×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Monday, 4 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تدوین نخستین نظام نامه تشکل آبزیان در هرمزگان

محمدرضا صفا شامگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی با محوریت حمایت از تولید و صادرات با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های فعالان حوزه اصناف و تجارت خارجی هرمزگان، که در هتل همای بندرعباس برگزار شد، افزود: اتاق بازرگانی هرمزگان یا اتاق تجارت قدمت ۱۴۰ ساله دارد
که حدود ۸۰ سال است، اتاق تجارت استان به اتاق بازرگانی تبدیل شده و سومین اتاق بازر گانی کشور و همچنین بندرعباس عنوان پایتخت تجاری کشور نام گرفته است.

وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی بندرعباس طی یک سال و نیم گذشته با ۶۶۷ کارت بازرگانی و عضو تحویل هیئت رییسه جدید شد.

صفا خاطر نشان کرد: از آن تاریخ تا کنون با حضور هیئت رییسه جدید حدود یک هزار و ۲۰۰ کارت بازرگانی جدید صادر شد که تمامی این تعداد به صورت ۱۰۰ درصدی عضو اتاق بازرگانی بندرعباس شدند.

وی با اشاره به عملکرد اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: در بخش های مختلف رتبه های اتاق بازرگانی و تجارت از ۳۴ به ۱۷، در بخش شعبه گفتگو خصوصی از ۲۵ به رتبه ۱۳، در بحث اتاق های شهرستان همتراز جزو ۴ اتاق همتراز با اصفهان، تبریز و شیراز می باشد که بحث شعبه گفتگوی بخش خصوصی در حال رقابت است.

وی تاکید کرد: رتبه اتاق بازرگانی بندرعباس توانسته است با برنامه ریزی مدون و حرکت در مسیر اهداف خود به رتبه یک رقمی در کشور برسید که امیدواریم جایگاه این اتاق که برای رفاه، ایجاد اقتصاد سالم و اقتصادی فرامرزی در کشور و ایتان است بتواند عملکرد خوبی را رقم بزند.

صفا با اشاره به دغدغه های اتاق بازرگانی بندرعباس، بیان داشت: دغدغه اصلی هیئت رییسه اتاق بازرگانی شرایط کنونی، رکود اقتصادی و مشکلات افتصادی در کشور و به تبع آن در استان است.

وی با اشاره به تشکل ها و اتحادیه های اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: سردمدار تمامی اتحادیه ها و تشکل های اتاق بازرگانی بندرعباس اتحادیه آبزیان است که در حال رشد می باشد و در حال ایجاد اتحادیه ای بالا تر از اتحادیه کشوری است.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس، با اشاره به تدوین نخستین نظام نامه تشکل آبزریان در کشور گفت: تدوین نظام نامه تشکل آبزیان در کشور به عنوان نخستین نظام نام تشکل آبزریان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اتاق های مشترک اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: اتاق های مشترک و میز قطر و میز عمان شاهد شکوفایی بسیاری است، اتاق بازرگانی می تواند بسیاری از فعالیت های خرد در اقتصاد فرامرزی با کشورهای دیگر را ایجاد کرد و جایگاه کشور در اقتصاد فرامرزی را حفظ و تقویت کند.

وی راه اندازی کانون بانوان اتاق بازرگانی بندرعباس اشاره کرد و گفت: با راه اندازی کانون بانوان زیرساخت خوبی برای بازرگانان بانو در استان ایجاد شده اسا.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با اشاره به اتاق بازرگانی بندرلنگه، بیان داشت: غرب استان که تجارت گاه اصالت خلیج فارس نشینان است در بندر لنگه راه اندازی شده که امیدواریم روزی اتاق بازرگانی مستقل بندرلنگه به عنوان بندرگاه اصیل مروارید خلیج فارس افتتاح شود.

وی با اشاره به راه اندازی اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: از دهه فجر تا کنون دفتر گواهی مبدا و دفتر اتاق بازرگانی در جاسک راه اندازی شده که امیدواریم در سال آینده بتوان دفتر نماینده در میناب به منظور پوشش بندر سیریک، تیاب راه اندازی شود.

وی به تشکیل انجمن خرما استان هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال آینده تشکل انجمن مستقل خرمای هرمزگان راه اندازی خواهد شد که تا کنون فعالیت این حوزه زیر نظر اتحادیه انجمن خرما ایران بودند و به صورت مستقل فعالیت خود را از سال آینده آغاز خواهند کرد.

صفا به تشکیل اتحادیه کشاورزان صادر کننده اشاره و تصریح کرد: اتحادیه کشاورزان صادر کننده ، همچنین اتحادیه صادر کنندگان و وارد کنندگان مواد غذای در سال آینده راه اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی تشکل حمل و نقل اتاق بازرگانی در سال آینده صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد:اتاق بازرگانی بندرعباس می تواند در صادرات خرد به کشورهای حوزه خلیج فارس نقش موثری را ایفا کند و این آمادگی را برای تحقق این امر دارد

برچسب ها :