با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرد

استاندار هرمزگان گفت: طبق جدید ترین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، در هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، بندرخمیر و قشم در وضعیت قرمز، شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های حاجی‌آباد، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا هستند

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین:دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان با بیان اینکه از ۱۳ شهرستان در کشور که در حال حاضر در وضعیت قرمز شیوع کرونا هستند، شش شهرستان در استان هرمزگان است، عنوان کرد: این وضعیت به معنای عادی انگاری، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تجمعات و کم‌توجهی به فاصله گذاری در اماکن عمومی در هرمزگان است که موجب افزایش شیوع ویروس کرونا در این استان شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به گرمای هوا نگرانی از افزایش خطر انتقال ویروس کرونا در فضاهای بسته نیز وجود دارد، ادامه داد: طبق جدید ترین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، در هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، بندرخمیر و قشم در وضعیت قرمز، شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های حاجی‌آباد، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا هستند.

استاندار هرمزگان از اعمال مجدد محدودیت ها و تعطیلی مشاغل متناسب با وضعیت رنگ بندی شیوع کرونا در شهرستان‌های استان هرمزگان خبر داد و افزود: بر این اساس در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، بندرخمیر و قشم که در وضعیت قرمز قرار دارند، تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و مشاغل گروه های دو، سه و چهار ممنوع است و این مشاغل تعطیل خواهند بود.

همتی تصریح کرد: همچنین در شهرستان‌های شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان که در وضعیت نارنجی هستند، فعالیت مشاغل گروه سه و چهار تعطیل است و در شهرستان‌های حاجی‌آباد، سیریک، بشاگرد و ابوموسی که در وضعیت زرد قرار دارند، مشاغل گروه چهار باید تعطیل باشند.

وی همچنین از تداوم دورکاری کارکنان متناسب با وضعيت قرمز، نارنجی و زرد شیوع کرونا در شهرستان‌های استان هرمزگان خبر داد و گفت: در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، بندرخمیر و قشم که در وضعیت قرمز قرار دارند، ۵۰ درصد کارمندان دستگاه های خدمات رسان ضرورى و دو سوم کارمندان سایر ادارات باید به صورت دورکاری وظایف خود را انجام دهند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های بندرلنگه، بستک و پارسیان که در وضعیت نارنجی هستند، یک سوم کارمندان دستگاه های خدمات رسان ضرورى باید به صورت دورکاری فعالیت کنند و در سایر ادارات هم باید ۵۰ درصد از کارمندان به صورت دورکاری کارهای خود را انجام دهند.

همتی اظهار داشت: در شهرستان‌های حاجی‌آباد، سیریک، بشاگرد و ابوموسی که در وضعیت زرد قرار دارند، کارمندان دستگاه های خدمات رسان ضرورى به صورت کامل حضور خواهند یافت و در دیگر ادارات، یک سوم کارمندان به صورت دورکاری، فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته بیشترین میزان بستری بیماران مبتلا به کرونا حتی نسبت به اوج بیماری در سال گذشته را در هرمزگان شاهد بودیم، اضافه کرد: تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در استان نیز افزایش یافته است که تمامی این موارد نشان‌دهنده کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: با وجود تمامی درخواست‌هایی که برای عدم دید و بازدید در تعطیلات عید فطر و همچنین برگزاری نماز به صورت محدود داشتیم، اما باز هم شاهد عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش بیماری به ویژه در روستاهایی هستیم که کمتر این موارد را رعایت کردند و دچار افزایش ابتلا به کرونا شده‌اند و حتی در نمازهای جماعت در روستاها نیز شاهد ابتلای افراد بوده‌ایم که نشان می‌دهد باید به طور جدی محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

همتی همچنین از ممنوعیت تردد و هرگونه سفر در تعطیلات پیش رو خبر داد و عنوان کرد: از چهارشنبه ۱۲ خرداد تا دوشنبه ۱۷ خرداد هرگونه تردد و مسافرت داخل استان از شهر به شهر، از شهر به روستا، از روستا به شهر و همچنین سفر به خارج استان و همچنین مسافرت از دیگر استان‌ها به هرمزگان ممنوع است و فرمانداران باید با قاطعیت و با همکاری نیروی انتظامی، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی تمامی ورودی و خروجی های اصلی استان و تمامی شهرستان‌ها را به شدت به ویژه در مناطق قرمز همچون بندرعباس کنترل کنند.

وی یادآور شد: از مردم شریف هرمزگان به طور جدی درخواست می‌کنیم که همکاری لازم را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری و عدم هرگونه دورهمی و مهمانی را داشته باشند و در این تعطیلات حتما در خانه بمانند تا سلامتی خود، خانواده و جامعه حفظ شود و اگر در این ایام رفت و آمد غیرضروری صورت نگیرد، چرخه بیماری قطع و همانند گذشته با همکاری مناسب مردم شاهد کنترل بیماری کرونا در هرمزگان خواهیم بود.

استاندار هرمزگان با تذکر جدی به فرمانداران برای کنترل و نظارت بر رعایت محدودیت ها و تلاش در راستای کاهش شیوع بیماری کرونا در شهرستان ها، تصریح کرد: فرماندارانی که در هفته آینده وضعیت قرمز شیوع کرونا در شهرستان تحت مدیریت آنها ادامه پیدا کند، توبیخ خواهند شد و حتی تداوم این روند منجر به عزل فرماندار می‌شود و باید اقدام قاطع در راستای جلوگیری از جابجایی و سفرهای غیرضروری داخل استان توسط فرمانداران با نظارت قوی و شدید صورت گیرد و از هرگونه تردد غیرضروری و مسافرت جلوگیری شود.

همتی همچنین لزوم رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، دستگاه ها، سازمان ها و نهادها را مورد تاکید قرار داد و در تذکری به مدیران، گفت: همه دستگاه ها موظف هستند تمامی مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت کنند و باید به تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشند.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها