با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

۳۵۱ نفر از زنان توانمند استان هرمزگان در پست های مدیریت حرفه ای در حال فعالیت هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: در حال حاضر ۳۵۱ نفر از زنان توانمند استان در پست های مدیریت حرفه ای در حال فعالیت هستند و ۴۸/۷ درصد انتصابات در استان را زنان کسب کرده‌اند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب اآنلاین، مریم یگانه در دیدار جمعی از مدیران زن با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، عنوان کرد: با توجه به پیگیری مباحث و اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی خانواده و شاخص‌های عدالت جنسیتی ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ قانون برنامه ششم توسعه، در بحث انتصابات مدیران زن در استان هرمزگان با نگاه حمایتی و جامع آقای دکتر همتی استاندار محترم نسبت به قشر زنان و اعتماد ایشان نسبت به کار و مدیریت بانوان، در حال حاضر ۳۵۱ نفر از زنان توانمند استان در پست های مدیریت حرفه ای در حال فعالیت هستند و ۴۸/۷ درصد انتصابات در استان را زنان کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: البته تقریباً ۱۴۰ درصد از این انتصابات درسطح استانداری و فرمانداری در سه سال اخیر بوده و در سطح کشور هم از ۲۵ درصد تحقق یافته مصوبه ۳۰ درصدی انتصاب مدیران زن، جناب آقای دکتر همتی استاندار هرمزگان به عنوان سردمدار انتصاب مدیران زن در بین استانداران کشور، با ۲۲ درصد رشد انتصاب مدیران زن، رتبه یک کشور را کسب کرده‌اند و انشاءالله امید داریم تا پایان سال جاری، هشت درصد باقی مانده نیز تحقق پیدا کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان افزود: در بحث جذب اعتبارات تسهیلات برای اشتغال‌زایی زنان تقریباً ۶۰۸ درصد جذب اعتبارات را نسبت به سال ۹۷ و ۹۸ در استان در راستای ایجاد فرصت اشتغال پایدار و کسب و کار برای قشر زنان در استان شاهد بودیم.

یگانه تصریح کرد: البته با پیگیری های جدی که در حوزه معاونت اقتصادی استانداری در راستای جذب اعتبارات بیشتر برای ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش نرخ اشتغال در بین اقشار مختلف به خصوص اعضای خانواده های استان با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای حوزه زنان در بخش‌های صنایع دستی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، دریایی و غیره در دست اجرا است انتظار می رود در بخش های مختلف همچون سنوات گذشته با حمایت مسئولین استان شاهد رشد چشمگیری باشیم.

وی گفت: در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی هم با توجه به سیاست‌های کلی و خانواده مباحث اصلی مطرح در طرح کاهش آسیب های اجتماعی در قالب طرح تاب آوری اجتماعی و توسعه مشاغل خانگی در حال اجرا می باشد.

‏مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به این که زن محور توسعه و پیشرفت خانواده است، باید نگاه ها و تلاش ها به سمت نهادینه کردن ارزش وجودی زن در جامعه باشد.

یگانه افزود: بنابراین در راستای شناساندن جامعه به مقام و جایگاه و ارزش زنان باید از تمام ظرفیت های نهادهای فرهنگی ویژه تبلیغی استفاده شود چرا که دشمنان به نوعی با تفکر شوم و توطئه های فرهنگی در صدد است که این قشر مهم و تاثیرگذار جامعه را تحت تاثیر آثار مخرب فرهنگی قرار دهند.

یگانه اضافه کرد: ما متولیان امر در تلاشیم برنامه ریزی دقیق‌تری را در جهت تقویت تواناییهای علمی و مکتبی کارکنان و خانواده های آنان با همکاری ائمه جمعه و روحانیون در سازمانها  از طریق انس دهی با قرآن کریم،آموزش احکام مسائل اخلاقی،برنامه های پرورشی و…. انجام دهیم.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه بیشتر سیاست های ابلاغی کلی خانواده در استان در حال اجرا است افزود: جامعه در موقعیت ها و زمان های متفاوت نیاز به فرهنگ سازی ،آموزش اجتماعی و فرهنگی مردم در اقشار مختلف دارد و موضوعات زیادی باید در سطح خانواده ها موشکافانه تر بررسی گردد.

یگانه در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت روحانیون و ائمه جمعه و تریبون مساجد در مورد مباحث مطرح در جامعه شد و عنوان کرد : بحث آسیب های جدی ارتباطی، رفتاری، فضای مجازی، مشکلات مهارتی اعضای خانواده را در سطح جوانان ، زنان و مردان در سطح جامعه باید نهادینه سازی فرهنگی شود.

قشر زنان هم با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در جهت ترویج آرمانهای انقلاب دربین خانواده ها تلاش می نمایند همچون سنوات گذشته در بخش های مختلف پیشرو در جامعه باشند که با تاکید رهبر معظم انقلاب این قشر باید مورد توجه قرار گیرد.

یگانه اظهار داشت:  در حوزه زنان و خانواده سعی براین است که اهداف و چشم انداز هایی را در راستای ارتقای سطح دانش وپیشبرد آن لحاظ کنیم، البته راهبردهای متناسب آن با مقتضای زمان تعریف می شود

بنابراین با نظر به ویژگی اخلاق مداری ،مردم مداری در حوزه روحانیت انتظار حمایت در حوزه فرهنگ سازی مباحث از طریق تاثیر و نقش رابطین در تقویت فعالیت های کانون مساجد ،راه اندازی خانه های خلاق، راه اندازی ستادعملیات، فصل بندگی و تدوین و اجرای طرح و برنامه های مربوط به اعتلای فرهنگی کارکنان در دستور کار قرارگیرد و از قشر زنان را حمایت نمایند.

در پایان یگانه به تشریح عملکرد دولت و برنامه های اجرایی در سطح استان پرداخت و مطالب مبسوطی را عنوان نمود.

 جمعی از مدیران زن استان با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن در این دیدار حضور داشتند.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها