با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

آغاز به کار بخشداری شمیل منشاء تحول و توسعه این بخش خواهد بود

استاندار هرمزگان گفت: ملت ایران با مقاومت در برابر تحریم‌ها، پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و پیمان و عهد خود با امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا ایستاده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در آیین معارفه بخشدار شمیل در شهرستان بندرعباس، با اشاره به روحیه انقلابی، دینی و ایستادگی ملت ایران پای آرمان ها و پیمان خود با امام راحل و مقام معظم رهبری، عنوان کرد: مردم ایران تمامی تحریم ها و سختی ها را با مقاومت، تحمل و پشت سر گذاشتند تا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مسیر درست خود را طی کند.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر همه دنیا وضعیت انتخابات در آمریکا به عنوان مدعی دموکراسی را دیدند که حتی باعث شد اروپایی ها به عنوان شریک آمریکا، از اتفاقات این کشور اظهار شرم کنند.

استاندار هرمزگان افزود: اما نظام جمهوری اسلامی ایران متعلق به مردم است و همه ارکان، نهادها و رده‌های مسئولیتی آن بر مبنای رای مردم شکل گرفته و انتخاب می‌شوند.

همتی تصریح کرد: امروز دست دشمن از همه منافع مادی و استراتژیک در ایران کوتاه است و این مردم و مسئولان ایران اسلامی هستند که با استقلال و آزادی و بر مبنای مصلحت کشور برای خود تصمیم می‌گیرند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ملت ایران با وجود همه سختی ها و مشکلات، حتی لحظه‌ای از پیمان و عهد خود با امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و شهدا کوتاه نیامده‌اند و ما مسئولان که توفیق خدمت به این مردم ارزشمند و بزرگوار را داریم باید در این راه تلاش مضاعف و کوشش شبانه روزی داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه هر روز تحولات و توسعه جدیدی در کشور ما در حال رقم خوردن است، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعات برای مردم تامین امنیت کشور است و شاهد بودیم که در این راه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم جان خود را فدا کردند تا امنیت کشور ما همواره برقرار باشد و هرکدام از ما در هر جایگاهی مکلف هستیم که به کشور کمک کنیم.

وی با بیان اینکه دولت و سایر نهادهای نظام جمهوری اسلامی ایران، بستر را برای توسعه و تحول و پیشرفت کشور فراهم می کنند، اضافه کرد: این مردم هستند که باید در پیشرفت و توسعه کشور مشارکت و تلاش داشته باشند و با توجه به همکاری مردم، شاهد اتفاقات بزرگ و حرکت رو به جلو در ایران اسلامی هستیم.

استاندار هرمزگان یادآور شد: با لطف و توجهات ویژه خداوند متعال، انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و ملت ما توانسته در طول ۴۲ سال گذشته وقایع و مقاطع گوناگون تاریخی را پشت سر بگذارد که این عنایت خداوند متعال گام‌های ملت ما را استوار کرده است و دشمن جرأت رویارویی با این قدرت بزرگ منطقه ای و جهانی را ندارد.

همتی با بیان اینکه کشور ما در جبهه های مختلف دفاعی، نظامی، سیاسی، اقتصادی و علمی در حال پیشرفت است، عنوان کرد: کشور ما توانسته به جایگاه خوبی برسد و عشق مردم ایران به ایثار و شهادت و اراده این مردم فهیم و نجیب و ایمان آنها به خداوند متعال، موجب ناامیدی و ترس دشمنان شده است و باید این نعمات خداوند متعال را همواره برای خود مرور و بازخوانی کنیم و شکر آن را به جا آوریم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انسجام، وحدت، همدلی و همراهی رمز موفقیت کشور ما بوده و باید از آن مراقبت کنیم و انتقادها نیز در کمال احترام و ادب و انصاف صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز به کار بخشداری شمیل، اظهار داشت: ارتقای شمیل به بخش یکی از درخواست ها و مطالبات مردم این منطقه بود که نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به این خواسته مردم احترام گذاشت و با پیگیری های گسترده توسط مجموعه مدیریت استان، استانداری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین کمک های ویژه وزیر کشور، این کار مهم صورت گرفت.

همتی گفت: ارتقای شمیل به بخش و آغاز فعالیت بخشداری آن، می‌تواند منشاء تحول و توسعه برای بخش شمیل باشد.

وی افزود: بخش شمیل از استعدادها و توانمندی‌های بسیاری برخوردار است که یکی از مهمترین آنها وجود اراضی کشاورزی در این بخش و فعالیت گسترده مردم در زمینه تولید محصولات کشاورزی و ارسال آن برای مناطق مختلف کشور است که باید هرچه بیشتر این ظرفیت را در راستای ثروت آفرینی و رفاه بیشتر مردم شکوفا کنیم.

استاندار هرمزگان ضمن استقبال از پیشنهاد تشکیل ستاد معین توسعه بخش شمیل، خاطرنشان کرد: این ستاد باید با حضور دستگاه های مسئول و زیر نظر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تشکیل شود و همچنین تلاش می‌کنیم کمک‌های ویژه‌ای را به لحاظ تخصیص بودجه و اعتبارات لازم برای این بخش داشته باشیم و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان هم باید به استعدادهای بخش شمیل توجه کنند.

همتی وجود سد شمیل و نیان را یکی از ظرفیت‌های مهم برای توسعه کشاورزی در این بخش برشمرد و اضافه کرد: با توجه به اینکه آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود، آب سد شمیل و نیان برای توسعه تولیدات کشاورزی در این بخش به کار گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش شمیل در زمینه های گردشگری نیز دارای ظرفیت است که باید مکان های مناسب برای گردشگری در آن ایجاد شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به ایده و برنامه ایجاد سه شهرستان جدید در استان هرمزگان، تصریح کرد: یکی از این شهرستان ها که ایجاد آن در دستور کار قرار دارد، تشکیل شهرستانی متشکل از بخش های تخت، قلعه قاضی و شمیل است و هرچه بتوانیم این ساختارها را دقیق تر ایجاد کنیم، خدمات رسانی به مردم نیز بسیار بهتر و سریع صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموعه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خواسته‌ام تا طرح ایجاد این شهرستان جدید سریع‌تر آماده و برای پیگیری بیشتر به وزارت کشور ارائه شود.

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کار جهادی متفاوت بسیجیان روستای دمشهر +ویدئو

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز کارگاه تولید خشت توسط قرارگاه تحول محلات روستای دمشهر افتتاح شد.

بسیجیان این روستا در روز جمعه هر هفته با حضور در این کارگاه خشت تولید می‌کنند.

در روستای دمشهر دو گروه جهادی در قالب طرح تحول محلات این روستا فعالیت می‌کنند.

روستای دمشهر با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها