با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

نام نویسی ۳۹ کاندید شورای‌ شهر در میناب

بندرعباس_ فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: کاندیدایی که به شورای شهر و روستا راه پیدا می کنند وظایف خود را به خوبی بشناسند،یک بار شرح وظایف خود را مطالعه کنند، ظرفیت ها را بشناسند و در پی استفاده از آن ها باشند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،فرماندار ویژه شهرستان میناب در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت عنوان کرد:مردم میناب و مسئولان آمادگی خوبی برای برگزاری انتخابات دارند، شهروندان میناب همیشه پای صندوق های رای حضور پر شوری داشته اند.

مجید سلحشور افزود:میناب ۲۶۰ هزارنفر جمعیت دارد و ۲۵۴ شعبه رای داریم، هفت هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات هستند، ۲۲۱ حوزه انتخابی روستایی در این شهرستان وجود دارد. پنج هزار و ۳۷۲ نفررای اولی داریم و تعداد ۳۲۷ صندوق انتخابات شورای شهر وجود دارد.

معاون استاندار هرمزگان اضافه کرد: مجموعا ۳۹ نفر کاندید شورای شهر در شهرستان میناب و ۱۴۰۰ نفر در نقاط روستایی به عنوان کاندید نام نویسی کرده اند، می توان گفت امسال حدود ۲ درصد کاهش در نام نویسی ها صورت گرفته است.

وی اذعان کرد: امروز یکی از مهمترین وظیفه ما دعوت مردم به انتخابات است که کشور در شرایط فعلی نیاز به این مشارکت حداکثری دارد، مردم شریف میناب نیز به این امر واقف هستند و شاهد این حضور خواهیم بود.

سلحشور ادامه داد: مردم این اراده را دارند که در سرنوشت سیاسی کشور سهیم باشند و مردم میناب با حضورشان در این رویداد سیاسی ارادت شان را به انقلاب و نظام اثبات خواهند کرد، همکاری ها میان ارگان های برگزار کننده در شهرستان میناب بسیار مطلوب است و این مسئله برگ برنده میناب در برگزاری انتخابات است.

فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت:دولت اقدامات خوبی انجام داد، امیدواریم دولت آینده دولت قدرتمندی باشد تا قدم های خوبی در بخش های اقتصادی و معیشتی مردم برداشته شود، امید داریم با انتخابات پیش رو دولتی منسجم و قوی بر سرکار آید.

مجید سلحشور عنوان کرد: خواهش بنده از تمامی کاندیدایی که به شورای شهر و روستا راه پیدا می کنند این است که وظایف خود را به خوبی بشناسند،یک بار شرح وظایف خود را مطالعه کنند، ظرفیت ها را بشناسند و در پی استفاده از آن ها باشند، در میناب چالش های زیادی وجود دارد اولین گام شناخت مسئله است تا بتوان مشکلات مردم را مرتفع کرد.

سلحشور خاطر نشان کرد: شهر میناب قریب به ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، نزدیک به ۴۰ درصد بافت این شهر فرسوده است که نیاز است همه دستگاه ها از جمله شهرداری و شورای شهر و راه و شهرسازی همکاری کنند تا این مشکلات مرتفع شود.

وی افزود:در شهرستان میناب تعداد روستاها زیاد است و روستاهایی وجود دارند که صعب العبور هستند که نیاز است وزارت خانه ها برای مرتفع سازی این مشکلات همکاری کنند.

معاون استاندار هرمزگان عنوان کرد:چالش آب یکی از دغدغه های اصلی میناب است، البته اقدامات خوبی در این باره انجام گرفته است اما همچنان جای کار وجود دارد. بخش های زیادی از روستاها منابع آبی خود را از دست داده اند، در ۱۶ روستا آبرسانی سیار انجام می شود که ترس آن می رود که با شروع تابستان بر تعداد این روستاها افزوده شود. از آبفای استان خواهش دارم به این مقوله ورود کند و توجه ویژه داشته باشد.

فرماندار میناب گفت:به اندازه کافی در شعب رای گیری لوازم بهداشتی قرار می دهیم و ناظر بهداشتی نیز برای اولین بار مستقر می شود تا بر رعایت ضوابط بهداشتی نظارت کند.

وی افزود: متواضعانه از شهروندان میناب خواهش میکنم نکات بهداشتی را رعایت کنند و به پروتکل ها پایبند باشند، دورهمی ها و مراسمات را به بعدها واگذار کنند.

سلحشور بیان کرد:در شهرستان میناب اگرجایی پروتکلی رعایت نشود وظیفه ماست که قطعا برخورد کنیم در هر مکانی باشد مطابق قانون برخورد خواهد شد.

وی در پیان گفت:در حوزه های اجرایی قوانین و ضوابط انتخابات را به کاندیدها ابلاغ کرده ایم و از ان ها تقاضا داریم که به این قوانین پایبند باشند هدف ما این است از همین ابتدا کاندیدها نشان دهند که به قوانین پایبند هستند.بیشتر تخلفات انتخاباتی در راستای شروع زود هنگام تبلیغات بوده است.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها