با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ثبت نام ۳۰هزار هرمزگانی در طرح اقدام ملی مسکن/ ۸ هزار نفر واجد شرایط هستند

بندرعباس – وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام ۳۰ هزار هرمزگانی در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمد اسلامی چهارشنبه شب در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۰ هزار واحدی مسکن در بندرعباس افزود: امروز در ماه مبارک رمضان و همزمان با میلاد فرخنده امام حسن مجتبی (ع)، در شهر بندرعباس یکی از الگوهای برنامه‌ریزی شده برای گسترش تولید و عرضه مسکن در کشور آغاز شد.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در پشبرد برنامه‌های دولت و در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری که تولید مسکن را یکی از محورهای اساسی برای تحرک بخشیدن به اقتصاد کشور قلمداد کردند، امروز در سه محور شاهد ساخت بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور به شکل فعال هستیم و به این ترتیب کشور به کارگاه خانه‌سازی تبدیل شده است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه در بافت فرسوده و در بحث حاشیه‌نشینی کار با سازوکار مخصوص به خود در حال اجرا بوده و پیش می‌رود، گفت: در طرح اقدام ملی مسکن که در آن ثبت‌نام گسترده از مردم انجام گرفت، متقاضیان واجد شرایط شناسایی و برای واجدین زمین تعیین و اختصاص داده شد که در این زمینه فرآیند اخذ مجوز، افتتاح حساب در بانک و تخصیص تسهیلات بانکی برای متقاضیان انجام گرفت.

وی افزود: در نوع دوم که در بندرعباس هم انجام گرفت، حدود ۳۰ هزار ثبت‌نامی وجود داشت که از این میزان با پالایشی که انجام گرفت، واجدین شرایط شناسایی شده هشت هزار نفر اعلام شدند.

اسلامی با بیان اینکه بعد از شناسایی واجدین شرایط برای این تعداد کار برنامه ریزی انجام گرفت، گفت: از میان افراد واجد شرایط، چهارهزار نفر از مردم استان مبلغ مورد نظر را واریز کردند و به محض واریز همه آن‌ها به پروژه‌ها متصل شدند. در این زمینه همه هشت هزار واجدین شرایط شناسایی شده می‌توانند از این طرح اقدام ملی مسکن بهره‌مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نوع سوم بحث سرمایه‌گذاری برای تولید مسکن است که برای ما به عنوان مهم‌ترین، کارآمدترین و اثربخش‌ترین جریان تولید شناخته می‌شود. شیوه‌ای که اثرات اقتصادی و اجتماعی داشته تا به این شکل مردم و ظرفیت‌های مالی و تقاضاهایی که موجود است را با پروژه‌های فعال تولید و عرضه مسکن هم راستا کند.

چرخه تولید مسکن در کشور باید پایدار شود
اسلامی با بیان اینکه به این شکل چرخه تولید مسکن در کشور می‌تواند پایدار باشد، گفت: با این شیوه و با استمرار تولید مسکن به این شکل اشتغال پایدار شده و می‌تواند به سهم خود در التهاباتی که در باز اتفاق می‌افتد و در بحث مدیریت نقدینگی در بازار و کشور نقش ایفا کند. به این ترتیب و از این روزنه به سمتی پیش برویم که باعث کشندگی و پیش برندگی در اقتصاد کشور در حوزه مسکن شویم و سهم خودمان را انجام دهیم.

وی ادامه داد: موضوع دومی که در دستور کار ما در وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و با اهتمام ویژه در قالب دو بال متوازن آن را دنبال می‌کنیم، بحث محرومیت‌زدایی و همچنین توسعه و افزایش ظرفیت‌ زیرساخت‌های ملی است. به همین خاطر اولویت پروژه‌هایی هستند که در مقیاس ملی بتوانند تاثیرگذار بوده و در شکوفایی اقتصادی و اجتماعی کشور نقش داشته باشند.

برنامه توسعه راههای روستایی به تمامی استانداران ابلاغ شد
وی با اشاره به اینکه در این زمینه توسعه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و همچنین پروژه‌های راه‌آهن در بحث توسعه و محرومیت زدایی برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم به خصوص در در روستاها در دستور کار قرار گرفت، گفت: در این خصوص امسال سند برنامه توسعه راه‌های روستایی تدوین شد و مجلس شورای اسلامی هم برای اولین‌بار پس از سال‌ها پیگیری مبلغ مناسبی را در این زمینه اختصاص دادند.

اسلامی با بیان این که در این زمینه اولویت‌ها در این سند برای عدالت‌گستری و توسعه متوازن استخراج شدند، اظهار کرد: در این چارچوب برنامه توسعه راه‌های روستایی به همه استانداران ابلاغ و امیدواریم به این ترتیب شاهد محرومیت‌زدایی با سرعت بیشتری باشیم تا عقب‌ماندگی‌های ناخواسته‌ای که تا به حال داشته‌ایم با سرعت بیشتری جبران شوند.

وی افزود: در این زمینه در استان هرمزگان و در بشاگرد دنبال ایجاد یک تحول هستیم که در این زمینه اتفاقاتی افتاد که در ۴۰ سال گذشته سابقه نداشته است. پروژه‌هایی که در همین چند ماه توانسته یک گره از محرومیت‌ها چند ده ساله را برطرف کرده و در آن پروژه‌ها فعال و در حال پیشرفت هستند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به افزایش زیرساخت‌های حمل و نقلی در بندر شهید رجایی در استان هرمزگان اشاره داشت و گفت: به امید خداوند بخش‌های مهمی از فاز سوم این بندر تا قبل از پایان خدمت این دولت افتتاح خواهند شد.

وی ادامه داد: در این زمینه یک فرصت جدیدی را برای توسعه استان در سواحل مکران دنبال می‌کنیم که یکی از آرزوهای دیرینه در کشور بوده است. اینکه به عنوان یک راهبرد بتوانیم صادرات نفت را خارج از تنگه هرمز داشته باشیم و در این خصوص پیگیری‌های ویژه‌ای را در سواحل مکران داشته‌ایم.

محرومیت زدایی در سواحل مکران با همکاری وزارت نفت
اسلامی تصریح کرد: در این طرح جاسک قطب مهم صنعتی و اقتصادی کشور خواهد شد و می‌خواهیم این اتفاق را در سواحل مکران با محوریت وزارت نفت محقق کنیم. این پروژه در آستانه اتمام قرار دارد و با بهره‌برداری از آن شاهد یکی از رخدادهای بزرگ راهبردی ملی کشور در بحث توسعه سواحل مکران خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به این ترتیب به دنبال توسعه ظرفیت‌های سکونتگاهی به ویژه در شهرهای فاخر هستیم تا بتواند جایگاه و منزلت مردم عزیز ایران را خوب حفظ کرده و ارتقا دهد. اتفاقی که در همین منطقه مسکونی و پروژه عظیم و فاخر که امروز از آن بازدید داشتیم رخ خواهد داد که در آن کلیه نیازمندی‌های سکونت و فعالیت‌های مرتبط همه یکجا دیده شده است. به نحوی که مردم بتوانند یک محیط مفرح برای زندگی داشته باشند.

اسلامی تصریح کرد: این الگو را در سطح کشور و با برنامه‌ای که پایه‌ریزی شده در شهرهای گوناگون گسترش خواهیم داد تا این پروژه‌ها همه در مدار قرار گرفته و آیندگان از ثمرات آن بهره‌مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با اراده‌های که وجود دارد باید شرکت‌های بزرگ مقیاس گسترش پیدا کرده تا با صلابت بتوانند کار حرفه‌ای و بزرگ انجام دهند؛ به این شکل نشان خواهیم داد که ایرانیان توانا هستند و می‌توانند با راندمان بالا کارهای با کیفیت انجام دهند.

اسلامی گفت: با گسترش این ظرفیت‌ها موتور اقتصاد کشور و اشتغال پایدار روز به روز پرتحرک‌تر بوده و مردم کشورمان می‌توانند از ثمرات آن بهره مند شوند.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها