با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

امامان جمعه هرمزگان: حضور رییس جمهوری در مجلس نمونه بازر مردم سالاری دینی است

منتشر شده

روی

بندرعباس- ایرنا- امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز با اشاره به حضور رییس جمهوری در مجلس شورای اسلامی و پاسخ به سئوال های نمایندگان، بیان داشتند: حضور رییس جمهوری در مجلس و پاسخ به سوال ها نمونه بارز مردم سالاری دینی است.

به گزارش ایرنا، خطیبان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته با تاکید بر حفظ وحدت درجامعه و پرهیز از هرگونه تنش زایی ، بیان داشتند: پاسخگویی رییس جمهوری در مجلس تبلور وحدت است.
گرامیداشت روز پدافند هوایی، تبریک عید سعید غدیر خم و تاکید بر ترویج ازدواج آسان و بررسی مسایل و مشکلات منطقه ای از جمله مهمترین محورهای صحبت های خطیبان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز بود.

**قشم
امام جمعه قشم گفت: حضور رییس جمهوری در مجلس شورای اسلامی برای پاسخگویی به سئوال های نمایندگان، تبلور وحدت مسوولان کشور برای حل مشکلات اسلامی بود.
حجت الاسلام رضا جوکار با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری افزود: اگرچه سئوال ها از یک جناح خاص مطرح شد اما رییس جمهوری با دعوت به وحدت به این سوال ها پاسخ داد و نمایندگان مجلس جناحی عمل نکردند و در کنار مردم قرار گرفتند..
وی تصریح کرد: برگزاری دادگاه اخلال گران اقتصادی نیز نشان از عزم جدی دستگاه قضا برای مبارزه با فساد و اخلال گران دارد که امیدوار کننده است.
امام جمعه قشم اظهار داشت: دستگاه امنیت و اطلاعاتی کشور شامل وزارت اطلاعات، سپاه، ارتش و دیگر نیروها نیز با اقتدار وضعیت کشور را رصد می کنند.

**کیش
امام جمعه موقت کیش با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش هر چه بیشتر مسوولان در جهت رفع مشکلات مردم، گفت: برخی با یافتن کوچکترین جایگاه مسوولیتی دچار غفلت شده و فراموش می کنند که وظیفه آنان خدمت به مردم است.
حجت الاسلام سید حسین شاهچراغی با اشاره به حضور رییس جمهوری در مجلس شورای اسلامی و پاسخ به سوال های نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: این حضور مردم سالاری دینی را در نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشت.
وی با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بر تلاش هر چه بیشتر مسوولان در جهت رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: مردم انتظار دارند که مسوولان گام های سازنده ای برای رفع مشکلات اقتصادی جامعه بردارند.
حجت الاسلام شاهچراغی در بخش دیگری از صحبت های خود در خطبه های این هفته نماز جمعه کیش روز پدافند هوایی و یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشت و گفت: همه ما آرامش و امنیت امروز خود را مدیون شهیدان و ایثارگری آنها هستیم.

**پارسیان
امام جمعه شهرستان پارسیان با تبریک عید سعید غدیرخم و با اشاره به اهمیت این عید بزرگ، گفت: غدیر یک مساله مهم اسلامی و احیا حاکمیت اسلام است.
حجت الاسلام هادی میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان، اظهار داشت: امروز مردم شرایط اقتصادی چندان مناسبی ندارند و دولت باید برنامه های خود را برای رفع مشکلات تغییر دهد.
وی با تاکید بر استفاده از توان و ظرفیت داخلی در حل مشکلات، افزود: امید به دیگر کشورها، راه حل رفع مشکلات ما نیست و باید از توان خودمان استفاده کنیم.
خطیب جمعه پارسیان اظهار داشت: دولت باید از کسانی که نسخه غلط اقتصادی را برای آنها پیچیدند فاصله بگیرد.
حجت الاسلام میرزایی با اشاره به حضور رییس جمهوری در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند این جلسه، نشان از اقتدار نظام اسلامی است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با انتقاد از تغییر نام زیبای خلیج ‌فارس در بلوار منتهی به ساحل شهرستان پارسیان، گفت: کمیته نامگذاری و تطبیق شهرستان موضوع تغییر نام خلیج فارس را بررسی و به مردم گزارش دهند.

**بشاگرد
امام جمعه بشاگرد در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان بر برخورد قاطع مسوولان با اخلالگران اقتصادی تاکید کرد و گفت: رفع مشکلات مردم باید دغدغه اصلی مسوولان باشد و از هیچ کوششی در این مسیر فروگذار نکنند.
حجت الاسلام علی بهروزه اظهار داشت: امروز جامعه نیازمند حفظ و تقویت هر چه بیشتر وحدت در جهت حل مشکلات و خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان است.
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ ازدواج آسان و با اشاره به نقش مهم بنیان خانواده ، افزود: امروز دشمن هویت دینی و اسلامی خانواده ها و جوانان ما را هدف قرار داده که باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن به اهداف شوم خود دست یابد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کار جهادی متفاوت بسیجیان روستای دمشهر +ویدئو

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز کارگاه تولید خشت توسط قرارگاه تحول محلات روستای دمشهر افتتاح شد.

بسیجیان این روستا در روز جمعه هر هفته با حضور در این کارگاه خشت تولید می‌کنند.

در روستای دمشهر دو گروه جهادی در قالب طرح تحول محلات این روستا فعالیت می‌کنند.

روستای دمشهر با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها