با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

رشد داوطلبان انتخابات شورای اسلامی در هرمزگان/هیچ مدیری در هرمزگان تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده است

بندرعباس _ پاسخ به موقع شایعات از بسیاری از التهاب آفرینی ها در جامعه پیشگیری می کند

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،دکتر علی رئوفی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با تبریک فرا رسیدن سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اهمیت پاسخ گویی به موقع به شایعات، عنوان کرد: پاسخگویی به موقع به شایعات توسط دستگاه های اجرایی که در حوزه های مختلف منتشر می شود می تواند آنها را بی اثر کند و از التهاب آفرینی در جامعه پیشگیری کند.

وی افزود: برای ایجاد شور انتخاباتی از همه ظرفیت ها اعم از رسانه ها، نخبگان، علما، فرهیختگان و معتمدین بهره گرفته خواهد شد و همه مسئولیت دارند در این زمینه فعال باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در خصوص آمار داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها و شهرها، تصریح کرد: در انتخابات شورای اسلامی شهرها ۹۱۷ نفر در ۴۵ شهر استان اقدام به ثبت نام کرده اند که ۹۶ نفر از ادامه حضور در این انتخابات انصراف دادند و ۸۲۱ نفر باقی مانده اند که اسامی آنها به هیات های اجرایی و نظارت انتخابات ارسال شده است.

رئوفی در خصوص آمار قطعی ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها، خاطرنشان کرد: در انتخابات شورای اسلامی روستاها ۸۲۷۴ نفر ثبت نموده اند که ۷۵۸۷ نفر مرد و ۶۸۷ نفر زن می باشند.

وی در خصوص تحصیلات داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها، افزود: سه نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها دارای مدرک دانشگاهی دکترا ، ۱۸۰ نفر دارای تحصیلات دانشگاهی فوق لیسانس ، ۱۲۹۱ نفر دارای مدرک دانشگاهی لیسانس و مابقی دارای مدارک تحصیلی در مقاطع کاردانی، دیپلم، حوزوی، راهنمایی و… هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: میزان ثبت نام انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها در هرمزگان به نسبت به دوره قبل با رشد همراه بوده است.

رئوفی تصریح کرد: اسامی نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها تا ششم خردادماه اعلام می شود.

وی در خصوص تزریق واکسن در استان، افزود: واکسیناسیون در هرمزگان طبق اولویت بندی های وزارت بهداشت در هرمزگان صورت می پذیرد و به مدیران دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است که مدیران و کارکنان دستگاه ها خارج از هدف گذاری های وزارت بهداشت اقدام به تزریق واکسن نکنند و در صورت تزریق واکسن خارج از چهارچوب تعیین شده با مدیران و کارکنان متخلف طبق مقررات برخورد می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری نقش بسزایی در کاهش آمار مبتلایان به کرونا دارد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی در هرمزگان نیز برای واردات واکسن فعال شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: واکسن های وارداتی بخش خصوصی با نظارت وزارت بهداشت تزریق می شود و طبق سخنان رئیس جمهور تزریق واکسن باید رایگان باشد.

رئوفی تصریح کرد: در استان هرمزگان تاکنون هیچ مدیری اقدام به تزریق واکسن نکرده است.

اجتماعی

نشست بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نشست بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ با حضور دکتر فیروزی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری (رئیس کمیته) و دکتر دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان ( دبیر کمیته) و عضویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل کار، رفاه و تعاون و مدیران دستگاه مربوطه برگزار شد.
این جلسه به منظور بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ ارسالی از پارک علم و فن آوری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  و میراث فرهنگی در استانداری برگزار می شود.
در حاشیه این نشست نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت تسهیلات تبصره ۱۸ مهمترین ابزار حفظ اشتغال است و باید تامین یارانه سود این تسهیلات در زمره برنامه‌های اولویت‌دار باشد .
دکتر دسینه افزود : نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد لحاظ شده که بانک های  مختلف عامل پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ هستند.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه با بیان اینکه کلیات تبصره ۱۸ به منظور ایجاد، توسعه، تولید اشتغال و کارآفرینی بوده و از محل منابع ردیف ۲۸ مصارف جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها به استان های کشور اختصاص پیدا کرده است به اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت سهم دستگاه های اجرایی در این رابطه مشخص شده و سقف اعتبارات قابل تخصیص در استان  نیز  با اولویت نرخ بیکاری بالا به تصویب شورا رسیده است،وی افزود دستگاه های اجرایی عضو شورا با مطالعه پروژه های خود و اعلام فراخوان ،پروژه ها رامعرفی می کنند که در نهایت کمیته نیز آن را با قوانین بالادستی مطابقت داده و پس از مصوب شدن با ابلاغ دبیرخانه تسهیلات تبصره ۱۸ که در اداره کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان مستقر است به دستگاه مربوطه و بانک عامل جهت استفاده از تسهیلات معرفی می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تكريم و معارفه در شهرداری بندرعباس

شهرام شهيدی به عنوان سرپرست حراست شهرداری بندرعباس منصوب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با پيشنهاد شهردار بندرعباس طی حكمی از طرف مدير كل حراست استانداری ، شهرام شهيدی به عنوان سرپرست حراست شهرداری بندرعباس معرفی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس اظهار کرد: حراست چشم و گوش سازمان و بازوی قدرتمند مجموعه است انجام ماموريتهای درون سازمانی حراست در شهرداری باعث ايجاد تعادل و رشد در مسير صحيح سازمان می‌شود.

وی با اشاره به چالش های موجود در ادارات و نهادها گفت: در حال حاضر بحث هوشمندی و تغیير نگرشهای حراستی حفاظتی برای رسيدن به وضعيت ايده‌آل لازم، ضروری و نيازمند نظم و انضباط و برنامه ريزی مدون و ساز و كار و نقشه راهبردی می‌باشد.

نوبانی افزود: بيشگيری آموزش و ارائه راهكارهای علمی برای مديريت مجموعه حراست يک ضرورت است و ايجاد اين بسترها نيازمند تحول بنيادين دارد.

اضافه می‌شود، پيش از اين علی دهقان مدير حراست شهرداری بندرعباس بود كه طی اين مراسم از خدمات ارزنده وی قدردانی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جزئیاتی جدید از مالیات خودروهای لوکس

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، براساس قانون بودجه سال جاری، دارندگان خودروهای بالای یک میلیارد تومان باید مالیات بپردازند که طبق اعلام مسئولان سازمان امور مالیاتی این افراد تا پایان بهمن ماه امسال فرصت دارند و تاکنون برای ۱۰۶ هزار نفر از دارندگان خودروی لوکس پیامک مالیات ارسال شده است

رخ مالیات سالانه خودروهای لوکس به شرح ذیل تعیین شده است:

۱- تا مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان معادل یک درصد

۲- تا مبلغ سه میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان معادل دو درصد

۳- تا مبلغ ۴.۵ میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان معادل سه درصد

۴- نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد معادل چهار درصد

تازه‌ترین اعلام رئیس سازمان امور مالیاتی در این زمینه بیانگر شناسایی ۵۵۰ هزار خودرو لوکس است که این خودروها باید ۵۶۰۰ میلیارد تومان مالیات بدهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها