با ما ارتباط برقرار کن

دسته‌بندی نشده

صادرات ۷۶۷ میلیون دلار از ایران به استان نینگبو چین

رئیس شورای ارتقاء تجارت بین المللی چین کمیته نینگبو گفت: در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۰ صادرات و واردات بین نینگبو و ایران به یک میلیارد و ۸۸ میلیون دلار رسیده است که ۳۲۱ میلیون دلار آن صادرات به ایران و ۷۶۷ میلیون دلار صادرات آن از ایران است.

منتشر شده

روی

به گزارش خبرنگار بازار، گوانجینگ جو در نشست آنلاین معرفی فرصت ها و پتانسیل های هرمزگان نینگبو، که به صورت وبینار در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی بندرعباس برگزار شد، استان نینگبو که در امتداد ساحل چین شرقی و بال جنوبی رود دلتای یانگ تسه واقع شده است.
وی اضافه کرد: در پایان سال ۲۰۱۹، این شهر هشت میلیون و ۵۴۲ هزار نفر جمعیت داشت و تولید ناخالص داخلی منطقه ای آن به ۱۱ هزار و ۹۸۵ تریلیون RMB رسید. نینگبو شهری بندری با سابقه طولانی و افراد برجسته بسیار است. این به عنوان یادبود زنده یاد جاده ابریشم باستان نامگذاری شده است. بندر نینگبو-ژوشان در حمل و نقل بار و کانتینر در رتبه های برتر قرار دارد و به عنوان یک مرکز اصلی در افتتاح چین و تجارت بین المللی نقش دارد. نینگبو از شهرت “یک شهر فرهنگ و دروازه ای به جهان” برخوردار است.
گوانجینگ جو تاکید کرد: استان نینگبو همچنین سابقه طولانی در تجارت با ایران دارد. از ۱۵۰۰ سال پیش، مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو طرف آغاز شد. در سالهای اخیر ، مبادلات بیشتر و مکرر شده است.
وی تصریح کرد: در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۰ ، صادرات و واردات بین نینگبو و ایران به یک میلیارد  و ۸۸ میلیون دلار رسیده است که ۳۲۱ میلیون دلار آن صادرات به ایران و ۷۶۷ میلیون دلار صادرات آن از ایران است. تا پایان سپتامبر سال جاری میلادی ، تعداد  ۴۹ پروژه ایران تصویب شده است. سرمایه گذاری خارجی قراردادی به ۱۱ میلیون و ۶۴ هزار دلار و سرمایه گذاری خارجی واقع شده به چهار میلیون و ۱۵ هزار دلار رسیده است. هفت شرکت و سازمان نینگبو وجود داشته است که در ایران تأیید شده اند و سرمایه گذاری از چین را به ارزش یک میلیون و سه هزار دلار ثبت کرده اند.
رئیس شورای ارتقاء تجارت بین المللی چین کمیته نینگبو اظهار کرد: شورای ارتقا تجارت بین المللی چین –نینگبو به عنوان یک شعبه محلی از CCPIT، پل ارتباطی برای اتصال اتاق های بازرگانی و شرکت ها در داخل و خارج از کشور است. تاکنون CCPIT نینگبو با بیش از ۱۰۰ اتاق بازرگانی در خارج از کشور همکاری ایجاد کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین –نینگبو اظهار کرد: CCPIT نینگبو تجارت را از طریق مبادلات با اتاق بازرگانی، بازدید پرسنل، مذاکرات و مبادلات اقتصادی و بازرگانی و همچنین برگزاری و مشارکت در انواع نمایشگاه ها توسعه می دهد. همچنین اطلاعات خارجی در مورد اقتصادی و بازرگانی را در اختیار شرکت های بازرگانی خارجی قرار می دهد و در حل اختلافات در تجارت بین المللی به شرکت های نینگبو کمک می کند.
وی اضافه کرد: سومین نمایشگاه بین المللی واردات چین که چندی پیش پایان یافت، مطمئناً فرصتهای تجاری را برای کشورهای ابتکار کمربند و جاده مانند ایران فراهم می کند. CCPIT نینگبو برای پیشبرد بیشتر توسعه تجارت دو طرف ما نقش های فعال تری را بازی خواهد کرد.
راهکارهای دولتی نتوانسته مشکلات تجاران هرمزگانی را رفع کند
محمدرضا صفا، رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی بندرعباس نیز در این نشست وبیناری، اظهار کرد: هرمزگان از دیرباز به واسطه پیشینه قوی ساکنان آن در امور بازرگانی، تولید و صنعت به عنوان استان و خطه ای مهم نه تنها در ابعاد ملی بلکه در ابعاد منطقه ای و فرامنطقه ای دارای اهمیت و جایگاه بوده است.
وی اضافه کرد: این استان در کنار ظرفیت های جغرافیایی و مرزی خود توانسته است با بهره گیری از نیروی انسانی و تاجران و بازرگانان باتدبیر و با اخلاق سهمی مهم در گردش کالا و تقویت اقتصاد محلی و حتی منطقه ای ایفا کند.
صفا تاکید کرد: هرمزگان در این سال ها که کشور با تحریم های  ظالمانه روبرو بوده است کماکان به عنوان استانی پویا و  فعال در حوزه تجارت و بازرگانی باقی مانده کما اینکه بسیاری از بازرگانان و تاجران این خطه تاکنون آسیب ها و زیان های فراوانی دیده اند که اغلب تدابیر  و راهکارهای دولتی نیز نتوانسته است کمک شایانی به رفع کامل مشکلات این قشر داشته باشد.
وی تصریح کرد: که امید است این مشکلات در آینده و با تغییر سیاست های کلان در حوزه تجارت، اقتصاد و بازرگانی رفع شده و بتوانیم شاهد پویایی هر چه بیشتر اقتصاد در عرصه های ملی باشیم.
وی با اشاره حوزه های آموزشی اتاق بازرگانی، گفت: در حوزه آموزش چه از نوع نرم افزاری و چه از نوع فنی و حرفه ای و برخورداری جامعه هدف، اتاق بازرگانی ایران و به تبع آن اتاق بازرگانی بندرعباس توجه ویژه ای به مبحث آموزش و افزایش دانش کارکنان و جامعه هدف خود دارد.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی بندرعباس اضافه کرد: در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای استان نیز اگر بتوانیم آموزش ها را به سمت تخصصی در حوزه بازرگانی، تجارت، تولید و صنعت پیش ببریم می توانیم شاهد ثمرات خوبی در این راستا باشیم و در این میان اتاق بازرگانی بندرعباس نیز تا حد امکان حمایت های مادی و معنوی خود در ابعاد آموزشی مرتبط در فنی و حرفه ای را خواهد داشت.
وی تاکید کرد: هر چند می دانیم که این استان در ابعاد آموزشی به ویژه در حوزه صنایع، تولیدات، کشاورزی و گردشگری و غیره نیاز به توجه بیشتر دارد، اما کارهای صورت گرفته در یکی دو دهه اخیر در حوزه آموزش و فنی حرفه ای جای بسی خوشحالی و قدردانی دارد.

اجتماعی

نذر ماسک فولاد هرمزگان/۵۰۰هزار ماسک بین عزادارن حسینی توزیع شد

بندرعباس- مدیرروابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان عنوان کرد: فولاد هرمزگان تا پایان دهه اول محرم ۵۰۰ هزار ماسک در بین عزادارن حسینی توزیع خواهد کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،رضا صفریان گفت: با توجه به فراگیر شدن سویه دلتای کرونا و افزایش ابتلای مردم به این بیماری و تقارن پیک پنجم با مراسم عزاداری سید و‌سالار شهیدان شرکت فولاد هرمزگان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و در جهت سلامت عزادارن حسینی اقدام به اجرای برنامه نذر ماسک نمود .

بر این اساس تعداد ۵۰۰ هزار ماسک تهیه و آماده اهدا شد. وی اظهار داشت توزیع این ماسک ها بین هیئت های عزاداری، تکایا، مساجد و مراکز درمانی از شب ۶ محرم آغاز و تا پایان شب دهم ادامه خواهد داشت. صفریان ضمن آرزوی قبولی عزاداریها از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی به قطع زنجیره این ویروس کمک کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

عفاف ارزشی منطبق با طبيعت انسان برای كمال و رشد شخصيت انسانی

بندرعباس- مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری از کارکنان دفاتر ستادی استانداری به مناسبت هفته عفاف و حجاب تقدیر و تجلیل کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مریم یگانه ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب گفت : پوشش مناسب جزء ضروريات زندگی اجتماعی است كه در دين اسلام مورد تاكيد بوده و بديهی است كه موجبات عزت و كرامت انسان ها و ارزشگذاری به مقام  زن و صيانت از حريم  فرد و خانواده محسوب شود.

وی با اشاره به اینکه عفاف ارزشی منطبق با طبيعت انسان برای كمال و رشد شخصيت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نسل ها را محقق كند،خاطرنشان کرد: حفظ حرمت جامعه،خانواده و افراد برعهده فرد – فرد ماست و احيای حقوق شهروندی زمانی محقق خواهد شد كه احترام به حريم افراد در جامعه رايج باشد.

در حاشیه این بازدید، با توجه به سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز عفاف و حجاب و تحقق شعار ‌”کرامت بانوان ، حیای مردان، خانواده پایدار” از بانوان و آقایان شاغل در استانداری با رعایت پروتکل بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آسمان ایران،خط قرمز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

بندرعباس- جانشین منطقه پدافند هوایی جنوب شرق عنوان کرد: آسمان ایران اسلامی خط قرمز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  می باشد و به فضل الهی این نکته مهم را بارها در میادین عمل به دشمنان این مرزو بوم اثبات کرده ایم که ما همیشه هوشیار و آماده از آسمان خود دفاع  می کنیم و پاسخ ما به دشمن متجاوز محکم،قاطع،کوبنده ودرزمان می باشد.

منتشر شده

روی

*برای ما از حساسیت های که کار پدافند این منطقه  را چند برابر می کند بگوئید.

منطقه پدافند  هوایی جنوب شرق  وظیفه  حراست از آسمان  جنوب شرق  کشور  و پدافند هوایی  از مراکز حیاتی  و حساس و مهم  در استان های هرمزگان ، کرمان ،سیستان و بلوچستان ،جنوب شرق فارس  وخلیج همیشه فارس وجزایر مستقر در خلیج فارس ،تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان را دارد که با توجه به اهمیت منطقه  از نظر جغرافیایی،اقتصادی و انرژی  و پوشش پدافندی از سایر نیروهای مسلح، به مأموریت پدافند هوایی حساسیت  ویژه ای برخوردار نموده است .حراست از آسمان کشور و پایش ۲۴ ساعته آسمان منطقه  به صورت روزانه  توسط حساسه های الکترونیکی ، اپتیکی،سیگنالی  وپایگاه های بصری  از جمله  اقداماتی  است که معرف حجم بالای کار  ودقت است که با هوشیاری  کارکنان  نیروی پدافند هوایی در این منطقه  محقق گردیده است.

*پدافند  عملکرد  شبکه ای یکپارچه ای در سراسر کشور دارد. این موضوع را برای ما تشریح بفرمایید.

با توجه به حساسیت  واهمیت کار واپایش آسمان  وفضای کشور  و تصمیم گیری  واقدام   تاکتیکی مناسب  ودر زمان،علیه اهداف ناشناس  و جلوگیری  از تداخل  کاری  واقدامات موازی ،  تمامی سامانه ها  وجنگ افزار های  پدافندی که در نیرو های مسلح جمهوری اسلامی  ایران  متشکل از نیرو های چهار گانه ارتش و نیرو های سپاه  پاسداران در سطح منطقه  چیدمان وگسترش پیدا کرده است ،می بایست  تحت نظر شبکه یکپارچه پدافندی  اقدام   نمایند .لذا به همین منظور یک مرکز تصمیم گیری در تهران با عنوان مرکز عملیات مشترک دفاع هوایی و مراکز عملیات منطقه ای و کنترل  وگزارش  در سراسر کشور ،تمامی اقدامات و مأموریت های پدافند هوایی شامل کشف،شناسایی،درگیری،رهگیری و انهدام  را با استفاده از تجهیزات وسامانه های پدافندی در اقصا نقاط  کشور انجام می نمایند.

*پدافند چه میزان بر تهدیدات اشراف دارد وما تا چه اندازه در دستیابی  به فناوری  تجهیزات مدرن خود کفا هستیم ؟

یکی از مؤلفه های پدافند هوایی پدافند  در عمق است. لذا اقدام شبکه یکپارچه پدافند در کشف وشناسایی با بهره گیری از سامانه های پیشرفته سیگنت و رادار های دور برد و الکترواپتیک در مسافت های دور تر از مرز شناسایی انجام می می گردد .همچنین چیدمان و آرایش استقرار خوب در نقطه به نقطه جغرافیای سرزمینی موجب گردیده  تا میزان اشرافیت شبکه پدافند بر تهدیدات پدافندی ،در سطح بسیار بالایی باشد .پدافند هوایی از نیروی انسانی جوان وکارآمد وتحصیل کرده برخور دار است که با استفاده از دانش و تخصص خوب و همکاری مستمر با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح و شرکت های دانش بنیان و افراد دانشمند ،ونخبه ظرفیت های خوبی را جهت دستیابی به فناوری و تجهیزات مدرن پدافندی ایجاد  نموده است ؛به گونه ای که امروزه در علوم و تکنولوژی های مختلف نظامی،شامل دستیابی به فناوری های پیشرفته در طیف های مختلف جنگ الکترونیک،پهپاد،الکترواپتیک،موشک و رادار وغیره،نه تنها نیروی پدافند هوایی امروزه  از نظر دانش و فناوری و کیفیت و تنوع محصولات در سطح کشور های منطقه ،بلکه در سطح کشور های پیشرفته دنیا قرار گرفته است.

* با توجه به حساسیت منطقه خلیج فارس،تنگه هرمز و دریای عمان و حضور مقتدرانه  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این منطقه راهبردی،نحوه تعامل و همکاری بین این یگان ها را با منطقه پدافند هوایی جنوب شرق به ویژه در حوزه مرتبط با پدافند  تشریح کنید.

در محدوده سرزمینی این منطقه  به لحاظ موقعیت استراتژیکی و ژئوپولیتیکی ،نیرو های مسلح اعم از ارتش وسپاه،حضوری مستمر ، با صلابت و چشمگیری دارند. یگان های نیروی هوایی ارتش مستقر در پایگاه هوایی کنارک ،و پایگاه هوایی بندرعباس در حوزه های مختلف عملیاتی  ومأموریت های مشترک و هدایت و کنترل راداری هواپیما های شکاری و گشت دریایی همکاری و هماهنگی لازم  فی مابین  مراکز راداری و شبکه یکپارچه پدافند هوایی با پست های فرماندهی پایگاه های  یاد شده  می باشد. و همچنین  یگان های نیروی دریایی  راهبردی ارتش در قرارگاه مقدم ناوگان جنوب  ومناطق دریایی بندرعباس ،جاسک ،کنارک،کنارک  و سایر  پایگاه های دریایی مستقر در نوار ساحلی مکران و جزایر از طریق مراکز پست فرماندهی با مراکز تصمیم گیری  این منطقه  و شبکه یکپارچه پیرامون مأموریت های مشترک شامل مأموریت های پروازی ،هدایت و کنترل گشت های دریایی بالگرد و بال ثابت و پهپاد و یگان های شناور هماهنگی های مربوطه انجام می گیرد و همچنین در حوزه دریایی مناطق یکم و پنجم نیروی دریایی سپاه نیز مشابه یگان های نیروی دریایی راهبردی ارتش در تنگه هرمز و خلیج فارس و جزایر ،مأموریت های پروازی مشترک از طریق پست های فرماندهی و تحت نظارت شبکه یکپارچه پدافند هوایی انجام می شود  و یگان های در یایی در امور پشتیبانی جزایر ،شامل جابجایی کارکنان  وتجهیزات  همکاری خوبی با منطقه پدافند هوایی جنوب شرق دارند.علاوه بر موارد یاد شده ،نیروی هوا فضای سپاه مستقر در منطقه ،یگان های نیروی زمینی  و هوانیروز کرمان  در راستای مأموریت شبکه یکپارچه پدافند هوایی،تمامی تجهیزات و سامانه های در اختیار خود را تحت فرمان شبکه یکپارچه پدافند هوایی به کار گرفته  و در دفاع ازآسمان  هماهنگی با این منطقه وشبکه یاد شده را دارد . و بطور کلی منطقه پدافند هوایی جنوب شرق (شهدای خلیج فارس) ارتش در تمامی  رزمایش ها  و تمرین ها و طرح ها ی مشترک نیروهای ارتش و سپاه که در منطقه  تحت مسئولیت خود صورت می گیرد مشارکت فعال دارد و پیوسته پوشش پدافند هوایی منطقه  و سایر نیرو ها را برعهده دارد.

*حضور نیروهای  ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق محروم ،نقش مهمی در شکوفایی  ورشد فرهنگی و اجتماعی واقتصادی و محرومیت زدایی دارد. نقش منطقه پدافند هوایی جنوب شرق در این خصوص چگونه می باشد؟

غالب یگان های تابعه این منطقه در مناطق محروم استان های هرمزگان،سیستان و بلوچستان و کرمان واقع گردیده اند و بعضا به لحاظ قدمت،قبل از گسترش ویا تشکیل شهرها در آن نواحی حضور داشتند که این موجب توسعه یافتگی نرخ جمعیت در مرزهای ساحلی ،به ویژه سواحل  مکران و خلیج فارس گردیده است.گسترش سامانه هاوبه طبع ایجاد جاده ها وانتقال شبکه برق در مناطق یاد شده،عمران وآبادی  وتوسعه یافتگی برای مردم بومی به ارمغان آورده است. یگان های ارتش  خود را خادم  و  پیوسته خود را در خدمت به مردم می بینند وجهت خدمت رسانی نیز طرح های مردم یارانه وامداد ونجات،در دستور کار دارند واز جمله اقداماتی که به منظور رونق اقتصاد مردم منطقه صورت می گیرد،اولویت خرید اقلام و وسایل مورد نیاز یگان از فروشگاه های محلی است.در بحث بهداشت و درمان ،معمولاً روستا ها ومناطق دور دست که امکانات بهداشتی کمتری دارند  و برخورداری نسبتاً پایینی دارند،نقطه هدف بوده و اقداماتی از قبیل انجام ویزیت ،واگذاری دارو،غربالگری و چک های عمومی  بهداشتی صورت می گیرد و همچنین در اجرای  رزمایش ها،تمرین ها وطرح ها به گونه ای  می باشد که صدمه ای به کسب وکار مردم به ویژه در بحث صیادی در دریا و کشاورزی  وارد نگردد. نکته آخر:

آسمان ایران اسلامی خط قرمز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  می باشد و به فضل الهی این نکته مهم را بارها در میادین عمل به دشمنان این مرزو بوم اثبات کرده ایم که ما همیشه هوشیار و آماده از آسمان خود دفاع  می کنیم و پاسخ ما به دشمن متجاوز محکم،قاطع،کوبنده ودرزمان می باشد..

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها