×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Wednesday, 25 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
افزایش ۲۰۰ هزار تنی حجم تولیدات کشاورزی در هرمزگان

به گزارش تجارت جنوب انلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی با بیان اینکه بخشی از اراضی زیر دست سد جگین در فصل زراعی جاری قابل بهره برداری خواهد بود، گفت: با زیرکشت رفتن این اراضی، بیش از ۲۰۰ هزارتن به حجم تولیدات کشاورزی استان افزوده خواهد شد و زمینه اشتغال مستقیم بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز فراهم می شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده به‌منظور بهره برداری کامل از اراضی زیر دست سد جگین، اراضی دشت یکدار و همچنین دشت بارق جاسک، اظهار داشت: با توجه به شناسایی اراضی مستعد کشاورزی در سطح پنج هزار هکتار و واگذاری به متقاضیانی که در فراخوان سرمایه گذاری شرکت کرده اند، بخشی از اراضی زیر دست سد جگین در فصل زراعی جاری قابل بهره برداری خواهد بود.

استاندار هرمزگان افزود: با زیرکشت رفتن این اراضی، بیش از ۲۰۰ هزارتن به حجم تولیدات کشاورزی استان افزوده خواهد شد و زمینه اشتغال مستقیم بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز فراهم می شود.

همتی گفت: قرارگیری این اراضی در شهرستان جاسک، موقعیت مناسبی را برای تکمیل زنجیره ارزش شامل ایجاد فعالیت های پیشین تولید محصولات کشاورزی و استقرار فعالیت های پسین شامل صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآوری فراهم خواهد کرد که ارزش افزوده قابل توجهی را رقم می زند.

وی عنوان کرد: از سال جاری مدیران همه دستگاه ها موظف هستند برای تسهیل امور سرمایه گذاری در استان، شخصا در مرکز سرمایه گذاری حضور پیدا کنند و پاسخگوی درخواست ها باشند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: قائم مقام یا معاونان دستگاه اجرایی با اختیار تام نیز می توانند برای پاسخگویی به درخواست ها در این مرکز حضور پیدا کنند و در سال جاری مدیران و کارشناسان، امکان پاسخگویی به درخواست های ارجاعی به دستگاه ها در مرکز سرمایه گذاری استان را ندارند.

برچسب ها :