×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 23 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 10 خبر
انتخابات دستاورد ارزشمند نظام جمهوری اسلامی است

نجمه شمس الدینی ، تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان  در حاشیه همایش سراسری هیئت های نظارت بر انتخابات، با اشاره به برکات مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی، برگزاری انتخابات و اتکاء به رأی مردم را یکی از دستاوردها و آرزوهای بزرگ مردم ایران در طول تاریخ این سرزمین برشمرد و اظهار داشت: این اتفاق مبارک فقط با روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی ایران و با تدبیر هوشمندانه امام (ره) محقق شد؛ دستاوردی که با خون گران‌بهای شهدا و تحمل سختی های زیاد اجرایی شد.

وی افزود: انتخاب مسئولان در بخش‌های مختلف حاکمیت با رای مردم، یک دستاورد بسیار ارزشمند است و اگر این حق تعیین سرنوشت از هر یک از افراد جامعه سلب شود، به یقین نسبت به سلب حق ذاتی خود اعتراض خواهند کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ما در یک جنگ تحمیلی تمام عیار اقتصادی هستیم، عنوان کرد: ما باید این مسائل را برای مردم بازگو کنیم و بدانیم که ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران در شرایط سخت اقتصادی کنونی، هم‌تراز مقاومت رزمندگان در جنگ تحمیلی است.

دکتر همتی، با اشاره به وابستگی درآمدی کشور به بودجه نفت طی سالیان پس از انقلاب، گفت: آرزوی ما در همه برنامه های توسعه این بود که وابستگی به نفت را قطع کنیم اما نه تنها هیچ مجلس و دولتی این کار را نکرد، بلکه وابستگی را بیشتر کردیم، اما امروز علی‌رغم تحریم های مختلف بین المللی و بانکی و در چنین جنگ تمام عیاری، توانستیم کشور را با همه مشکلات مدیریت کنیم.

وی، اقتدار امروز ایران در عرصه بین الملل و جذب قلوب آزادی خواهان سراسر دنیا را مرهون وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی و مشی اصلی حاکمیت در حمایت از مظلومان برشمرد و بیان داشت: کشور بسیاری از توفیقات را در طول دوران پس از انقلاب و به ویژه در ایام تحریم و جنگ اقتصادی به دست آورده است و به موازات همه سختی ها، عمران و توسعه سرمایه گذاری در کشور حال انجام است.

استاندار هرمزگان، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم در مقطع فعلی، گفت: به واسطه کاهش درآمدها، در بخش معیشت به مردم سخت می گذرد و باید مردم را به دلیل این ایستادگی تحسین کرد اما علی‌رغم وجود همه مشکلات، مردم هیچ گاه پشت نظام، انقلاب و رهبری را خالی نکردند تا بخش حاکمیتی در میدان مبارزه بتوانند کشور را اداره کنند.

خدمات نظام باید برجسته شود

وی با بیان اینکه یادآوری نعمت های الهی امری ضروری است، عنوان کرد: خدمات برجسته و موفقیت های نظام را باید برای مردم که درخط مقدم جنگ اقتصادی هستند یادآور شد و در مقطعی که دشمن تمام عیار و تمام قد به جنگ ما آمده است این یادآوری می تواند مفیدتر باشد؛ ضمن اینکه هیچ کس مبرا از خطا نیست و به‌طور قطع اشکلاتی نیز وجود دارد و باید تلاش کرد با رفع برخی ایرادات جزئی، مردم را به آینده سرزمین و این کشور پرافتخار امیدوار کرد.

دکتر همتی، مشارکت مردم در انتخابات را تضمین کننده اقتدار و امنیت ملی دانست و گفت: هر کس با هر سلیقه ای که دارد می بایست در انتخابات شرکت کند، چرا که حضور مردم پشتوانه نظام و تضمینی برای ادامه راه شهدا و امام شهداست.

مردم دغدغه ای برای حضور در انتخابات نداشته باشند

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش، تعامل و هماهنگی موجود بین ارکان اجرایی، نظارت و تأمین امنیت در برگزاری انتخابات پیش رو را در عالی ترین سطح ممکن اعلام کرد و بیان داشت: بیش از شش هزار نفر در بخش تأمین امنیت با مسئولیت نیروی انتظامی و با همکاری سپاه پاسداران و نیروهای مرزبانی و بیش از دو هزار نفر در بخش اجراء در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان مشارکت دارند.

وی به پیش بینی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نیز اشاره کرد و گفت: در این شرایط باید اقدامات همه بخش ها به گونه ای باشد که مردم برای حضور در انتخابات دغدغه ای نداشته باشند و با امیدواری در انتخابات شرکت کنند.