با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

ناجی خبر داد: تشکیل کمپ های ویژه و مرکز بازتوانی اعتیاد در استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از تشکیل کمپ های ویژه و مرکز بازتوانی اعتیاد در استان خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمان و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر مهر ایرانیان گفت: اوایل سال در حوزه مواد مخدر و معتادان به ویژه معتادان متجاهر که آزاردهنده روح و روان جامعه و سبب نگرانی، مردم هستند فعالیت های جدی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: بیشترین مشکل دستگاه های مختلف در این خصوص تشخیص تعداد درست این افراد و معرفی آنها به کمپ های مخصوص است که البته در خصوص حل این مشکل گام های موثری ازجمله انجام آزمایش غربالگری از افراد برداشته ایم.

ناجی با اشاره به کمپ های ماده ۱۵ و ماده ۱۶ افزود:  کمپ های ماده ۱۵ به صورت خود معرف کار می کنند و برای کسانی که احساس نیاز به درمان می کنند مناسب است اما کمپ های ماده ۱۶ برای درمان و بازتوانی معتادان متجاهر است که در آنجا با شرکت در دوره های مهارت آموزی مختلف می توانند در طی یک سال درمان، مهارت های شغلی مختلف کسب کنند و به بازار کار برگردند بنابراین این یک کار زیربنایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان عنوان کرد: از ابتدای سال فعالیت های عمرانی قابل توجه ای برای تشکیل کمپ ماده ۱۶ در مجموعه ای که متعلق به بهزیستی بود، در حال انجام است.

وی در ادامه اظهار کرد: این امر با همکاری شورای هماهنگی مواد مخدر و سردار مومنی، در استان انجام شد که باعث تعلق اعتبار ویژه ای به این کار شد همچنین مبلغ سه میلیارد تومان از ناحیه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و یک میلیارد تومان هم از شهرداری بندرعباس مصوب شد که به این کار تخصیص داده شود.

ناجی با بیان اینکه به علت شرایط آب و هوایی استان هرمزگان، خیلی از معتادان استان های همجوار تمایل دارند که در فصل سرما به این استان بیایند و دوره درمان خود را اینجا بگذرانند، افزود: هم اکنون ۲۴۰ نفر در کمپ ماده ۱۶ هستند اما به علت تشخیص سخت معتادان متجاهر و بازگشت دوباره برخی از آنان بعد از درمان، تعداد آمار واقعی بیشتر از این است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از اهداف مرکز جامع بازتوانی افراد علاوه بر درمان بیماری و دوره های مهارت آموزی، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری چه برای فرد بیمار چه برای خانواده ی آن است که روند درمان بیماری کامل پیش رود.

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها