با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

«یکشنبه های علوی» در سخنان حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی زاده نماینده محترم ولی فقیه در استان هرمزگان

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سخنان حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی زاده نماینده محترم ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهرستان بندرعباس در خصوص یکشنبه های علوی

بسم الله الرحمن الرحیم

 یکی از اعتقادات و باورهای ما در دین مقدس اسلام این است که ما هر روز هفته را به یکی از این نگهبانان آنرروز واگذار کنیم و بسپاریم.

برای اینکه پیوند امت اسلامی ناگسسته باشه و این پیوند مستحکم تر باشه هر روزی به نام امامی و معصومی نامگذاری شده.

 و بعضی از روزا به نام چند امام معصوم،

روز شنبه روزی است که همه ما باید به نگهبان روز شنبه حضرت رسول اکرم (ص)  پیوند بخوریم و ارتباط برقرار کنیم و آن روزمان را، روز توسل و توجه به ساحت مقدس پیامبر اکرم باشه.

روز یکشنبه، روز امیرالمومنین علی علیه السلام و فاطمه زهرا سلام الله علیهماست و یکشنبه ها متعلق به این دو عزیز و بزرگوارست و ما یکشنبه‌های علوی را بر همین اساس در جامعه مان برای اینکه ارتباط مردم و پیوند مردم با مقام شامخ نورانی ولایت امیرالمومنین علی‌بن‌ابیطالب علیه‌السلام مستحکم تر بشه، ما این روز را باید فرهنگ‌سازی کنیم و ارتباط مردم را با این روز بیشتر کنیم،

چرا که اگر جامعه در این روز به نگهبان این روز یعنی امیرالمومنین متوسل بشن و تلاش بکنند با خواندن ادعیه نورانی که وارد شده به ویژه زیارت امین‌الله و همینطور زیارت مخصوص اميرالمؤمنين علیه السلام در روز یکشنبه و همینطور با اذکار نورانی و هدیه ثواب آن اذکار نورانی به روح مقدس امیرالمومنین علی علیه السلام، قدمی برای ارتباط هرچه بیشتر خودمان با امیرالمومنین و نزدیک شدنمان به مقام شامخ نورانی آن حضرت برداریم.

روز دوشنبه متعلق است به امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام.

نگهبانان آنروز این دو بزرگواراند  و جامعه اسلامی باید خودش را وصل به نگهبانان این روز بکنه.

روز سه‌شنبه متعلق است به وجود مقدس و نازنین علی بن حسین علیه السلام و امام باقر علیه السلام و امام صادق علیه السلام.

و روز چهارشنبه متعلق به چهار امام پس از آن، و روز پنجشنبه متعلق به امام عسکری علیه السلام و روز جمعه متعلق است به حجت ابن الحسن العسکری، امام زمان روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء،

انشالله جامعه ما هر روزخودشان را حواله بدن به آن امام

هر روز خودشان را با توسل به آن امام عزیزی که نگهبان آن روز است و حافظ ماست تلاش بکنیم که انشالله محبتمان، عشقمان ولایتمون به آن حضرات معصومین سلام الله علیهم اجمعین بیشتر بشه،

امیدواریم انشالله این مسئله که یکشنبه ها به عنوان یک شنبه های علوی معرفی شده، زمینه ای باشه برای ارتباط هرچه بیشتر امت با امیرالمومنین علی‌بن‌ابیطالب علیه‌السلام.

من برای همه عزیزانی که در راستای فرهنگ سازی این حرکت تلاش می‌کنند، برنامه ریزی می کنند، از صمیم قلب تشکر  و قدردانی دارم و امیدوارم که انشاالله روز به روز، مومنان و محبان امیرالمومنین علی علیه السلام، یکشنبه های علوی رو گسترده تر بکنند.

فضای را به وجود آورند که جامعه در آن روز همه به یاد امیرالمومنین باشند و متوسل به نگهبان آنروز علی بن ابی طالب علیه السلام.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

روابط عمومی بنیاد بین المللی غدیر هرمزگان

اجتماعی

کشف ۵ میلیارد کالای احتکار شده در هرمزگان

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از کشف مواد اولیه قنادی غیرمجاز به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ علیرضا سبزواری در تشریح این خبر بیان داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان در راستای مبارزه با احتکار کالا، با انجام اقدامات اطلاعاتی از محل دپو کالای قاچاق در شهربندرعباس مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود :مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با همکاری بازرسان سازمان صمت ضمن شناسائی محل دقیق انبار به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی صورت گرفته از انبار مذکور  مقادیر قابل توجهی مواد اولیه قنادی  قاچاق کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان  ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد:در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزارى ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، الزامی است

استاندار هرمزگان با صدور بخشنامه ای به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان دستور داد، ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، برگزار شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی دوستی در این بخشنامه به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان آورده است:

با عنایت به اینکه برقراری ارتباط دو سویه بین دولتمردان و مردم، جزیی از حقوق متقابل بین آنهاست و بی تردید رسالت تمام دستگاه‌های اجرایی پاسخگویی به مطالبات مردم است، لذا در راستای سياست های دولت مردمی و به منظور تسهیل و تسریع در دریافت و پیگیری درخواست ها و مشکلات مردمی، همچنین جهت افزایش مسئولیت پذیری، اعتماد عمومی، سلامت اداری، صیانت از حقوق و جلب رضایتمندی مردم، برگزاری دیدارهای چهره به چهره با مردم در روزهای سه شنبه، لغو کلیه ماموریت ها و جلسات غيرضروری در روزهای سه شنبه به منظور ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ارسال گزارش ملاقات های مردمی به اداره کل بازرسی استانداری، برنامه ریزی برای حضور در مرکز سامد استان به منظور ارتباط مستقیم و بی واسطه با مردم از طریق تلفن ۱۱۱ و بهره برداری از نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنان، مورد انتظار است.

همچنین اداره کل بازرسى استانداری موظف است، به منظور بررسی نحوه برگزاری جلسات ملاقات مردمی در روزهای سه‌شنبه، بازدیدهای سرزده از دستگاه‌ها به عمل آورد.

نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری می باشد.

با توجه به ضرورت ارتباط دوسویه و مستمر مردم با مجموعه دولت، سامانه ارتباط مردم با دولت (۱۱۱)، شماره تلفن ۰۷۶۳۳۶۱۰۵۸۴، کد دستوری # ۱ * ۳۱۲۲ * ۶۶۵۵ * و سامانه پیامک ۵۰۰۰۵۹۹۶۹۹۶، آماده دریافت شکایات، انتقادات، پیشنهادات مردمی است.

همچنین امکان ارتباط مستقیم با استاندار هرمزگان، ارسال پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایت در سامانه وزارت کشور و استانداریها و ارتباط مستقیم با رئیس ستاد کرونا هرمزگان در پرتال اطلاع رسانی استانداری هرمزگان فراهم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها