با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بهره برداری از١١پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان بندر لنگه

بندرعباس _ استاندار هرمزگان گفت: طی چهار سال اخیر اقدامات کم نظیر و بسیار مهمی در راستای تامین آب پایدار در هرمزگان با سرمایه‌گذاری‌های بزرگ توسط دولت صورت گرفته و در حال حاضر معادل نیمی از مصرف آب در هرمزگان از طریق شیرین سازی آب دریا با احداث آب شیرین کن ها تامین می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،دکتر فریدون همتی در آیین بهره برداری از پروژه‌های آبرسانی به روستاها در شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: هرمزگان از استان های فرا خشک محسوب می‌شود و بیش از دو دهه خشکسالی، شرایط آبرسانی در این استان را سخت کرده است.

وی ادامه داد: در این شرایط چاره‌ای به جز شیرین سازی آب دریا نداریم و تا جایی که امکان دارد از این طریق، آبرسانی پایدار و مطلوب در هرمزگان صورت می‌گیرد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید قدر هر قطره از این آب را بدانیم، افزود: مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدر دادن آن از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

همتی با بیان اینکه در تخصیص اعتبارات همواره تلاش داشته‌ایم که بودجه مناسبی به آب و فاضلاب برای رفع مشکلات این حوزه اختصاص یابد، تصریح کرد: طی چهار سال اخیر اقدامات کم نظیر و بسیار مهمی در راستای تامین آب پایدار در هرمزگان با سرمایه‌گذاری‌های بزرگ توسط دولت صورت گرفته و در حال حاضر معادل نیمی از مصرف آب در هرمزگان از طریق شیرین سازی آب دریا با احداث آب شیرین کن ها تامین می‌شود.

وی با قدردانی از مدیرعامل آب و فاضلاب استان ، مدیر آبفا شهرستان و دهیاران گفت: با توجه به کاهش بارندگی و کمبود منابع آب زیرزمینی، تامین آب شرب در هرمزگان با تکیه بر پروژه‌های بزرگ شیرین سازی آب دریا در حال انجام است و در این راستا آب‌شیرین کن های بسیار خوبی در هرمزگان راه اندازی شده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با لطف و عنایت خداوند متعال و با همت و تلاش همه مردم، دولت و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، اما کارهای عمرانی و همه امور با قدرت در حال انجام است و پروژه‌های خوبی در سطح شهرستان بندرلنگه نیز در دست اقدام بوده و بخش زیادی از کریدور بزرگراهی ساحلی در غرب استان هرمزگان تکمیل شده است.

همتی با قدردانی از مشارکت و کمک بسیار خوب خیرین به اجرای طرح‌ها به ویژه در غرب استان هرمزگان، اظهار داشت: مرکز جامع سلامت روستای سایه خوش در شهرستان بندرلنگه که توسط خیرین احداث شده است، به بهره‌برداری رسید که یکی از بهترین مراکز سلامت با امکانات خوب محسوب می‌شود و با استقرار پزشک به چندین روستا خدمات رسانی می‌کند.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۱ پروژه آبرسانی به ۱۸ روستا با جمعیت ۴۸۰۰ نفر با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان با مرکزیت روستای کوهین در شهرستان بندرلنگه به نمایندگی از دیگر پروژه‌ها در این حوزه به بهره‌برداری رسید که اقدام مهمی در شرایط خشکسالی در راستای آبرسانی به روستاها است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: از چندین پروژه سرمایه گذاری در شهرستان بندرلنگه نیز بازدید کردیم که از جمله آنها بازارچه ملوانی است و با فعال سازی آن اشتغال خوبی برای مردم در این منطقه ایجاد می‌شود و رونق تجارت کالا را در پی خواهد داشت.

استاندار هرمزگان علاوه بر بازدید از نوار ساحلی شهر بندرلنگه ، با جمعی از مردم متقاضی دیدار با رعایت پروتکلهای بهداشتی نیز دیدار و گفتگو کرد.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها