با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

مالیات بنادر هرمزگان و پالایشگاه نفت ستاره در تهران پرداخت می‌شود/ داغ از این بالاتر!

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که مالیات مجموعه بنادر هرمزگان از شرق تا مرکز و غرب این استان و همین طور شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه کشور در تهران پرداخت می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس، تأثیر پرداخت مالیات شرکت‌ها و سازمان‌ها در یک استان و اثرگذاری آن بر توسعه آن استان و سهم آن استان از وصول درآمدهای مالیاتی موضوع و دغدغه مهمی است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه مطالبه‌گران محلی قرار گرفته است.
خبرنگار فارس کسب اطلاع کرده که از حدود ۵ سال پیش به این سو سازمان بنادر و دریانوردی اقدام به صدور دستوری کرده که در قالب آن تمامی مالیات بنادر استان هرمزگان از جاسک تا بندر شهید رجایی و بنادر غربی هرمزگان همگی در تهران پرداخت می‌شود. یعنی تمام سهم مالیاتی فعالیت بنادر استان هرمزگان نصیب توسعه و پیشرفت استان تهران می‌شود.
این در حالی است که متأثر از وجود بندر شهید رجایی در استان هرمزگان به عنوان بزرگ‌ترین بندر ایران و سهم بالای ۸۰ درصدی این بندر از درآمدهای سازمان بنادر و دریانوردی، عملا زیرساخت‌های استان تحت فشار سنگینی قرار دارد که بسیاری از آنها زودتر از موعد، مستهلک شده و از سوی دیگر خسارات بزرگ جانی و مالی را به مردم استان تحمیل کرده است. از سویی دیگر در هر جای استان که پا می‌گذاری غبار محرومیت در آن وجود دارد و در بسیاری از شاخص‌ها از متوسط کشوری عقب تر است.
همچنین خبرگزاری فارس کسب اطلاع کرد که مالیات بیش از ۵۰ شرکت بسیار مهم و بزرگ مستقر در هرمزگان که کانون اصلی فعالیت‌شان در این استان قرار دارد، در تهران و دیگر استان‌ها پرداخت می‌شود.
احمد جباری و احمد مرادی دو نماینده هرمزگان در ماه‌های اخیر پیگیری‌های ویژه‌ای در این زمینه داشته‌اند و در آخرین اظهار نظر این دو نماینده، احمد جباری در حاشیه حضور راستاد رییس سازمان بنادر و دریانوردی از بررسی این موضوع خبر داده بود و با لفظ وامصیبتا از این مسأله یاد کرده بود و گفته بود که کارگران شهرداری بندرلنگه برای ۷ ماه حقوق‌شان گرفتارند اما مالیات بندر لنگه به عنوان یکی از با سابقه‌ترین بنادر کشور در تهران پرداخت می‌شود. 
احمد مرادی نماینده بندرعباس نیز چند هفته قبل از پیگیری این موضوع خبر داده بود و از شمار زیاد این شرکت‌ها در استان خبر داد که مالیات خود را خارج از استان پرداخت می‌کنند.
همچنین اطلاعات موثقی در دسترس است که مالیات شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز در تهران پرداخت می‌شود.
سرجمع مبالغ مالیات این شرکت‌ها و سازمان بنادر در طول یک سال معادل صدها میلیارد تومان است که بر اساس قانون درصد مشخصی از آن به استان وصول کننده باز می‌گردد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها