با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

خانه مهندس در هرمزگان راه اندازی خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه بلوار بزرگ ساحلی در شرق بندرعباس در حال اجراست، از احداث یک شهرک جدید در این منطقه در جوار بندرعباس، خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس رضا مدرس در نشست با مهندس احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، عنوان کرد: حد فاصله اسکله نخل ناخدا و فرودگاه بندرعباس یک کریدور ايجاد شده و با کمک شهرداری یک بلوار ساحلی بزرگ در آن در حال اجراست و بندرعباس را از بن بست آزاد می کند.

وی ادامه داد: در این منطقه به دنبال ایجاد یک شهرک جدید در جوار شهر بندرعباس هستیم که آرام آرام توسعه آن انجام و رونق پیدا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی و استانداری هرمزگان برای توسعه استان از هیچ همکاری دریغ نخواهند کرد و با کمک همه دستگاه های اجرایی استان به دنبال این هستیم که بتوانیم شالوده شهر جدید را ایجاد کنیم.

مهندس احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور نیز در این نشست گفت: خانه مهندس در هرمزگان راه اندازی خواهد شد.

وی با تاکید با حفظ شان مهندسان، افزود: خانه مهندس با کلیه امکانات رفاهی ، تفریحی ، ورزشی ، تجاری ، هتل ، تالار و… با نماد های آبی که یادآور دریا و اقلیم هرمزگان خواهد بود و برای استفاده عموم مردم است با سرمایه گذاری سازمان نظام مهندسی کشور در مساحت سه هکتار ساخته خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور تصریح کرد: مشکل مسکن ، اشتغال ، مسائل رفاهی ،  بیمه و خدمات درمانی مهندسین باید حل شود و در این خصوص نامه نگاری با وزیر انجام شده است.

خرم اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران نظام مهندسی تشکیل خواهد شد چون مهندسین می توانند در پیشگیری از بلایای طبیعی نقش مهمی داشته باشند و ما قانونا وظیفه داریم در بلایای طبیعی با دستگاه ها  همکاری کنیم.

در این نشست تعمیر و نگهداری تعدادی از ساختمان های با ارزش و اهمیت در اولویت اول با همکاری شهرداری برای مبحث ۲۲ در دستور کار قرار گرفت.

موضوعات مربوط به احداث شهر جدید در بلوار ساحلی حدفاصل فرودگاه – اسکله نخل ناخدا، صادرات خدمات مهندسی هرمزگان به عمان ، ارتقای شان مهندسین مورد بحث و بررسی و تبادل ‌نظر قرار گرفت و حاضرین بر تعامل و همکاری‌های دوطرفه تأکید کردند.

نظام مهندسي كشور آمادگي خودش رو بعنوان كارگزار شركت شهرهاي جديد وزارت مسكن در احداث شهرك جديد اعلام كرد.

همچنين رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با اهدای لوحی از معاون عمرانی استانداری هرمزگان، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و شهردار بندرعباس تقدیر کرد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها