با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

برگزاری اولین انتخابات الکترونیکی در بندرعباس

بندرعباس_ فرماندار بندرعباس گفت: انقلاب ما مردم سالار دینی است و صاحبان انقلاب ما مردم هستند دشمنان انقلاب همواره به دنبال این هستند که موجبات دلسردی نظام را فراهم کنند ولی همواره مردم ما تو دهنی محکمی به دشمنان زده اند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ,کناری فرماندار بندرعباس، در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت، در خصوص برگزاری انتخابات در  این شهرستان عنوان داشت: شهرستان بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان یکی از مهمترین بنادر کشور است که دارای حدود ۷۸۰هزار نفر جمعیت و ۶ شهر و ۲۱۳ روستا است.

عزیزاله کناری افزود :۷۲۱ کرسی پارلمانی وجود دارد و۱۵۷۰ نفر برای بدست آوردن این کرسی ها باهم رقابت می کنند،  ۳۹۴ شعبه در استان وجود دارد که ۱۹۸ عدد آن برای شهر بندرعباس است.

وی عنوان کرد:دو هئیت اجرایی و نظارتی عموما برای انتخابات تشکیل می شود،  برای انتخابات ۱۴۰۰ دو هیات نظارت وجود دارد یکی برای ریاست جمهوری که از شورای نگهبان مشخص می شود و هیات دیگر برای شورای شهر و روستاها است که  مجلس شورای اسلامی متولی آن خواهد بود.

فرماندار بندرعباس ادامه داد : انتخابات یک فرایند مردمی است که توسط مردم انجام می شود، بطور کلی در هر شعبه حدود ۲۰ نفر برای برگزاری انتخابات حضور دارند، در هر شعبه بستگی به میزان اهمیت بین ۳ تا ۷ نفر از بخش امنیتی  حضور می یابند.

کناری گفت: بطور کلی هشت هزار نفر در شعب رای گیری حضور دارند،  حدود ۲۵ درصد از شعب در بندرعباس مستقر شده است. بر اساس آنالیزهایی که انجام شده و بنا به شرایط پیش آمده و اپیدمی کرونا، حدود ۱۸ درصد از شعب نسبت به سالیان گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی اذعان کرد:تمام نگرانی و دغدغه ما این است که بتوانیم به بهترین نحو ممکن با مشارکت حداکثری انتخابات را برگزار کنیم.

فرماندار بندرعباس خاطر نشان کرد: تعدادی شعبه های سیار نیز در حالت آماده باش هستند که اگر در شعبه ای تراکم جمعیت زیاد شود این شعب سیار برای سهولت در امور و صیانت از سلامت شهروندان به محل اعزام خواهد شد.

عزیزاله کناری اضافه کرد: هئیت نظارت و هئیت اجرایی دو بال یک انتخابات آزاد هستند و اگر به هر کدام توجه کافی نشود و یا توازن میان آن ها ایجاد نشود، به انتخابات لطمه وارد  خواهد شد،  هدف هر دو هئیت مشارکت حداکثری مردم و انتخابات سالم است.

فرماندار بندرعباس در پایان عنوان کرد: اولین انتخاباتی است که در شرایط کرونایی انجام می گیرد،  ما مجبور هستیم کم تر در جوامع حضور پیدا کنیم در حالی که در انتخابات نیاز به شور نشاط وجود دارد، برای حل این چالش سعی شد بر خلاف اداور گذشته که انتخابات از ۸ صبح شروع و حدود ۸ شب به اتمام می رسید،  امسال برای جلوگیری از تراکم جمعیت تصمیم گرفته شد زمان انتخابات افزایش پیدا کند و از ۷ صبح تا ۲ بامداد ادامه خواهد داشت.

اجتماعی

باهوشیاری و سرعت عمل بالای پلیس هرمزگان بلافاصله عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان از سرعت عمل بالای پلیس استان و دستگیری ۶ نفر از عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بلافاصله پس از درگیری و نزاع دسته جمعی خبرداد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین,سردار “غلامرضا جعفری”  بیان داشت: در پی اعلام وقوع درگیری و تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، بلافاصله مأموران گشت کلانتری و تیم های تخصصی پلیس امنیت عمومی استان در محل حاضر شدند.

وی افزود: شخصی که توسط ضاربان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود از متهمان سابقه دار می باشد که به تازگی از زندان ترخیص شده و متعاقب آن در حوالی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد امروز نامبرده به اتفاق چند نفر دیگر منازعه نموده که طی این درگیری یک نفر در این زمینه به وسیله اسلحه سرد مضروب و به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: فرد مذکور جهت پیگیری وضعیت همدست مصدوم خود به بیمارستان مراجعه که در حین درمان مجددا ضاربین با یکدستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ با پلاک مخدوش به بیمارستان مراجعه و اقدام به شلیک با اسلحه کلاش می نمایند که در اثر آن نامبرده از ناحیه ی زانو مصدوم گردید.

سردار جعفری با تأکید براینکه با سرعت عمل پلیس و طی یک عملیات ضربتی هر۶ نفر از عاملان این درگیری در محل حادثه دستگیر و یک قبضه اسلحه کلاش متعلق به ضاربان کشف شد، تصریح کرد: مصدوم تحت الحفظ در حال درمان می باشد و سایر متهمان نیز جهت ادامه روند مراحل پرونده به پلیس امنیت عمومی استان منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه استان هرمزگان محلی برای جولان افراد هنجارشکن و قانون گریز نیست، خاطرنشان کرد: پلیس استان بصورت شبانه روزی هرگونه تحرک افراد قانون گریز،هنجارشکن، اراذل و اوباش و کسانی که سعی در آشفته کردن بار روانی جامعه دارند را رصد با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در دادگستری استان هرمزگان

بندرعباس_ به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه دستاوردهای مقاومت در دادگستری کل استان هرمزگان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون خون شهداست و باید قدردان خانواده های معظم شاهد و ایثارگر باشیم.

علی صالحی با اشاره به رشادت ها و دلاوری های شهدای والامقام و رزمندگان خاطر نشان کرد: دفاع مقدس رمز عزتمندی ایران اسلامی است.

وی همچنین یادآور شد: باید دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین و ارائه شود و همین موضوع تأثیر مهمی در رشد معنوی و ارتقای خودباوری در سطح جامعه خواهد داشت.

علی صالحی همچنین تأکید کرد: خانواده های شهدا مايه افتخار جامعه، ميراث داران انقلاب اسلامی و سرمايه های معنوی كشور هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس ، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر با مرور حماسه ها و دلاورمردی های مجاهدین عرصه های پیکار در جبهه های حق علیه باطل و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تجلیل کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

ششمین محموله کمک های اهدایی اتاق بازرگانی هرمزگان تحویل مراکز درمانی استان شد/کمک بیش از ۳۰میلیارد تومانی اتاق هرمزگان به بخش درمان استان در دوران کرونا

در ادامه تحقق کمک هشت میلیارد تومانی اتاق بازرگانی ایران و اتاق هرمزگان به بخش درمان استان، امروز ششمین مرحله از این کمک ها به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین, این کمک ها شامل کمد کنار تخت، میزغداخوری بیمار تخت مکانیکی، میز غذاخوری بیمار تخت برقی، پایه سرم و تخت icu و ccu بود که ساعتی پیش به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

یادآور می شود از ابتدای شیوع ویروس کرونا بنا بر مصوبه ستاد کرونا و تاکید و رایزنی دکتر همتی استاندار هرمزگان و همکاری و تعامل مناسب مهندس صفا رییس اتاق بندرعباس، تاکنون اتاق بازرگانی و جامعه اقتصادی استان بیش از ۳۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی هرمزگان در قالب کمک های مورد نیاز بیمارستان ها کمک کرده اند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها