با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

مشارکت در انتخابات تضمین کننده اقتدار و امنیت ملی است

استاندار هرمزگان گفت: خدمات برجسته و موفقیت های نظام را در مقطعی که دشمن تمام عیار و تمام قد به جنگ ما آمده است، باید برای مردم که درخط مقدم جنگ اقتصادی هستند بازگو کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز در حاشیه همایش سراسری هیئت های نظارت بر انتخابات، با اشاره به برکات مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی، برگزاری انتخابات و اتکاء به رأی مردم را یکی از دستاوردها و آرزوهای بزرگ مردم ایران در طول تاریخ این سرزمین برشمرد و اظهار داشت: این اتفاق مبارک فقط با روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی ایران و با تدبیر هوشمندانه امام (ره) محقق شد؛ دستاوردی که با خون گران‌بهای شهدا و تحمل سختی های زیاد اجرایی شد.

وی افزود: انتخاب مسئولان در بخش‌های مختلف حاکمیت با رای مردم، یک دستاورد بسیار ارزشمند است و اگر این حق تعیین سرنوشت از هر یک از افراد جامعه سلب شود، به یقین نسبت به سلب حق ذاتی خود اعتراض خواهند کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ما در یک جنگ تحمیلی تمام عیار اقتصادی هستیم، عنوان کرد: ما باید این مسائل را برای مردم بازگو کنیم و بدانیم که ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران در شرایط سخت اقتصادی کنونی، هم‌تراز مقاومت رزمندگان در جنگ تحمیلی است.

دکتر همتی، با اشاره به وابستگی درآمدی کشور به بودجه نفت طی سالیان پس از انقلاب، گفت: آرزوی ما در همه برنامه های توسعه این بود که وابستگی به نفت را قطع کنیم اما نه تنها هیچ مجلس و دولتی این کار را نکرد، بلکه وابستگی را بیشتر کردیم، اما امروز علی‌رغم تحریم های مختلف بین المللی و بانکی و در چنین جنگ تمام عیاری، توانستیم کشور را با همه مشکلات مدیریت کنیم.

وی، اقتدار امروز ایران در عرصه بین الملل و جذب قلوب آزادی خواهان سراسر دنیا را مرهون وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی و مشی اصلی حاکمیت در حمایت از مظلومان برشمرد و بیان داشت: کشور بسیاری از توفیقات را در طول دوران پس از انقلاب و به ویژه در ایام تحریم و جنگ اقتصادی به دست آورده است و به موازات همه سختی ها، عمران و توسعه سرمایه گذاری در کشور حال انجام است.

استاندار هرمزگان، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم در مقطع فعلی، گفت: به واسطه کاهش درآمدها، در بخش معیشت به مردم سخت می گذرد و باید مردم را به دلیل این ایستادگی تحسین کرد اما علی‌رغم وجود همه مشکلات، مردم هیچ گاه پشت نظام، انقلاب و رهبری را خالی نکردند تا بخش حاکمیتی در میدان مبارزه بتوانند کشور را اداره کنند.

وی با بیان اینکه یادآوری نعمت های الهی امری ضروری است، عنوان کرد: خدمات برجسته و موفقیت های نظام را باید برای مردم که درخط مقدم جنگ اقتصادی هستند یادآور شد و در مقطعی که دشمن تمام عیار و تمام قد به جنگ ما آمده است این یادآوری می تواند مفیدتر باشد؛ ضمن اینکه هیچ کس مبرا از خطا نیست و به‌طور قطع اشکلاتی نیز وجود دارد و باید تلاش کرد با رفع برخی ایرادات جزئی، مردم را به آینده سرزمین و این کشور پرافتخار امیدوار کرد.

دکتر همتی، مشارکت مردم در انتخابات را تضمین کننده اقتدار و امنیت ملی دانست و گفت: هر کس با هر سلیقه ای که دارد می بایست در انتخابات شرکت کند، چرا که حضور مردم پشتوانه نظام و تضمینی برای ادامه راه شهدا و امام شهداست.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش، تعامل و هماهنگی موجود بین ارکان اجرایی، نظارت و تأمین امنیت در برگزاری انتخابات پیش رو را در عالی ترین سطح ممکن اعلام کرد و بیان داشت: بیش از شش هزار نفر در بخش تأمین امنیت با مسئولیت نیروی انتظامی و با همکاری سپاه پاسداران و نیروهای مرزبانی و بیش از دو هزار نفر در بخش اجراء در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان مشارکت دارند.

وی به پیش بینی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نیز اشاره کرد و گفت: در این شرایط باید اقدامات همه بخش ها به گونه ای باشد که مردم برای حضور در انتخابات دغدغه ای نداشته باشند و با امیدواری در انتخابات شرکت کنند.

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها