×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 13 خبر
کاهش روشنایی معابر شهرها برای حفظ پایداری شبکه برق است

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هاجر عبدی افزود: اگرچه تعدیل روشنایی معابر مؤثر است، اما به تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید فعالیت‌های دیگری نیز پیش گرفته شود.جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز و مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز دیجیتال از اقدامات موثر بوده و هم اکنون با جدیت پیگیری و اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: صنعت برق براي تشويق مردم به كاهش مصرف برق كه تاثير آن در كاهش مصرف سوخت نيروگاه ها نمايان مي شود، مشوق هايي را كه در تابستان براي مشتركان خانگي اختصاص مي داد، در زمستان نيز اجرايي مي كند. براين اساس، مشتركان خانگي در صورتي كه مصرف برق خود را طبق الگوی خاصی كاهش دهند، از مشوق هاي صنعت برق برخوردار خواهند شد. عبدی اضافه کرد: این طرح در قالب برق امید از آبان ماه اجرا شده و مشترکانی که در ماههای زمستان مصرف خود را طی یک ماه به کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت کاهش دهند مشمول قبض رایگان می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق افزود: مشترکین با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی در منازل و ادارات و استفاده بهینه از آبگرمکن و بخاری برقی می‌توانند علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی، تولید نیروگاهها را کاهش دهند که با چنین اقدامات ساده مشکلی در تأمین گاز و برق کشور در روزهای سرد سال به وجود نخواهد آمد.

به گفته وی در هفته گذشته حدود ۴ هزار ۶۰۰ چراغ روشنایی معابر برای کاهش مصرف برق به صورت یک در میان در معابر اصلی شهرهای استان خاموش شد که درمجموع تعداد چراغ های تعدیل شده در استان به ۱۴ هزار چراغ افزایش یافت. در كنار اين اقدام، کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق با مراجعه به ادارات و دستگاه هاي دولتي و عمومي، مصرف برق آنها را بررسي و درصورت عدم رعايت، برخورد لازم را بعمل می آوردند.

برچسب ها :