با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

موفقیت دانش آموز دبستان شمس تبریزی بندرعباس در جشنواره تئاتر درسی استان

نهمین جشنواره تئاتر درسی استان هرمزگان در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی شهید عمرانی میناب برگزار شد .

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، این درحالی است که جشنواره تئاتر درسی تک نفره برای اولین بار در هرمزگان اجرا می شود و دانش آموز راحیل بی نیاز از دبستان شمس تبریزی بندرعباس در این دوره توانست مقام اول استان را کسب نماید .

مجید رهپرور دبیر این جشنواره گفت: ۱۶۰ اثر از کل استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و پس از داروی هیئت داوران، ۱۴ اثر به مرحله نهایی رسید.مجید رهپرور هدف از برگزاری این جشنواره را ارائه الگوی نوین آموزشی در قالب هنر‌های نمایشی عنوان کرد.

رهپرور گفت: هنرمندانی از شهرستان‌های میناب، رودان، ناحیه ۱ و ناحیه ۲ بندرعباس، سیریک، قشم، پارسیان و جزیره هرمز در این جشنواره شرکت کردند و در قسمت نمایش، ناحیه ۲ بندرعباس مقام اول و دوم و شهرستان میناب مقام سوم را کسب کردند.

وی افزود: در قسمت بازیگری نیز ناحیه ۲ بندرعباس مقام اول را کسب کرد.


دبیر جشنواره گفت: در این جشنواره همچنین رتبه‌های برتر بخش نویسندگی، کارگردانی، طراحی لباس و صحنه مشخص شدند.

اجتماعی

ویدئو| بازدید سردار هدایت الله امیری جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد ع استان هرمزگان به همراه مقامات نظامی از جزیره لاوان

منتشر شده

روی

به وسیله

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان با فرماندار شهرستان ابوموسی

شاکررضا مریدی مدیرکل امور مالیاتی استان با حضور در فرمانداری با مهندس پوربابایی فرماندار شهرستان ابوموسی دیدار و گفتگو کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این نشست مهندس پوربابایی فرماندار ابوموسی ضمن خوش آمد گویی به مدیر کل امور مالیاتی استان بر لزوم پیگیری دریافت عوارض آلایندگی زیست محیطی جزیره سیری که در بوشهر پرداخت میگردد تاکید و خواستار این شد تا در هرمزگان پرداخت و در نتیجه شهرستان ابوموسی از آن بهره مند گردد.

فرمانداری ابوموسی همچنین با توجه به محرومیت شهرستان و مشکلات حوزه روستایی خواستار توجه ویژه این اداره کل به منظور افزایش میزان ارزش افزوده اختصاصی در این زمینه شد.

در ادامه مدیرکل امور مالیاتی استان قول مساعد داد تا در بحث های اعتباری و تخصیص بودجه حاصل از درآمدهای مالیاتی استان توجه ای ویژه به شهرستان ابوموسی داشته باشد.

وی افزود: با توجه به کاستی های موجود در ابوموسی قطعا نگاه ویژه در پرداخت مالیات ها به این شهرستان خواهیم داشت تا با تسریع در پروژه های عمرانی مردم از آن بهره مند گردند.

مریدی در پایان خاطرنشان کرد: بزودی نسبت به راه اندازی اداره امور مالیاتی در ابوموسی اقدام خواهیم کرد.

اضافه می گردد در این نشست مهندس شریف زاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی، حمزه بی نیاز معاون سیاسی امنیتی، مهندس سطوتی بخشدار مرکزی و مهندس رستمی شهردار ابوموسی حضور داشتند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انحصار، ایجاد محدودیت و قوانین پیچیده مجوزها، مردم و کشور را دچار مشکل کرده است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه انحصار، ایجاد محدودیت و قوانین پیچیده مجوزها، مردم و کشور را دچار مشکل کرده است، گفت: به جای اعطای مجوز واردات با احجام بالا به یک نفر، می توان از ظرفیت مجوزها برای تقویت بازارچه های مرزی بهره برد و آن را به افرادی که به صورت سنتی و با لنج کار واردات را انجام می دهند واگذار کرد که مردم محلی نیز از منافع همجواری با دریا بهره مند شوند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی ظهر امروز سه شنبه در دیدار با علمای اهل سنت هرمزگان، ضمن تبریک به مناسبت میلاد رسول مکرم اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت، با بیان اینکه دغدغه مردم در خصوص اشتغال و برخورداری از رفاه، یک دغدغه درست و به‌حق است، اظهار کرد: اگر در هرمزگان خواهان پیشرفت هستیم، باید بستر گفتگو و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها فراهم شود.

وی افزود: اگر در عرصه عمل این دو بستر مهم محقق نشود و تصمیم ها بر مبنای خرد جمعی اتخاذ نشود، در واقع عوایدی برای مردم نخواهد داشت.

استاندار هرمزگان با اشاره به چرایی عدم تحرک و سکون در برخی بخش ها، تصریح کرد: تلاش‌هایی که درهرمزگان برای پیشرفت صورت گرفته است، در برخی از بخش ها در خور توجه بوده اما به اندازه ای نبوده که بتواند بستر پرظرفیت هرمزگان را برای دستیابی به تحول و توسعه به حرکت درآورد.

دوستی، با طرح این پرسش که چرا هرمزگان با مساحتی مشابه بسیاری از کشورهای همسایه و برخورداری از ظرفیت های فراوان باید از نظر شاخص‌های رشد و توسعه یافتگی دچارعقب‌ماندگی باشد؟ ادامه داد: باید برای جبران این عقب ماندگی، نخبگان و مردم دست به دست هم بدهند که پیشرفت توأم با عدالت که مدنظر مقام معظم رهبری است محقق شود.

وی گفت: توسعه ای که در استان اتفاق افتاده است، پیشرفت توأم با عدالت نیست؛ چه در بعدجغرافیا که شما منطقه ای مانند کیش برخوردار را دارید و از سوی دیگر بشاگرد با آن همه محرومیت ؛ همچنین توسعه نامتوازن صنعتی که مبتنی بر ایجاد بنگاه های صنعتی بزرگ مقیاس است که منفعت چندانی برای مردم هرمزگان نداشته است.

مقام عالی اجرایی هرمزگان ضمن انتقاد از پیچیده کردن فرآیند راه اندازی کسب و کارها، بیان کرد: اگر شما فرماندار یا مدیری را دیدید که پرونده سرمایه گذاری یک فرد را در دست گرفته و برای حل مشکل آن تلاش می کند به او نباید خیلی شک کرد؛ باید نسبت به مدیری تردید کرد که نه تنها مشکلات را حل نمی کند بلکه مانع تراشی می کند.

وی با بیان اینکه انحصار، ایجاد محدودیت و قوانین پیچیده مجوزها، مردم و کشور را دچار مشکلات کرده است، تصریح کرد: به جای اعطای مجوزواردات با احجام بالا به یک نفر، می توان از ظرفیت مجوزها برای تقویت بازارچه های مرزی بهره برد و آن را به افرادی که به صورت سنتی و با لنج کار واردات را انجام می دهند واگذار کرد که مردم محلی از منافع همجواری با دریا بهره مند شوند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: با توجه به کمبود منابع دولتی، تنها راه پیشرفت استان، استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران ، تکریم و تسریع در کار آنان به عنوان برنامه محوری دولت در هرمزگان است.

دوستی همچنین از آغاز فرآیند شناسایی پهنه های آماده سرمایه گذاری و اخذ مجوزها در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: اخذ مجوز سرمایه گذاری در پهنه های خالی از مجوز در نقاط مختلف استان، با ایجاد مزیت نسبی، تمایل به سرمایه‌گذاری در این مناطق را افزایش می دهد.

وی عنوان کرد: تمام تلاشم ما این است که با دو رکن عدل و عقل کارها را به پیش ببریم و اگر غیر از این مسیر راه دیگری را برویم، به طور قطع، این پیشرفت و توسعه ناپایدار خواهد بود.

در نشست امروز همچنین علمای اهل سنت مناطق مختلف هرمزگان، ضمن اعلام آمادگی برای افزایش تعامل بین جامعه اهل سنت و همکاری با دولت آیت الله رییسی و استاندار هرمزگان، پیشنهادات و درخواست های خود را در حضور استاندار هرمزگان مطرح کردند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها