با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

طرفدار فعالیت احزاب در انتخابات هستم/انتخابات در همه روستاهای هرمزگان برگزار می شود

بندرعباس_ منصور ارامی عنوان کرد: هنوز کشور نتوانسته است به این مسئله عادت کند که احزاب می تواند فعالیت داشته باشند و این مسئله در بندرعباس قابل لمس تر است، اگر احزاب فعال تر بودند انتخاب به صورت اصلح تر انجام می شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین , رئیس عالی هئیت نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستاهای هرمزگان، در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت گفت: با توجه به اپیدمی کرونا در کشور محدودیت در تبلیغات و میتینگ‌های فیزیکی به وجود آمده که در این میان استفاده از فناوری و تکنولوژی های روز، فرصت و ابزار بسیار مناسبی برای نامزدها است.

منصور آرامی اضافه کرد: واقعیت این است که مسئله خاصی در احراز صلاحیت ها اتفاق نیفتاده است، بیش از ۹۶ درصد نامزدها در روستاها و بالغ بر ۸۵ درصد در شهرها تایید صلاحیت شدند که این میزان اگر بیشتر از دوره‌های پیش نباشد کمتر از ادوار گذشته نیست.

وی افزود: می‌توان گفت که در این دوره دقت و نظارت بیشتر شده است، در ادوار گذشته این نظارت کمتر بود که شاهد بودیم چه مشکلاتی در برخی نقاط کشور به وجود آمد و معضلات در شورا و شهرداری ها به دستگاه های نظارتی کشیده شد، آنچه در این دوره باعث حساسیت شد تنها رد صلاحیت برخی از افراد شاخص بود.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات هرمزگان گفت: به نظر من ای کاش همه نامزدها تایید صلاحیت می شدند. اما در حال حاضر نیز به حد کافی افرد تایید صلاحیت شده اند و دامنه انتخاب مردم گسترده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز انتخابات در همه روستاهای استان برگزار می شود و مشکل آن ۶ روستایی که تا پیش از امروز گفته می‌شد که انتخابات در آن برگزار نمی شود به یاری خداوند امروز صبح مرتفع شد.

آرامی افزود: برای احراز صلاحیت‌ها هئیت نظارت استان گزارش ها را بررسی می کند، قطعا هیچ شخصی بدون دلیل و سند رد صلاحیت نمی شود، از همه بازوهای دولتی و حکومتی از اطلاعات سپاه گرفته تا بانک‌ها برای تایید صلاحیت استفاده می شود، قانون این اجازه را می دهد که از هر ارگانی در این مسئله استفاده کنیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم در مراحل احراز صلاحیت عادلانه و براساس مدارک عمل کنیم و حتی تا جایی که امکان داشت افراد را تایید کنیم، بالغ بر ۱۵۰ پرونده رد صلاحت شده از هئیت های شهر و روستاها به ستاد مرکزی استان ارجاع داده شد که در مرحله تجدید نظر بالغ بر ۲۰ نفر تایید صلاحیت شدند و برخی نیز پس از ارجاع به تهران به لیست تایید صلاحیت شده ها راه یافتند.

آرامی گفت: در این دوره با موج نیروهای جوان علاقه‌مند به خدمت مواجه هستیم که به گفته رهبری این گام دوم انقلاب است، باید اجازه دهیم این نسل ورود کند و با انرژی و دانش به روز خود در مسیر گام دوم انقلاب قدم بردارند. باید ورود این نسل جوان را به فال نیک گرفت، نظام زمینه را برای حضور جوانان فراهم کرده است.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان گفت: لابی در نظارت‌ها معنایی ندارد که حقی ناحق یا نامزدی به توصیه شخصی رد یا تایید شود، اما پیش آمده که پرونده کسی حتی بیش از سه بار مورد بررسی قرار گیرد. در تایید صلاحیت ها تنها مستندات و مدارک مورد بررسی قرار می گیرند.

وی افزود: وظایف هئیت عالی نظارت از لحظه اول شروع فرایند آن تا تایید انتخابات ادامه دارد، در این دوره بالغ بر دو هزار بازرس در شعب رای حضور دارند.

آرامی گفت: هیچ منع و ایراد قانونی برای اظهار نظر نمایندگان در ارائه لیست نامزدها وجود ندارد، اگر کشور ما کشوری حزبی بود و احزاب به خوبی در آن تقویت شده بودند می‌توانستیم بهتر عمل کنیم اما در حال حاضر نمایندگان کارهای شبه حزبی انجام می دهند، در شرایط نبود احزاب نمایندگان این را وظیفه خود می‌داند.

وی افزود: حتی احزابی که در کشور وجود دارند ‌نیز در بندرعباس فعال نیستند و در شهرهای بزرگ این مسئله عینیت بیشتری دارد. امیدواریم روزگاری در بندرعباس نیز شاهد این باشیم که احزاب مانند کلان شهرها عمل کنند.

آرامی ادامه داد: در شهر بندرعباس شاهد این هستیم که هر ارگان و شخصی برای خودت لیست ارائه می کند، ارائه لیست قوم و قبیله ای شده است و هر کسی لیست کوتاهی از کاندیدهای مورد نظر و حمایت خود را ارائه می دهد.

منصور ارامی عنوان کرد: هنوز کشور نتوانسته است به این مسئله عادت کند که احزاب می تواند فعالیت داشته باشند و این مسئله در بندرعباس قابل لمس تر است، اگر احزاب فعال تر بودند انتخاب به صورت اصلح تر انجام می شد.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان در پایان گفت: به شخصه طرفدار فعالیت احزاب هستم و امیدوارم بتوانیم این مسئله را بار دیگر در مجلس و شورای نگهبان پیگیری کنیم.

اجتماعی

معافیت قشموندان از پرداخت عوارض در اسکله بندرپل

بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

این طرح تنها شامل خودروهای سواری با پلاک بومی می شود و بومیان جزیره قشم به منظور تردد از این اسکله با ارائه مدارک مثبته می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

اسکله بندرپل مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین رفت و آمد شهروندان قشمی است که نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات حمل و نقل و جا به جایی خودروهای سبک و سنگین و ترانزیت بار و کالا به جزیره دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

از پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال استقبال می کنیم

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید در راستای تحول استان کمک کنند، گفت: از پیشنهادات و نظرات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، استقبال می کنیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، با دستور کار «ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۹ و شش ماهه نخست سال جاری» و «بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تأمین سوخت مورد نیاز شرکت های پخش» برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال مهم ترین دغدغه دولت و مردم است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فراوانی در خصوص ایجاد اشتغال در بخش خصوصی وجود دارد که باید با حذف فرآیندهای زائد و بروکراسی اداری غیر ضروری، زمینه تحول و نقش آفرینی مجدّانه و پرنشاط بخش خصوصی را در این حوزه فراهم کرد.

وی افزود: فرآیند تولید از ارائه ایده های نوین تا مرحله نهایی که بازاریابی و فروش محصول است باید تسهیل شود که در این میان نقش دولت برای ایجاد تحرک در موتور تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، ایجاد اعتماد در فضای کسب و کار را لازمه شرایط فعلی کشور دانست و گفت: باید فعالیت شبانه روزی و جهادی سرلوحه همه مدیران باشد و بساط مدیریت ناکارآمد در استان جمع شود.

دوستی، استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگو و مصوبات قانونی این شورا را متذکر شد و ضمن نکوهش نگاه جزیره ای در توسعه فضای کسب و کار، عنوان کرد: همه باید در راستای تحول استان کمک کنند و دستگاه ها و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

رئيس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با بیان این که منابع دولت محدود است و دولت باید این منابع را در اختیار توسعه زیرساخت ها قرار دهد، تصریح کرد: تثبیت اشتغال نخستین گام ما در استان است که لازمه آن رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان است.

“با توجه به نگاه ویژه استاندار هرمزگان به تحرک بخش تولید و رونق اشتغال، هفته آینده دو نشست تخصصی دیگر با اعضای پارلمان بخش خصوصی و بازرگانان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.”

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار فرمانده منطقه یکم نداجا با رئیس کل دادگستری هرمزگان/ تأکید بر هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی برای حفاظت از امنیت خلیج فارس و دریای عمان

فرمانده منطقه یکم نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی جمعی از مسوولان و فرماندهان نداجا ضمن حضور در دادگستری هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیر دریادار دوم رضا قربانی به سمت فرمانده منطقه یکم امامت نداجا، به نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور و اجرای دقیق مأموریت های محوله اشاره کرد و گفت: غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناخت دقیق از قوانین بین المللی و تلاش برای توسعه دیپلماسی دریایی ضمن حضور مقتدرانه خود در اقیانوس اطلس، حماسه آفرینی کردند که این موضوع موجب افتخار و مباهات است.

علی صالحی افزود: این حضور مقتدرانه حاکی از توانمندی دریایی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و تکاوران نیروی دریایی ارتش ثابت کردند آماده جانفشانی برای دفاع از مرزها و ایجاد امنیت پایدار در منطقه هستند.

وی یادآور شد: این نیرو با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانسته تاثیر بسزایی در بی اثر کردن توطئه های سلطه جویان جهانی داشته باشد و نقش اثرگذار خود را در جهت توسعه تجارت و امنیت حمل و نقل دریایی به خوبی ایفا نماید.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان ادامه داد: دستگاه قضایی استان جهت برقراری نظم و امنیت دریایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوبی دارد و از اینرو تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ضمن افزایش ارتباط با نیروهای نظامی و انتظامی، خدمات رسانی در جهت رضایتمندی مردم و حفظ امنیت میهن عزیزمان را با شتاب هرچه بیشتر پیگیری نماییم.

گفتنی است‌؛ در جریان این دیدار امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط نداجا برای دفاع از حریم دریایی کشور در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان پرداخت و بر تعامل و هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی به منظور حفاظت از نظم و امنیت تأکید کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها