با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

مدیر کل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان:فولاد هرمزگان نماد فرهنگ کار است

مراسم افتتاح خانه فرهنگ کاردر فولاد هرمزگان با حضور مدیرکل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی ، مدیرعامل و معاونان شرکت فولاد هرمزگان در محل شرکت فولا هرمزگان برگزار شد .

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این مراسم مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و رز زن و روز مادرگفت :  حدود ۸ درصد فولاد ایران را تولید می کنیم و .امیدوارم که با ایجاد طرحهای توسعه ای فولاد در استان هرمزگان ، این استان به قطب سوم فولاد ایران تبدیل شود. وی با تاکید بر اهمیت ایمنی و سلامتی کارکنان در فولاد هرمزگان گفت : از ابتدای همه گیری این بیماری ، فولاد هرمزگان در راستای حفظ سلامتی کارکنان و خانواده های محترم انها اقدامات قابل توجهی را انجام داده است . شیفت بندی  کارکنان ، توزیع اقلام بهداشتی بین کارکنان و خانواده های آنها ، عدم حضور کارکنان دارای  بیماری زمینه ای در محل کار با پرداخت حقوق بصورت کامل  ، ضد عفونی  کردن معابر وسرویس های ایاب ذهاب ، راه اندازی سامانه غربالگری آنلاین و انجام تست های تشخیص کرونا در محل شرکت،  گوشه ای از فعالبت های فولاد هرمزگان در جهت حفظ سلامت کارکنان و خانواده های آنها می باشد که به تبع آن جامعه شهری بندرعباس نیز از آن منفت خواهد برد

ارزانی در ادامه تعمیرات اساسی سالیانه واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان که ماه پیش انجام شد را یکی از بی نظیرترین این تعمیرات در نوع خود دانست  و گفت:  توانستیم با بکار گیری حدودا ۱۷۰ هزار نفر ساعت نیروی انسانی و در حالیکه با بیماری کویید -۱۹ نیز مواحه بودیم ، با برنامه ریزی دقیق در واحد HSE  و انجام تستهای کرونا و مدیریت افراد، این فعالیت گسترده و عظیم را به نحو مطلوب به پایان برسانیم .

مدیرعامل فولاد هرمزگان اما خارق العده ترین فعالیت این شرکت در پنج ماه گذشته را کسب ۴ رکورد متوالی تولید تختال دانست و اظهار داشت : با تمام این محدودیت ها  ، توانستیم با برنامه ریزی و  تلاش شبانه روزی  در پنج ماه چهار بار رکورد تولید تختال را بهبود ببخشیم و جا دارد از کلیه همکاران که با یک کار گروهی و همدلی این رکوردها را به ثبت رساندند تقدیر و تشکر نمایم .

مهندس ارزانی با اشاره به سرمایه های انسانی سازمانها گفت : سرمایه هر شرکت کارکنان آن هستند .ما هیچ وظیفه ای مهمتر و بالاتر از آموزش ، پرورش و تربیت نیروی انسانی نداریم .بی شک تلاش ما در این راه منجر به تحول در جامعه خواهد شد

مدیرعامل فولا هرمزگان با بی اثر خواندن تحریمها گفت : ما  توانستیم با اتخاذ استراتژی های مناسب ضمن تامین نیاز داخل و رعایت قوانین و مقرررات ، صادرات محصول خود را نیز انجام دهیم . وی تحریمها را باعث شکل گیری نهضت بومی سازی دانست که در لوای آن جوانان متخصص این مرز و بوم توانستند بسیاری از نیاز های صنایع را مرتفع نمایند و اظهار داشت: .فولاد هرمزگان با همین رویکرد و با تشکیل دپارتمان بومی سازی اقدامات فابل توجهی در حوزه بومی سازی انجام داده است تا آنجا که اخیرا رئیس هیات عامل ایمدرو از اقدامات انجام شده در حوزه بومی سازی د راین شرک تقدیر نموده اند  .

مهندس ارزانی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی فولاد هرمزگان گفت : تمام تلاش ما این است که در حد توان و در چهار چوب قوانبن سازمان در این حوزه مشارکت داشته باشیم.

 ارزانی اشاره ای نیز به حساب های بانکی فولاد هرمزگان داشت و تصریح کرد : فولاد هرمزگان هیچ حساب بانکی در شهر و یا استان دیگر به غیر از استان هرمزگان و شهر بندرعباس ندارد و تمام پرداختها ی قانونی و مالیاتها به اداره مالیات استان و در شهر بندرعباس انجام می شود .

وی با اشاره به اینکه تولید تختال جلوتر از برنامه پیش می رود گفت : در بحث تولید تختال  ۱.۵ درصد از برنامه تولید بالاتر و در تولید آهن اسفنجی ۷ درصد از میزان تولید سال قبل بالاتر هستیم .

وی همچنین خبر خوبی برای ذینفعان شرکت داشت و گفت : طرح توسعه زیر سقف فولاد هرمزگان در حال اجرا است که با اتمام آن  از ۱ میلیون ۵۰۰ هزارتن تختال به ۲ میلیون تختال خواهیم رسید .

ارزانی در ادامه گفت : این طرح توسعه توسط کارکنان متخصص فولاد هرمزگان و با همکاری شرکت ها ی داخلی و با هزینه فولاد هرمزگان انجام خواهد شد .

در ادامه هادی ابراهیمی مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی اسنان هرمزگان شرکت فولاد هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان فولاد هرمزگان، این شرکت  را در همه  حوزه های تخصصی ، فرهنگی اجتماعی و ورزشی پیشتاز دانست و  گفت :

ما در برخی از سازمانها خانه فرهنگ کار را ایجاد میکنیم تا فرهنگ کار را توسعه بدهیم .ولی در برخی از سازمانهای دیگر می بینم که آن سازمان نماد فرهنگ کار است . فولاد هرمزگان یکی ازهمان سازمانهایی هست که فرهنگ کار بخوبی در آن پیاده شده است و نمونه آن ضرب المثل معروف هست که مشک آن است که ببوید نه آنکه عطار بگوید .

مدیر کل اداره تعاون، کار و  رفاه اجتماعی با اشاره به نقش سرمایه های انسانی در سازمانها گفت :  وضعیت تولید و فعالیت های شما به خوبی نشان می دهد که فرهنگ کار در این شرکت جاری است . امکان ندارد ما سرمایه اجتماعی نداشته باشیم و بتوانیم سرمایه های اقتصادی و انسانی را به کار ببریم .چون مهمترین عامل قوام دهنده و رشد دهنده سرمایه های اقتصادی ، طبیعی و انسانی ، سرمایه اجتماعی است و نشانه های سرمایه های اجتماعی همین مواردی است که در فولاد هرمزگان شاهد آن هستیم این سرمایه اجتماعی خودش رادر تولید ،  کاهش حوادث و در افزایش بهره وری نیروی کار نشان می هد .

ابراهیمی تاکید کرد : مجموع این عوامل تشکیا دهنده یک شرکت پیشتاز و رو به رشد است که نتایج آن، هم زندگی افراد و در تولید نمود دارد . وی اظهار داشت : دراین شرایط سختی که در کشور شاهد آن هستیم عملکرد این شرکت بسیار مطلوب و قابل تقدیر است و این نشان از توجه مدیریت عامل این جموعه به مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی می باشد و بایستی به شما دستمریزاد گفت .

مدیر کل اداره تعاون، کار و  رفاه اجتماعی  استان هرمزگان خاطر نشان کرد : فولاد هرمزگان در سالهای قبل یا عملکرد خوب خود توانسته است رتبه های ممتاز جشنواره های کارگر نمونه و  فرهنگ کار را  بدست آورد. و اکنون نیز از فرصت استفاده  می کنم  و این خبر را بدهم که فولاد هرمزگان در ارزیابی کمیته داوران جشواره امتنان که از کارگران و کارافرینان نمونه تقدیر میشود ، رتبه اول را در حوزه کارگر نمونه کسب کرده است  و کارگر نمونه بخش صنعت کشور از شرکت فولاد هرمزگان معرفی خواهد شد  که این مایه افتخار برای استان هرمزگان می باشد.

 وی در ادامه گفت : این موفقیت ها در کنار حضور شرکت فولاد هرمزگان در مناسبتها و مراسمهای مختلف  در حوزه خانه های فرهنگ ، در حوزه مراکز همیار کارکنان ، کسب عنوان کارفرمای برتر سلامت محور استان در سال ۹۸ ، میزبانی اولین دوره مسابقات کبدی در سال ۹۸ ، اعزام تیمهای ورزشی به مسابقات مختلف ورزشی و اینکه هرجا ما از صنعت حرکتی می بینم ،  فولاد هرمزگان در آنجا حضور دارد که این نشان دهنده توجه مدیر عامل محترم مجموعه به این مسائل است  که جای تقدیر دارد .

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان بااشاره به فعالیت های ورزشی کارگری و مهیا شدن ظرفیت های بسیار خوب در حوزه ورزش کارگری استان هرمزگان تصریح کرد : فولاد هرمزگان درحوزه ورزش کارگری بسیار خوب عمل کرده است .

وی خاطر نشان کرد : حضور فولاد هرمزگان باعث شکوفایی سایر بخشهای استان شده است و فرصتهای شغلی که برای استان فراهم نموده است همه نشان از حرکت خوب و رو به رشد این شرکت می باشد .

اقتصادی

با توجه به جایگاه اقتصادی هرمزگان در کشور، این استان نیازمند نگاه ویژه است

مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، خاندوزی با بیان اينکه ادارات کل  استان ها در حوزه های اقتصادی باید نقش محوری داشته باشند افزود ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها باید در بهبود فضای کسب و کار، سرمایه گذاری، مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت، تکمیل پروژه های نیمه تمام نظارت و انضباط مالی نقش آفرینی فعالی داشته باشند.
در بخش دیگری از این نشست  مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.
نماینده وزیر اقتصاد در هرمزگان در بیان مشکلات موجود در استان گفت؛
قوانین و مقررات اقتصادی موجود در مناطق آزاد تجاری باید در راستای کمک به سرزمین اصلی باشد و افزودند هرمزگان در کسب درآمدهای استانی جزء شش استان اول کشور محسوب می‌شود و در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور رتبه سوم، رتبه اول درآمدهای گمرکی، رتبه برتر تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور، رتبه اول فروش اموال تملیکی و به تبع آن گردش مالی بالای بانک ها و بیمه های استان همگی بیانگر جایگاه خاص هرمزگان در اقتصاد کشور است.
دکتر دسینه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساختها و انبارهای اموال تملیکی در استان،گفت شرکت ها و بنگاه‌های اقتصادی که در این استان فعالیت دارند باید مطابق قانون مالیات خود را در همین استان پرداخت کنند. وی افزود گاها مشاهده می شود که قراردادهای بیمه ای شرکتهای بزرگ مستقر در استان هرمزگان، در سایر استان ها منعقد می شود و منابع بانک های مستقر در مناطق آزاد نیز در استان قابل استفاده نمی باشد و عدم بهره مندی استان از منابع گمرکات استان را یادآور و همچنین خواستار تدوین و تجدید قوانین گمرکی در خصوص واردات ملوانی و ته لنجی شدند.
نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان در پایان افزود ما با تمام این مشکلات به آینده امیدواریم و برای تحقق اهداف، برنامه ها و مأموریت های جدید پیش رو از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها