با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

وزیر صمت: هرمزگان یکی از استان‌های برتر در حوزه اقتصادی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت، هرمزگان را یکی از استان‌های برتر در حوزه اقتصادی دانست و گفت: این استان با وجود پنج منطقه ویژه اقتصادی و دو منطقه آزاد، موقعیتی کم نظیر دارد و در هیچ استانی چنین ظرفیتی در حوزه اقتصادی وجود ندارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علیرضا رزم حسینی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان، بیان داشت: کشور در شرایط جنگ ناجوان مرادانه اقتصادی قرار دارد و بیماری منحوس کرونا نیز ضررهای بسیار سنگین بر اقتصاد ایران و بسیاری از کشورها وارد کرده،این دو مورد موجب رقم خوردن شرایط ویژه ای در کشور شده و همه تلاش دولت برای جلوگیری از ایجاد مشکل در تأمین کالاهای اساسی و ضرروی مردم است که خوشبختانه در این زمینه کمبودی در کشور وجود ندارد.

وی تصریح کرد: فشارها و تحریم های بسیاری بر کشور و ملت ما طی چهل سال گذشته تحمیل شده اما با هدایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلام و صبوری مردم نجیب ایران از این گذرگاه سخت نیز مانند گذشته عبور خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای تولید نباید در عمل مانعی وجود داشته باشد، گفت: نظام اداری صد ساله کشور همواره درگیر بروکرواسی طولانی بوده و این امر مانعی برای تولید محسوب می شود و رفع این مانع باید از اختیارات قانونی این کارگروه در سطح ملی و استانی استفاده شود.

رزم حسینی با بیان اینکه مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای همه دستگاه ها لازم الاجراء است و چناچه مصوبه ای توسط دستگاه ای اجرایی نشود، استان ها می توانند آن را در کارگروه ملی که به منظور تسهیل امور در هفته دوبار برگزار می شود، مطرح کنند، اضافه کرد: پیشنهادهای مطرح شده از سوی استاندار هرمزگان در این کارگروه برای بررسی و تصویب به کارگروه ملی ارجاع داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با ترخیص کالاها از کمرگات کشور، فراوانی کالا که هدف اصلی وزارت صمت است، تحقق پیدا کند، تصریح کرد: تاکنون از گمرکات کشور ۸۰۰ هزارتن کالاهای اساسی ترخیص شده و ۴۰۰ هزار تن کالاهای اولیه کارخانجات نیز به‌زودی ترخیص خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه  با بیان اینکه فولادسازان کشور ملزم به عرضه همه محصولات خود در بورس هستند، گفت:  تمامی محصولات این صنعت اعم از شمش، اسلب و محصول نهایی باید در بورس عرضه شود و بر اساس وضعیت بازار و مکانیزمی که در بورس تعریف شده، قیمت گذاری می شود.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود با عرضه کامل محصولات فولادی قیمت آنها در بازار متعادل شود و به بخشی از تولیدات فولادسازان که مازاد مصرف داخلی و مشروط بر اینکه تولیدات آن ها در بورس عرضه شده باشد، اجازه صادرات داده می شود.

رزم حسینی از تفویض اختیار واگذاری معادن راکد به سرمایه گذاران جدید توسط شورای معادن استان ها خبر داد و گفت: معادن راکدی که سال ها غیرفعال هستند، ظرف سه ماه از ابلاغ بخشنامه که تا کنون دو ماه از آن گذشته است و اگر فعالیت خود را آغاز نکنند شورای معادن استان ها می توانند آنها را از طریق مزایده به سرمایه گذاران جدید که سرمایه و توانایی لازم را دارند واگذار کنند

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها