آن را داشتند . اما اگر «نفتی» باشید می‌دانید که چگونه در شرایط سخت صنعت نفت، یک تصمیم هوشمندانه «نفتی» بگیرید

مدیرعامل پالایش نفت لاوان، پس از ظهور «کرونا» دست به ریسک بزرگی زد، ریسکی که حتی اگر «زنگنه» هم مدیرعامل این پالایشگاه بود زیربار اجرای آن نمی‌رفت. پس از شیوع کرونا، قیمت نفتای سنگین در بازار جهانی به دلیل کاهش جابه جایی‌ها و به تبع کاهش مصرف سوخت به شدت «ارزان» شد و قیمت این فرآورده نفتی هم یک شبه بیش از ۸۰ درصد کاهش یافت لذا مدیرعامل پالایشگاه لاوان کهقصد نداشت زیربار فشارهای داخلی برای عرضه «مفت» و «مجانی» نفتا برود، ذخیره‌سازی این فرآورده نفتی را در مخازن آغاز کرد و با توجه به توقف صادرات «نفتا» برای تامین هزینه‌های جاری پالایشگاه، مجبور به اخذ وام بانکی شد. استرس ریسک اجرای این تصمیم بزرگ به کنار، وام بانکی ، روزی نبود که مسئولان «پالایش و پخش» بابت توقف صادرات نفتا به مدیران پالایشگاه فشار نیاورند از نامه نگاری‌های تند و تیز اداری بگیرید تا تهدیدهای علنی به زندان، دادگاه و برکناری !

بعد از فروکش کردن فشار روانی «کرونا» در بازار نفت و فرآورده نفتی، جهش قیمت‌ها به «اخباری» لبخند زد و فرآورده‌ای که قرار بود ۸۰ درصد زیر قیمت عرضه شود، ۱۰۰ درصد بالای قیمت از مخازن ذخیره‌سازی «لاوان» راهی بازار شد تا در کنار تسویه وام بانکی، حاشیه سود چندین میلیارد تومانی روانه خزانه پالایشگاه شود و این همان مدیریت جهادی است .

در مثل ها می‌گویند مشت نمونه خروار است، اگر پالایشگاه «لاوان» در حوزه توسعه و به روزرسانی به سرنوشت «تهران»، «کرمانشاه» و «شیراز» پس از خصوصی‌سازی مبتلا نشد، اگر این پالایشگاه در سکوت کامل خبری در رتبه‌بندی شاخص «نلسون» با صعود چند پله‌ای به مرز «پنج» تکیه زد و احتمالا با بهره‌برداری از چند طرح جدید به رقیبی برای «شازند» و «بندرعباس» تبدیل خواهد شد. اگر امروز یک سنت بدهی ارزی و پرونده مالیاتی ندارد. اگر مدعی ثبت جهش ۸۰۰ درصدی بالاترین سود در تاریخ ۵۵ ساله تاسیس‌اش است. اگر با رفع موانع و گلوگاه‌های تولید، متنوع سازی سبد خوراک، بهره‌برداری از چندین طرح توسعه‌ای و راه‌اندازی واحدهای جدید فرآیندی به هتلی پنج ستاره از حیث تولید، توسعه، فروش و سودآوری تبدیل شده است، همگی نتیجه واگذاری نفت به نفتی‌هاست و این بخشی از خیر و برکات مدیریت نفتی‌های شش‌دانگ در نفت است.

شایان ذکر است، چهل و پنج سال قبل که مدیران «اينگرا» یوگسلاوی برای بریدن ربان قرمز افتتاح یک واحد تقطیر به جزیره «لاوان» رفتند، هرگز تصور نمی‌کردند با گذشت نیم قرن، این واحد تقطیر به هتل پنج ستاره‌ای در صنعت پالایش نفت ایران آن هم در شرایط تحریم تبدیل شود. «محمدعلی اخباری» مدیرعاملی که هفت سال سکان راهبری «لاوان» در اختیار «اوست»، یک وجه مشترک هم با وزیر نفت دارد. اگر «جواد اوجی» با شستشوی «رزوه‌های کیسینگ» وارد صنعت شد، «او» هم با اپراتوری واحدهای تقطير لباس نفت را پوشید

وضعیت امروز پالایشگاه «لاوان» دو پیام مهم و البته متفاوت دارد. نفت را به نفتی‌ها بسپارید تا شاهد خیر و برکات این تخصص‌گرایی برای مردم ایران باشید، پیام مهمتر آن است اگر امروز مدیرعامل «لاوان» رستگار شده به مدد هیات مدیره‌ای است که حامی «او» بوده است.

ادامه ی خواندن

انرژی

بهره برداری از ۷۴ پروژه برق رسانی در هفته دولت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از افتتاح ۷۴طرح برق رسانی با اعتباری بالغ بر ۱۲۳۸ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :مهندس هاجر عبدی گفت: این پروژه‌ها در حوزه‌های تامین برق مشترکین جدید واحد های صنعتی، کشاورزی، مراکز بهداشتی، آموزشی ودرمانی، اصلاح وساماندهی شبکه و احداث شبکه های توزیع برق جدید با بهره گیری از فناوری نوین و همچنین شبکه های روشنایی معابر شهری و روستایی که در فاصله زمانی بهمن ماه سال گذشته تا شهریور امسال در سراسر استان اجرا شده اند، به بهره‌برداری خواهند رسید.

مهندس عبدی اظهار داشت: این طرحها شامل ۷۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی،۳۹ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی،۱۵۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی،۱۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی، ۳۶۰ دستگاه پست هوایی و ۵۵ دستگاه پست زمینی می باشد۰ در این ایام نیز ۴هزارو ۱۲۸ چراغ روشنایی معابر به بهره برداری می رسد۰

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان در ادامه بیان داشت: با اجرای این طرح ها تعداد ۸۰۹۳ مشترک جدید به مشترکین برق استان اضافه شده است. و برای بهره برداری از این پروژه ها یک هزار و ۲۳۸ میلیارد ریال هزینه شده است .

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها