با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

اعضای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در هرمزگان انتخاب شدند

بنابر آیت الله جنتی رییس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت الاسلام عباس متین به عنوان رییس این هیأت انتخاب شد.

منتشر شده

روی

بنابر آیت الله جنتی رییس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت الاسلام عباس متین به عنوان رییس این هیأت انتخاب شد.

علی صالحی رییس کل دادگستری هرمزگان، حجت الاسلام محمد علی لبخندان، حسین مذنبی و حسن واحدی سرریگانی نیز به عنوان اعضای این هیأت منصوب شدند.

اجتماعی

تغیرات در هرمزگان آغاز شد/ خداحافظی یگانه با مخابرات

تغیرات در هرمزگان از دیروز آغاز شده است و امروز مدیرکل جدید مخابرات هرمزگان معرفی خواهد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان در اولین روز کاری خود مدیرکل جدید مخابرات هرمزگان را پذیرا خواهد بود.

معاون اداره کل مخابرات استان یزد امروز به عنوان مدیرکل مخابرات استان هرمزگان معرفی می‌شود.

بنظر می‌رسد مهدی دوستی آغازی طوفانی داشته و در روزهای آتی شاهد تغیرات بیشتری در ادارات کل و بدنه استانداری خواهیم بود.

لازم به ذکر است روز گدشته نیز فضل‌الله اکبری به عنوان مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان منصوب شده است.

انتهای پیام/ص

ادامه ی خواندن

سیاسی

وزیر کشور:دست کشورهای اسلامی را برای همکاری می فشاریم

وزیر کشور با تاکید بر نقش هرمزگان در توسعه تبادلات تجاری و مرزی با کشورهای خلیج فارس اظهار داشت :دست کشورهای اسلامی را برای همکاری می فشاریم و انتظار می رود در سایه تبادلات مرزی تجاری ، جزایر نیز قوی تر و آبادتر شوند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،احمد وحیدی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار هرمزگان افزود: هرمزگان با ظرفتی های فراوانی که دارد نباید در آن محرومیت باشد بلکه باید از برترین و پیشرفته ترین نقاط کشور و حتی یک قدم بالاتر باشد.

وی ادامه داد: هرمزگان استانی بسیار مهم و یگانه ای است که تنگه راهبردی هرمز بر کرانه آن قرار دارد و به لحاظ راهبردی یکی از حساس ترین نقاط دنیا بوده و با داشتن ۱۴ جزیره در کشور بی نظیر است و هر کدام از این جزایر ظرفیت های فراوانی برای توسعه دارد.

وزیر کشور اضافه کرد: هرمزگان افزون بر ۲ هزار کیلومتر ساحل، ظرفیت های فراوان در حوزه انرژی، ترانزیت و صنعت و کشاورزی است و مردم خونگرم و بسیار مهربان دارد و در کنار آنها ظرفیت آبزی پروری را باید افزود.

هرمزگان نقطه ای کلیدی در اقتصاد دریا محور است

وحیدی اظهار داشت: هرمزگان در اقتصاد دریا محور نقطه کلیدی است و زمانی که رسیدن به ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی از اقتتصاد ملی باید حاصل شود، این استان نقطه راهبردی است.

وزیر کشور افزود: زمانی که بناست تمدن دریایی شکل گیرد این تمدن که بسیار آینده دار است در کناره همین سواحل شکل خواهد گرفت و هرمزگان برای شکل گیری این تمدن بسیار کلیدی است.

وی ابراز کرد: همچنین زمانی که در خصوص بازرگانی صحبت می کنیم ۹۰ درصد بازرگانی از طریق دریاست و هرمزگان نقطه کلیدی برای تعامل های دریایی است، همین ایزو ایکو بزرگترین یارد کشتی سازی است که با داشتن ۲ حوضچه خشک می توان بزرگترین کشتی سازی کشور و منطقه در اینجا راه انداخت.

به گفته وزیر کشور، هرمزگان تنها جایی در کشور است که زیردریایی در آن ساخته می شود و در کنار آن زمینه توسعه ظرفیت های دانش بنیان در اینجا وجود دارد، پالایشگاه ستاره خلیج فارس که افتخاری برای کشور و نمادی از قدرت است که در اوج تحریم و با توان بومی در این استان احداث شده است و می توان آن را ابرطرح نامید.

وحیدی خاطر نشان کرد: این استان ظرفیت ایجاد ۵۰ هزار هکتار مزارع پرورش میگو دارد که می تواند زمینه ایجاد ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کند وقتی به این راحتی می توان شغل ایجاد کرد آیا رواست کسی در این استان بیکار و یا فقیر باشد و دم از محرومیت زد.

وی تاکید کرد: با این ظرفیت ها که همه آنها ثروت است وجود بیکاری، فقر و محرومیت قابل قبول نیست، مهمترین ثروت خود این مردم خونگرم و سرمایه انسانی ارزشمند است.

وزیر کشور اشاره کرد: اشکالی که ایجاد شده این است که بسیار دولت محور شده ایم درحالی که در گذشته اینگونه نبود و در نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هم نبوده و نیست و معتقدیم اقتصاد مردم محور است و اداره جامعه مردم محور است.

وحیدی گفت: سیستم دولتی را حاکم کرده ایم که به مرور تبدیل به فرهنگ و همه چیز منوط به تهران شده است و کشور باید نفت را بفروشد تا بتواند آن را اداره کند که این همه چیز را خراب می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : ظرفیتهای هرمزگان باید جهشی فعال شوند و  دولت مردمی آیت الله رئیسی نیز دنبال این است که آزادسازی ظرفیت ها به صورت خلاقانه و خودجوش و جهشی باشد که شرط تحقق این این مسئله این است که همه تحت گفتمان پیشرفت و عدالت جلو برویم که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره شده و باید خود را به بطن آن بکشانیم.
وی دوستی را فردی خوش فکر و خلاق معرفی کرد که بزرگترین پروژه ها را مدیریت کرده است.

وزیر کشور ادامه داد: استاندار جدید هرمزگان پیش از این توانسته است پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را که از صحنه های تجلی فناوری بومی است را به سرانجام برساند و چنین کسی می تواند هرمزگان را به صورت پروژه محور اداره  و منابع را مدیریت کند .
وزیر کشور استاندار جدید را فردی شجاع و باهوش و توانمند توصیف کرد که کاندیدای وزارت نفت بوده و چنین ظرفیتی در ایشان مشاهده شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت هرمزگان و ظرفیت های آن تصمیم گرفتیم فردی با توانمندی ملی را به عنوان استاندار انتخاب کنیم.
وحیدی خاطر نشان شد استاندار جدید وزرا را  به‌طور کامل می شناسد و فهم عمیقی از چگونه به انجام رساندن پروژه های بزرگ دارد و در حوزه اجتماعی نیز شناخت خوبی داشته  که بخشی از آن در راستای محرومیت زدایی از هرمزگان است.
وی فهم عمیق دوستی از سرمایه گذاری و جذب سرمایه و تعامل با با همسایگان را از دیگر ویژگی های مثبت وی دانست.
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد بارها اعلام کرده‌ایم امنیت خلیج فارس بیش از همه مدیون عقلانیت و اقتدار ایران است و ایران اجازه نمیدهد کسانی از خارج از منطقه امنیت آن را برهم بزنند و در این زمینه بارها اقتدار خود را نشان داده و به نیروهای فرا منطقه‌ای هشدار داده که ماجرا جویی نکنند.
وزیر کشور یادآور شد مردم در شمال و جنوب خلیج فارس با هم هستند و البته کسانی قصد تحریک دارند که امیدواریم حاکمان کشورهای منطقه عقلانیت به خرج داده و اجازه فعالیت به نیروهای فرامنطقه‌ای و صهیونیست‌های جنایتکار کودک کش ندهند.
وزیر کشور اضافه کرد :بارها اعلام کردیم که ایران مشکلی برای ارتباط و همکاری با کشورهای منطقه ندارد و استان هرمزگان نیز باتوجه به حضور مقتدرانه تمام نیروهای مسلح در آن و مردم غیور مرزنشین در سواحل و جزایر ، حافظ امنیت خلیج فارس هستند .
وحیدی اضافه کرد در چنین شرایطی چرا باید به دیگران و آمریکای جنایتکار و فتنه گر اجازه دخالت داد.
وزیر کشور فاجعه اخیر انفجار در مسجد شیعیان افغانستان را که منجر به شهادت بیش از ۱۵۰ نفر  شد را یک نمونه از فتنه گری های آمریکا دانست و اظهار داشت این حمله توسط داعش انجام شده که ساخته  آمریکاست و تسلیحات مورد نیازشان را نیز هواپیماهای آمریکایی منتقل کردند و آنان را به افغانستان بردند.
وزیر کشور  با تاکید مجدد بر نقش هرمزگان در توسعه تبادلات تجاری و مرزی با کشورهای خلیج فارس اظهار داشت :دست کشورهای اسلامی را برای همکاری می فشاریم انتظار می رود در سایه تبادلات مرزی تجاری ، جزایر نیز قوی تر و آبادتر شوند.

وزیر کشور صبح دوشنبه ۱۹ مهرماه وارد فرودگاه بین المللی شهدای ۶۵۵ بندرعباس شد و مورد استقبال معاونان استانداری، مسوولان استان هرمزگان،اعضای شورای تامین استان از جمله مدیرکل دادگستری ،فرمانده ناوگان جنوب و فرمانده انتظامی هرمزگان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا،شرکت در مراسم تودیع و معارفه استانداران هرمزگان،سخنرانی در جمع مدیران اجرایی، زیارت مرقدشهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس از مهمترین برنامه های سفر یک روزه احمد وحیدی وزیر کشور به بندرعباس است.

هیات دولت در نشست عصر یکشنبه  ۱۱ مهر ماه جاری مهدی دوستی را به عنوان بیستمین استاندار هرمزگان تعیین و رای اعتماد داد، دوستی متولد سال ۱۳۵۸ در شهر اهواز و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی سهند تبریز است.

معاونت فنی و مهندسی و عضو هیات رئیسه هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سه دوره مشاور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه انرژی و مجری حدود ۲۰ پروژه محرومیت زدایی در استان های خوزستان و هرمزگان، از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی به شمار می رود.

به نقل از ایرنا

ادامه ی خواندن

سیاسی

توافق های ارزشمندی با استاندار جدید هرمزگان داشته ایم

رییس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هرمزگان گفت: نشستی که نمایندگان استان در مجلس با استاندار جدید داشتند به شناخت بیشتر از وی منجر شد و به توافق های ارزشمندی رسیدیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،احمد مرادی روز دوشنبه در آیین معارفه و تکریم استانداران جدید استان هرمزگان که با حضور وزیر کشور صورت برگزار شد، افزود: هرمزگان ظرفیت بسیار بالایی در مدیریت دارد که باید از این ظرفیت در کنار استاندار جدید استفاده شود.
وی تصریح کرد: در دیدار با استاندار جدید اعلام کردیم که اگر بخواهند از مناطق دیگر نیرو بیاورند، اجحاف در حق استان است که ایشان پذیرفتند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بوموسی و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:از مردم هرمزگان عذرخواهی می کنم که انتظار مردم از استفاده نیروهای توانمند در هرمزگانی در سطح مدیران عالی کشور تاکنون عملیاتی نشده است.

مرادی اضافه کرد: در دیدار با وزیر کشور اعلام کردیم، رویه انتخاب استاندار را نمی پسندیم و پس از چهار نشست با وزیر کشور و معاونان ایشان، امیدواریم در آینده، نیروهای توانمند هرمزگانی به جایگاهی که طی ۴۳سال گذشته از آن محروم بوده اند و لیاقتش را دارند، برسند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی انتصاب ها در دستگاه های اجرایی حق دولت است و مجمع نمایندگان از باب مشورت فهرستی را به وزیر کشور پیشنهاد کرد.

وی ادامه داد: قانون نمایندگان را مکلف به حضور در تودیع و معارفه نکرده اما اخلاق و ادب حکم کرد در نشست تکریم و معارفه حاضر باشیم اما گلایه هایمان همچنان پابرجاست.

رییس مجمع نمایندگان استان اظهار امیدواری کرد : با حضور استاندار جدید، انتصاب های فله ای در هیات مدیره مناطق آزاد و بنگاه های اقتصادی هرمزگان و اجحاف در حق نیروهای بومی پایان یابد و صنایع در ایفای مسوولیت های اجتماعی نقش پررنگ تری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به تخریب وحمله به نمایندگان استان توسط برخی افراد هشدار داد وگفت: نمایندگان مجلس عصاره فضائل مردم هستند و نباید مسائل شخصی و فردی را به تمام موضوعات تعمیم داد.

به گفته وی برخی افراد خود را انقلابی جا می زنند اما در گفتار و عملکرد انقلابی نبوده و با این که اهل هرمزگان هم نیستند همه تلاش های انجام شده در استان را زیر سئوال می برند.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت :برخی حمایت نمایندگان از استاندار سابق را زیرسئوال برده و محکوم می کنند اما ما معتقدیم اگر استانداری آمد و وفاقی ایجاد کرد و سیاسی بازی را کنار زد و در مبارزه با کرونا سرآمد بود، باید برای عملکردش ارزش قائل شد و قدردان بود.

مرادی تصریح کرد: تخریب گران مدعی نقش نمایندگان در رتبه اول هرمزگان در شاخص فلاکت هستند اما من رییس دولت قبلی را در طول هشت سال مسوول این وضعیت می دانم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه به توسعه سواحل مکران به مرکزیت و محوریت جاسک شد.
بلاتکلیفی کشتی سازی ایزوایکو در مدیریت، شاخص های نامناسب در آموزش و پرورش وبهداشت و درمان نیز از حوزه هایی بود که از سوی رییس مجمع نمایندگان استان مورد انتقاد قرار گرفت.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها