با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

درخواست محمد محسنی فعال سیاسی هرمزگانی از رئیس جمهور منتخب مردم ایران

منتشر شده

روی

 

باسلام و احترام
تبریک عرض میکنم پیوند ناگسستنی ملت با رهبر فرزانه انقلاب”

سهم هرمزگان از کابینه آقای رئیسی چیست

بنظر شما دایره پرگار دولت آینده در گزینش کابینه و مدیران سازمانهای مرکزی کشور هرمزگان را شامل میشود؟
بنظر شما هرمزگانی که بزرگترین گمرک، بزرگترین بنادر، بزرگترین پالایشگاه، بزرگترین کارخانه آلومینیوم، بیشترین مناطق آزاد کشور، بیشترین ساحل ، یکی از قطب های فولاد ایران، بزرگترین شرکت کشتی سازی و…. به تبع ان بیشترین سهم در درآمد ملی دارد آیا حداقل مدیریت این سازمانهای تخصصی به دستان با کفایت هرمزگانی و نیروهای ماندگار هرمزگان خواهد افتاد؟
بنظر شما عدالت در رفتار دولت در توجه به سرمایه انسانی هرمزگان تحقق خواهد افتاد؟
بنظر شما خرد پیشگی و تامل توام با آینده نگری در رفتار رجال سیاسی و اجرایی و اجتماعی هرمزگان برای گرفتن سهم هرمزگان به بواسطه وحدت نطر ، از دولت مرکزی اتفاق می افتد؟
بنظر شما همانگونه که هرمزگان آب دشت مرکزی ایران، برق کشور و نان(درآمد) کشور عهده دار می باشد در کانون توجه مرکز نشینان قرار میگرید!؟
بنظر شما هرمزگان در گرفتن کرسی هیات مدیره شرکتها، هلدینگ ها، صندوق و سازمانهای اقتصادی وزارتخانه ها، بانک و بنگاهای بزرگ اقتصادی به حساب می آید؟ یا اینکه کماکان باید حسرت این مهم به دل فرزندان هرمزگان بماند!!!

و جوانان این استان مرتبا” با در دست داشتن نامه معرفی به اشتغال از طرف مقامات مختلف پشت گیت های ورودی بنگاهای اقتصادی و یا دفاتر مدیران تهران نشین سالها بیتوته کنند و شاهد بی احترامی های مکرر و مستمر مدیران حرف نشو باشند که گوششان بدهکار حقوق جوان هرمزگان نیستند باشند!
بنظر شما در دولت آیت ا…رییسی عدالت در سهم اشتغال و رفع بیکاری هرمزگان اتفاق می افتد؟

بنظر شما همچنان بزرگان و علما و عقلای قوم در هرمزگان کما فی السابق مشغول خط کش گذاشتن در آنالیز توان فرزندان هرمزگان میباشند و همزمان سایر استانها مشغول گرفت سهم خود از پست های مدیریتی و ….؟

بنظر شما بجای دلسوزی برای احقاق از دست رفته در تمام شقوق هرمزگان اهتمام ورزیده می شود یا اینکه بازهم فرصت انتقام جویی و سهم خواهی شخصی و گروهی حاکم میگردد.
امید است بارقه امید حاصل شده منشاء خیر و اثر برای تمام هرمزگانیها و کسانیکه هرمزگان را برای زندگی انتخاب کرده اند باشد.
و پیوند ملت شریف با نظام جمهوری اسلامی ایران برآیندش باشد. انشاا…

“توسعه در گرو توجه به اهل دانش و فرهیختگان جامعه هست.”

امید است خواسته های صدرالاشاره در اولویت باشد.
حق طلبی و مطالبه گری نعمتی است که خداوند، انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری به ایران اسلامی ارزانی نموده اند.
هرمزگان هم کانون تحصیل کرده و افراد فرهیخته ولایت مدار، انقلابی با جسارت، کاربلد و پاک دست هست که در کنار خانواده های بزرگ شهدا و ایثارگران و پیروان ولایت منتظر تصمیمات انقلابی دولت حضرت آیت ا…رییسی میباشند.

آیا شود آنانکه بی سوادی را به یک نظر پروفسور کنند
گوشه چشمی به تحصلیکرده های واقعی هرمزگان کنند.

به قلم: محمد محسنی کارشناس ارشد علوم سیاسی

سیاسی

پایش صد ها کیلومتر خارج از مرز ها با بهره گیری از توان داخلی و سامانه های موشکی

بندرعباس- فرمانده گروه پدافند هوایی شهید پوردست بندرعباس گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب شرق نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مناطق سوق الجیشی و راهبردی کشور است چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس، تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان و جزایر جمهوری اسلامی ایران در جنوب را بر عهده دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فرمانده گروه پدافند هوایی  شهید پوردست بندرعباس گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب شرق نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مناطق سوق الجیشی و راهبردی کشور است چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس، تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان و جزایر جمهوری اسلامی ایران در جنوب را بر عهده دارد. در واقع پوشش پدافند هوایی منطقه بالغ بر۹۰۰ هزار کیلومتر مربع  شامل  استان های هرمزگان،جنوب سیستان بلوچستان، جنوب کرمان و بخشی  از استان فارس می باشد.

این ماموریت خطیر با استقرار  بیش از ۱۰۰۰ نقطه پدافندی،سایت ،ایستگاه و مراکز پدافندی در سطح منطقه با بهره گیری از انواع سامانه های مختلف در حوزه های کشف(راداری،سیگنالی،بصری) سامانه های موشکی و توپخانه ای و انواع هواپیما های طرح پدافندی و پهباد های جمع آوری،جنگ الکترونیک،گشتی و تهاجمی انجام می گیرد.

امروز به حول قوه الهی ما در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق با بهره گیری از توان داخلی از یک ظرفیت کشف فوق العاده هم در فضای کشور و هم در پایش صد ها کیلو متر خارج از مرز ها برخوردار هستیم.این ظرفیت با استفاده از سامانه  های کاملا بومی و در باند های مختلف ایجاد گردیده است.

روزانه بالغ بر ۱۲۰۰ فروند انواع  هواپیما و پهباد توسط  سامانه های مختلف کشف و جمع آوری اطلاعات با اشرف کامل راداری و اطلاعاتی به صورت  شبانه روزی و لحظه ای در سطح منطقه رصد می گردد.

با توجه به حساسیت منطقه، نیرو های  فرامنطقه ای  پرواز های متعدد اعم از هواپیما های بمب افکن ،جاسوسی و جنگنده و بدون سرنشین و سایر پرواز های مرتبط را در این محدوده به صورت شبانه روزی از پایگاه های مختلف  کشور های حوزه خلیج فارس انجام می دهند که از لحظه روشن شدن این هواپیما ها و قبل از پرواز تا لحظه برگشت از ماموریت و نشستن در این پایگاه ها ،کلیه اقدامات و پیام ها و مکالمات و ارتباطات آنها  یه دقت رصد می گردد و این هوشیاری و آمادگی شبانه روزی کارکنان پدافند هوایی ارتش باعث شده که این پرواز ها حتی به مرز های جمهوری اسلامی ایران هم نزدیک نشوند.

از افتخارات این منطقه راهبردی در دوران دفاع مقدس ،هدایت پرواز های شکاری توسط رادار های گسترش یافته جهت اسکورت نفکش ها و همچنین دفاع از سکو های نفتی ،اسکله ها و پالایشگاه ها در خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز و تامین شریان های صدور نفت در این منطقه بوده که باعث شده  هیچ خللی در اقتصاد جنگ ایجاد نشود.

از دیگر افتخارات منطقه پدافند هوایی جنوب شرق ،نشاندن هواپیمای شرور ریگی  با همکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نشاندن هواپیمای  ایساف با ۱۰۸ سرنشین نظامی  که به دروغ خود را هواپیمای شخصی معرفی نموده بود که با هوشیاری کارکنان پدافند هوایی ارتش در این منطقه،بازداشت هوایی و به زمین نشانده شد و بعد از عذرخواهی  رسمی از کشور با هماهنگی سلسله مراتب فرماندهی اجازه پرواز دوباره داده شد

کارکنان منطقه پدافند هوایی جنوب شرق به عنوان فرماندهان صحنه های نبرد پدافند هوایی با الهام از راه امام حسین (ع) که در واقع همان خط سرخ شهادت است شبانه روزی  بدون ادعا و بدون خستگی از هوافضای منطقه تحت مسئولیت صیانت می کنند و تحت زعامت حضرت ولی عصر (عج) و دعای فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) و مردم شریف  ایران با اقتدار  از هیچ خطای دشمن چشم پوشی نخواهند کرد.

مردم عزیز بدانند فضای کشور یک فضای نا امن برای موشک ها و هواپیما های با سرنشین و بدون سرنشین و هرگونه تهدید هوایی دشمن است و با هر شیطنتی  به صورت قاطع و محکم و در لحظه برخورد خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزاری آیین تحلیف شورای شهر بندرعباس/فاطمه جراره رئیس شورای شهر بندرعباس شد

بندرعباس – «فاطمه جراره» با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای شهر بندرعباس انتخاب شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، آیین تحلیف شورای اسلامی شهر بندرعباس پنجشنبه شب در دفتر فرماندار بندرعباس برگزار شد و طی آن فاطمه جراره با اکثریت آرا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد.

مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس در محل دفتر فرمانداری بندرعباس با حضور عزیزالله کناری زاده فرماندار این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم اعضای هیئت رییسه شورای ششم شهر بندرعباس نیز انتخاب شدند که بر همین اساس، فاطمه جراره با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد.

همچنین اسماعیل بواشه  نیز با ۹ رأی به عنوان نایب رئیس شورا انتخاب شد.

در ادامه برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اسماعیل رئیسی حسنلنگی ۱۱ با رأی به عنوان منشی اول و  فریده عامری سیاهویی با ۱۱ رأی به عنوان منشی دوم معرفی شدند.

در این آیین، همه اعضای شورای منتخب قسم یاد کردند با حفظ انصاف و مهارت خود در خدمت به مردم کوشا باشند.

ادامه ی خواندن

سیاسی

تحویل دفتر کار ریاست جمهوری به آیت اللّه رئیسی

منتشر شده

روی

 

به گزارش تجارت جنوب انلاین،پس از پایان مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری،آیت اللّه سید ابراهیم رئیسی به همراه حجت الاسلام و المسلمین روحانی در نهاد ریاست جمهوری حضور یافته و رئیس جمهور سابق دفتر کار را به رئیس جمهور جدید تحویل داد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها