با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

انجام برخی امور بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری/ پرداخت ۶۰ هزار فقره تسهیلات در هرمزگان

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در هرمزگان گفت: افتتاح حساب، درخواست تسهیلات به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضوری مشتری در شعبه بانکی قرض الحسنه مهر ایران در هرمزگان در حال انجام است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رضا صابری در نشستی خبری با موضوع “عملکرد ۱۳ ساله بانک قرض‌الحسنه مهر ایران” که امروز شنبه ۲۲ آذرماه برگزار شد،بیان شد، بیان داشت: علاوه بر افتتاح حساب و درخواست تسهیلات آنلاین، این بانک به منظور کاهش تجمع مردم در شرایط کرونایی فعلی احراز هویت سجام را نیز به صورت آنلاین انجام می دهد.

وی اضافه کرد: دیجیتال کردن بایگانی ها و عدم نیاز به فرم کاغذی در بانک، صرف جریمه و دیرکرد در امور خیریه از دیگر خدمات و اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان هرمزگان بوده است. 

صابری خاطرنشان کرد: این بانک اولین بانک تخصصی قرض‌الحسنه در کشور بوده و سهامداران اصلی آن را ۱۰ بانک بزرگ کشور تشکیل می‌دهد، ۲۲ آذرماه سال ۱۳۸۶ تاسیس شده و اکنون از نظر زیرساخت و  خدمات الکترونیکی جزو بانک‌های به روز کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با الگوی بانکداری اسلامی و در راستای توانمندسازی اقشار مختلف مردم، فقرزدایی و رفع محرومیت‌های اقتصادی با ۵۳۰ شعبه و بیش از سه هزار پرسنل فعال در سراسر کشور و ۱۷ شعبه در استان هرمزگان اقدام به ارائه خدمات به حدود هشت میلیون مشتری خود در کشور می‌کند. تسهیلات پرداختی این بانک در زمینه‌های مختلف مانند اشتغال‌زایی، کارآفرینی، معیشت، درمان و زنان بی‌سرپرست و آزادی زندانیان غیرعمد است. همچنین تعامل این بانک با سازمان‌های مختلف نظیر کمیته امداد در بهبود شاخص‌های کسب و کار در جامعه موثر است. 

صابری با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات این بانک در هرمزگان، گفت: تا کنون بیش از ۶۰ هزار فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال به هم استانی های عزیز پرداخت شده که از این تعداد ۱۲ هزار فقره با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و یک هزار ۲۵۰ فقره با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج  بوده است. 

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان هرمزگان با اشاره به اینکه، این بانک عنوان سومین بانک جهان اسلام را نیز در کارنامه خود دارد، خاطرنشان کرد: فعالیت این بانک به نحوی چشمگیر بوده است که توسط نشریه “Banker” به عنوان سومین بانک جهان اسلام شناخته شد؛ همچنین به دلیل تنوع طرح‌ها و فعالیت چشمگیر آن در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، جایزه نخبه اقتصادی توسط سازمان اقتصاد اسلامی به این بانک تعلق گرفت.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها