با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

فروش فولاد خارج از بورس ممنوع است/ رانت خواران دل نگران صدور فاکتورهای الکترونیک

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه واحدهای فولاد حق عرضه محصولات خارج از بورس را ندارند، گفت: فروش فولاد و محصولات آن خارج از بورس کالا ممنوع است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، داریوش اسماعیلی با اشاره به شیوه نامه مصوب ستاد اقتصادی دولت، بیان داشت: در راستای تنظیم بازار شیوه نامه ای را ستاد اقتصادی دولت مصوب و در تاریخ ۲۸ آبان ماه به وزارت خانه صمت ابلاغ کرد که در حال اجرا است.
وی اضافه کرد: در این شیوه نامه افزایش صادرات فولاد دیده شده اما در کنار صادرات تنظیم بازار داخلی هم مورد توجه قرار گرفته است، زیرا نباید قیمت محصولی مانند میلگرد در بازار از فوب خلیج فارس بیشتر باشد.
اسماعیلی با بیان اینکه یکی از مواردی که در این شیوه نامه مورد تاکید قرار گرفته حذف امضاهای تکی یا طلایی است، اظهار کرد: امضاهای تکی کاملا و صد درصد از قیمت گذاری ها حذف شده است.
وی ادامه داد: آخرین سر و صدا و شلوغ کاری که برخی از رانت خواران و سود جویان ایجاد کردند، این بود که چرا باید دولت قیمت پایه را اعلام کند. اگر قیمت پایه توسط حاکمیت(دولت) مشخص نشود، پس چگونه بازار را کنترل کند، درست مانند سه یا چهار ماهی که قیمت محصولات فولادی در بورس کالا غیر واقعی شد، آن هم به دلیل عدم اعلام قیمت پایه و نظارت وزارت صمت بود زیرا بورس کالا نظارت وزارت صمت را نمی پذیرفت و آن را فاقد قانون و ابلاغیه دانسته بود.
معاون معدنی وزیر صمت اضافه کرد: در آن چند ماه اتفاقی که افتاد این بود که تاثیر دلار بر بازار موجب افزایش قیمت پایه شمش و میلگرد و گران تر شدن آن از فوب خلیج فارس شد، قبل از این شیوه نامه قیمت پایه ورق فولادی ۵ درصد گران تر از فوب خلیج فارس بود که اگر حاکمیت بر قیمت ها نظارت نداشته باشد قیمت ها در بورس غیر واقعی می شود.

تمام تلاش ها بر این است، قیمتی که در بورس اعلام می شود با یک افزایش معقول و منطقی به دست مصرف کننده برسد. راه حل آن نیز صدور فاکتور الکترونیک است. باید برای تمامی خرید و فروش ها در بورس فاکتور الکترونیک صادر شود رانت خواران نگران صدور فاکتورها الکترونیک هستند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ها بر این است، قیمتی که در بورس اعلام می شود با یک افزایش معقول و منطقی به دست مصرف کننده برسد. راه حل آن نیز صدور فاکتور الکترونیک است. باید برای تمامی خرید و فروش ها در بورس فاکتور الکترونیک صادر شود.
اسماعیلی ادامه داد: متأسفانه کلیدواژه هایی تحت عنوان «رانت» و «قیمت دستوری» به تیکه کلام رانت خواران و سود جویان تبدیل شده است، آنها نگران صدور فاکتورها الکترونیک هستند که باید تا رسیدن کالا به دست مصرف کنند صادر شود.
وی با اشاره به اینکه در این شیوه نامه تمهیدات لازم جهت عرضه فولاد در بورس کالا دیده شده است، گفت: چنانچه واحدهای تولیدی فولاد از عرضه محصولات خود اجتناب کنند با آنها به گونه های مختلف برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: یکی از تصمیمات بازدارنده عدم ارائه مجوز صادرات به واحد متخلف است زیرا تا زمانی که واحدهای فولادی محصولات خود را در بورس کالا عرضه نکنند مجوزی جهت صادرات دریافت نخواهند کرد.
اسماعیلی عدم تخصیص مواد مواد اولیه را از دیگر راهکارهای بازدارنده دانست و گفت: واحدهای که اقدام به عرضه محصولات خود در بورس کالا نکنند، مواد اولیه به آنها تعلق نخواهد گرفت و در نهایت واحدی که تحت هیچ شرایطی حاضر به عرضه محصولات خود نباشد،پرونده آنها به نهاد های نظارتی و قضایی ارسال و با آنها برخورد جدی خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها