با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

عدم حمایت دولت موجب حذف بخش قابل توجهی از واحدهای تجاری می شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: عدم حمایت لازم از سوی دولت، موجب می شود بخش قابل توجهی از واحدهای تجاری از چرخه فعالیت حذف شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدرضا صفا، اظهار کرد: بخش خصوصی با وجود تشدید تحریم ها ظالمانه و شیوه کرونا از حداکثر توان خود برای حفظ چرخه اقتصاد کشور بهره گرفته اما ادامه این وضعیت و عدم حمایت لازم از سوی دولت، موجب می شود بخش قابل توجه ای از واحدهای تجاری بخش خصوصی از چرخه فعالیت حذف شود که به دنبال آن، چرخه مدیریت اقتصادی و فرصت های شغلی ایجاد شد برای حل مشکل اشتغالزایی کشور به خطر خواهد افتاد.

وی ادامه داد: در صورتی که دولت و دستگاه های دولتی اقدامات جدی و قاطع نسبت به اجرای برخی از رویه های دولتی و یا تفسیر پاره ای از قوانین و مقررات بر حسب شرایط روز نداشته باشند در آینده نه چندان دور شاهد فروپاشی بدنه بخش خصوصی خواهیم بود که پیامدهای اقتصادی و اجتماعی قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

صفا با بیان اینکه درخواست ویژه ای بر شناخت برخی از رویه های مختل کننده و دست و پا گیر دولتی در جهت شتاب دادن به فرایند کاری بخش خصوصی و رونق اقتصادی را دارم، گفت: به منظور احیا و حمایت فعالین اقتصادی دولت باید رویه های که موجب اختلال در مسیر فعالیت بخش خصوصی می شود را کاهش داده و رفع کند.

وی با اشاره به عملکرد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، بیان داشت: افتتاح دفتر بندر لنگه در راستای توسعه خدمات بازرگانان غرب استان، افتتاح دفتر گواهی مبدا در بندر شهید باهنر به منظور تسهیل اخذ این گواهی و سرعت بخشیدن به فرایند صادرات، افتتاح و راه اندازی دفتر مستقل انجمن خرما، فعال سازی کارگاه ساختمان اداری اتاق از جمله اقدامات در نیمه نخست سال جاری بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس اضافه کرد: پیوستن اتاق بازرگانی بندرعباس به زنجیره بین المللی اعتبار بخشی گواهی مبدا و تسهیل روند صادرات و نشست های آنلاین اتاق بازرگانی بندرعباس با اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان با محوریت بررسی معرفی ظرفیت های هرمزگان در ابعاد تجاری از دیگر اقدامات این اتاق در سطح بین المللی در سال جاری بوده است.

وی با اشاره به ضرورت استقرار یک نماینده از سوی بانک مرکزی در استان در جهش کاهش مراجعات حضور صادرکنندگان و وارد کنندگان، اظهار داشت: به منظور سرعت بخشیدن به فرایند صادرات و واردات، با توجه به تاکید و تمرکز استاندار هرمزگان نسبت به شتاب دهی فرایند صادرات با حضور پررنگ در حاشیه خلیج فارس انتظار می زود هر چه زودتر اقدام عملی نسبت به  استقرار یک نماینده از سوی بانک مرکزی در استان که جزو مصوبات سفر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بوده، صورت گیرد.

وی به تدوین اطلس اقتصادی استان با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس و معاونت اقتصادی استانداری هرمزگان اشاره کرد و گفت: پیگیری و تدوین اطلس اقتصادی استان که در آن تمامی ظرفیت های هرمزگان در تمام زمینه ها لحاظ خواهد شد، آغاز شده است.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها