×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Wednesday, 25 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
مانور محدودیت مصرف برق دستگاههای اجرایی هرمزگان برگزار شد

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، مهندس هاجر عبدی افزود: این مانور امروز چهارشنبه از ساعت ۱۱ تا پایان وقت اداری در تمام سازمانها اجرا و طبق برنامه ریزی مصرف برق ادارات به نصف کاهش یافت.

به گفته وی، باتوجه به روند روبه رشد بار سرمایشی در استان و ظرفیت محدود تولید نیروگاه ها به ویژه نیروگاه های برق آبی با توجه به کاهش بارندگی ها در سال گذشته، اهمیت اجرای راهکارهای مصرف بهینه برق به منظور پایداری شبکه و تامین و توزیع به موقع انرژی برای همشهریان در تابستان سال جاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: با اجرای مانور محدودیت مصرف برق در ادارات بار مصرفی آنها در مجموع به میزان ۴۰ درصد کاهش یافت.

مهندس عبدی هدف از اجرای این مانور را سنجش آمادگی سازمانها و ادارات در مواجهه با بحران قطعی برق و ارزیابی ظرفیت نیروی انسانی و آماده به کار بودن تجهیزات در مواقع قطع برق عنوان کرد.

به گفته وی، مانور محدودیت مصرف برق با فرمان قطع برق از شرکت توزیع برق استان و با هدف کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق در کلیه سازمانهای دولتی و نهادهای عمومی با خاموش کردن لوازم سرمایشی و سایر تجهیزات برقی آغاز و تا پایان وقت اداری ادامه داشت. پس از پایان‌وقت اداری نیز این کاهش به میزان ۱۰ درصد ادامه یافت.

هاجر عبدی با اشاره به همراهی سازمان های دولتی در اجرای این مانور گفت: همزمان با اجرای این طرح کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق با حضور در دستگاه های دولتی،نحوه اجرای طرح و کاهش مصرف برق آن ها و همچنین وضعیت آماده به کار بودن مولدهای برق اضطراری را مورد ارزیابی قرار دادند.

برچسب ها :