×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 26 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
سهم ۲۳۸۸میلیارد تومانی هرمزگان از بودجه ۱۴۰۰

به گزارش تجارت جنوب انلاین، « فریدون همتی » در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان اظهار داشت: اعتبار مصوب سال ۹۹، ۱۷هزار و ۳۰۲میلیارد ریال بود که ۱۲هزار و ۷۲۲میلیارد ریال از این اعتبار معادل ۷۴درصد اعتبارات مصوب تخصیص پیدا کرد.

وی افزود: شش هزار و ۶۶۳میلیارد ریال از اعتبارات تخصیصی نقدی، ۶۴۰میلیارد ریال تسویه بدهی و پنج‌هزار و ۴۱۸میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه تخصیص پیدا کرده است.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: یک هزار و ۷۱۱پروژه در قالب فصول مختلف طی سال ۹۹ تعریف شده بود که فصول «حمل و نقل»، «خدمات شهری، روستایی و عشایری» ، «منابع آب» و «آب و فاضلاب» به ترتیب بیشترین اعتبار مصوب را به خود اختصاص دادند.

همتی، اعتبارات هزینه ای استان در سال گذشته را ۵۰۸میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۷۷درصد از این اعتبارات برای پرداخت حقوق پنج هزار و ۲۷۷نفر از کارکنان ۴۴دستگاه اجرایی و ۲۳درصد آن در سایر مصارف هزینه شده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه رشد اعتبارات هزینه ای از سال ۹۲ تا کنون بسیار چشم‌گیر است، اضافه کرد: در سال ۹۲ اعتبارات هزینه ای استان ۱۱۵میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۰ این رقم به ۶۱۹میلیارد تومان افزایش یافته است و هرمزگان در سال جاری رتبه دوم افزایش اعتبارات هزینه ای را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده است.

وی، با اشاره به اعتبارات مصوب استان در سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: بودجه مصوب استان در سال ۱۴۰۰، دوهزار و ۳۸۸میلیارد تومان است که در همسنجی با بودجه سال گذشته، رشدی ۱۴۷درصدی داشته است.

همتی ادامه داد: ۷۲۳میلیارد تومان نیز از محل هدفمندی یارانه ها برای استان پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد: اعتبارات پیش بینی شده استان از محل منابع حاصل از صادرات نفت و گاز در مجموع ۳۳۲میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۹، ۲۳۵درصد رشد را نشان می دهد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در سال جاری ردیف ویژه ای برای آب و راه روستایی در بودجه استان پیش بینی شده است، گفت: ۳۷۳میلیارد تومان برای بخش آب روستایی و ۱۷۳میلیارد تومان اعتبار برای راه روستایی در بودجه سال جاری پیش بینی شده است.

وی افزود: اعتبارات متوازن ملی و استانی نیز با رشد ۹۳درصدی نسبت به اعتبار مصوب سال ۹۹ به میزان یک هزار و ۱۶۷میلیارد تومان در بودجه سال جاری پیش بینی شده است.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: بر اساس تکلیف مشخص شده در بودجه ۱۴۰۰، بخشی از منابع حاصل از ارزش افزوده پرداختی به شهرداری ها برای کمک به احیاء و بازآفرینی بافت فرسوده تخصیص پیدا خواهد کرد که می تواند نوید خوبی برای تداوم فعالیت های عمرانی در بافت فرسوده طی سال جاری باشد.

برچسب ها :