با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

فولاد هرمزگان در بخش مسئولیت های اجتماعی عملکرد درخشانی داشته است

شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت فولاد هرمزگان با حضور حجت الاسلام دکتر کریمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان ،مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان و سایر اعضای این شورا در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت الاسلام دکتر کریمی نقش فولاد را در اقتصاد کشور بی بدیل دانست و با اظهار اینکه تولیدکنندگان  در راس مبارزه با جنگ اقتصادی قرار دارند گفت : این صنعت توانسته  در زمان تحریم کمک شایانی به پیشرفت کشور کند .
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در ادامه ، بهترین معروف در جبهه تولید را خوب کار کردن و بدترین منکر را  بد کار کردن دانست .
 
وی با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت : در همه جامعه بشری که حساسیت امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه به مشکلاتی برخواهد خورد.
دکتر کریمی امکان خطا در جوامع را رد نکرد اما تاکید کرد : اگر آن جامعه عکس العملی به آن فرد خاطی نشان ندهد ممکن است خطری برای مجموعه رخ دهد. لذا می بایست در تمام آن مجموعه احساس مسئولیت شده و به آن واقعه عکس العمل نشان داده و  برخورد کنند.
 
وی با بیان اینکه مهمترین مصادیق معروف خود اصل امر به معروف و نهی از منکر است گفت : اگر امر به معروف و نهی از منکر به درستی انجام شود آن جامعه هیچ گاه عقب گرد نخواهد داشت.
حجت الاسلام دکتر کریمی پیشرفت جوامع را مرهون مسئولیت پذیری کسانی دانست که نسبت به جامعه  اطرافشان بی تفاوت نبودند. وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم به امر به معروف و نهی از منکر تاکید شده است ، نتایج توجه به آن در تمام جوامع را از بین رفتن بدی ها و احیا خوبی ها و پیشرفت جامعه دانست .
وی در خصوص اهمیت راهبردی امر به معروف و نهی از منکر گفت : در صورتیکه در برابر منکرات از بیم بازخورد  و ناراحتی های آن سکوت کنیم خطری جدی آن جامعه یا مجموعه را تهدید می کند و طبق فرموده مقام معظم رهبری ممکن است  این منکرات تبدیل به معروف شود. لذا ما هرچه در این راستا هزینه کنیم در راستای پیشرفت مجموعه خود حرکت کرده ایم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در ادامه با اشاره  به اصل ۸ قانون اساسی که امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی می داند و نیز قانون امر به معروف و نهی از منکر مصوب سال ۸۴ اظهار داشت : طبق قانون امر به معروف و نهی از منکر ، تمام ارگان ها، مجموعه ها و شرکت های خصوصی وظیفه دارند که به بحث امر به معروف و نهی از منکر به شکل عالی در غالب راه اندازی شورای امر به معروف و نهی از منکر کوشش کنند و بر اساس ماده ۵ این قانون روسای دستگاه ها موظف به اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر هستند و علاوه بر راه اندازی شورای امر به معروف و نهی از منکر ساز و کار مناسب برای این منظور ایجاد کنند و نتایج اقدامات را درهر فصل به ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارایه نمایند. وی آموزش این قانون به کارکنان را بسیار مفید دانست که به نهادینه شدن مبحث امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان کمک خواهد کرد.
وی ضمن سپاسگزاری از مدیرعامل فولاد هرمزگان به جهت استقبال از راه اندازی شورای امر به معروف و نهی از منکر  در شرکت فولاد هرمزگان آن را نشانه عملکرد خوب شرکت در همه زمینه ها دانست .
وی توجه به مسئولیت های اجتماعی را باعث رشد شرکت ها دانست و اظهار داشت :بیشترین حضور و کمک در زمینه مسئولیت های اجتماعی در استان هرمزگان  از سوی فولاد هرمزگان است و در بخش مسئولیت های اجتماعی شرکت فولاد هرمزگان عملکرد درخشانی داشته است و این جای تشکر و قدردانی دارد.
وی در ادامه از دیگر مجموعه ها نیز خواست قانون امر به معروف و نهی از منکر را اجرا نموده و شورای امر به معروف و نهی از منکر را هر چه زودتر راه اندازی کنند و نیز به مسئولیت های خود در قبال جامعه بیشتر توجه کنند .
پیش از سخنان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان ، مدیرعامل فولاد هرمزگان به معرفی فعالیتهای شرکت فولاد هرمزگان پرداخت .

ارزانی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت : تولید ما در کارخانه ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تن تختال است  و بایستی توجه کنیم که فولاد هرمزگان  در  سه سال گذشته در لیست تحریم های خزانه داری امریکا قرار گرفته است اما ما در این مدت بسیار موفق عمل کرده ایم.

وی در ادامه  سلامت کارکنان را حائز اهمیت دانست و گفت : سعی می کنیم با اقدامات پیشگیرانه تمام جامعه فولاد هرمزگان را از ویروس کرونا در امان نگه داریم  .

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به وظیفه این شرکت در ایفای مسئولیت های اجتماعی خود اظهار داشت : تا جایی که قانون اجازه می دهد در سطح منطقه و استان و  با مشاوره و بیان نظر  استانداری و ارگان های منطقه این مسئولیت ها را انجام می دهیم.

وی اشاره ای نیز به  مشکلات و موانع در راه  تولید داشت و گفت: قطع شدن مدام برق و گاز  سبب توقف تولید شده است که  این توقفات باعث ایجاد مشکلات برای کارخانه هایی که فولاد هرمزگان باید محصول خود را به آن ها برساند خواهد شد  .

مهندس ارزانی تاکید کرد: در شرکت هایی چون ما به لحاظ عملکردی دستگاه های نظارتی حضور دارند ؛حسابرس مستقل ، بورس، سازمان بازرسی  کل کشور، حسابرسی داخلی ، هیئت مدیره و انواع سیستم های کنترلی مشغولند تا منکری اتفاق نیفتد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان کاهش منکرات را در خود سازی افراد دانست و بیان داشت  ما اینجا هستیم تا از یکدیگر یادبگیریم و بر هم تاثیر بگذاریم تا به ساخت جامعه خوب کمک کنیم.

امید محمدی دبیر شورای امر به معروف شرکت فولاد هرمزگان نیز در این جلسه گفت در شرکت فولاد هرمزگان علاوه بر دستگاه های نظارتی شامل حراست و حسابرسی، فرآیندهایی در قالب نظام های تحولی نیز در شرکت جاریست که خود در راستای امر به معروف است .

نظام پیشنهاد ها که در جهت پیشنهاد در راستای بهبود عملکردهاست ، کارت سبز که پیشنهاد در خصوص جلوگیری از حوادث است و جلساتی که مدیرعامل شرکت در قالب ملاقات عمومی با کارکنان نکات خود را مستقیما به بالاترین مقام شرکت بازگو می کنند و نگرانی در این شرکت در خصوص اینکه منکری نهی شود و یا معروفی امر شود وجود ندارد.

محمدی همچنین پیشنهاد داد سرفصل هایی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر تعریف شده  و در قالب آموزش های عمومی شرکت و در بستر فضای مجازی به پرسنل آموزش های لازم داده شود گه مورد تصویب شورا واقع شد

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها