×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Wednesday, 25 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
تشکیل ۶ پرونده تخلف انتخاباتی شوراهای شهر و روستا در دستگاه قضایی هرمزگان/توقیف ۱۰۶ شناور متخلف صید ترال

به گزارش تجارت جنوب انلاین،علی صالحی در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه، اظهارداشت: با توجه به شیوع کرونا نه تنها کارمان کم نشده بلکه تمامی همکارانم در دستگاه قضایی استان خاشعانه و فداکارانه به فعالیت خود ادامه دادند و حتی دو تن از همکاران عزیزمان به واسطه ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ دستگاه نظارت الکترونیکی (پابند) بر پای زندانیان نصب شده است، اظهار کرد: این دستگاه محدوده مشخصی را برای تردد زندانی مشخص و کاهش آسیب های زندان را به همراه دارد و سبب تحکیم بنیان خانواده ها می شود که در حال بررسی افزایش تعداد دستگاه های مذکور در سطح استان هستیم.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه با تلاش شبانه روزی همکارانم در سطح استان در اکثر شاخص ها دارای رتبه برتر کشوری هستیم، خاطرنشان کرد: میانگین پرونده مانده، کاهش متوسط اوقات رسیدگی، نداشتن شعب نامتعارف، ابلاغ الکترونیک، میزان کاهش پرونده های ورودی در اتهام اول، شاخص های چهارده گانه سازمان زندان ها، مدل تعالی فرهنگی وتکریم ارباب رجوع، طرح قانون حدنگار، برخورد با جرائم خاص و خشن، اعطا تسهیلات زندانیان، رسیدگی به پرونده ها، مختومه شدن پرونده های معوق، ملاقات مردمی و پیگیری نامه های دریافتی و دادرسی الکترونیک از جمله شاخص هایی هستند که هرمزگان دارای رتبه برتر در بین دستگاه های قضایی سراسر کشور است.

وی با بیان اینکه کلیه موارد دادرسی زندانیان در هرمزگان به صورت الکترونیک برگزار می شود، تصریح کرد: این عمل با توجه به شیوع کرونا و تسهیل در زمان رسیدگی صورت گرفته و سبب افزایش و سرعت رسیدگی و دادرسی به پرونده های زندانیان می شود و حتی ۱۱ مورد برگزاری جلسه دادرسی الکترونیک با خارج کشور از جمله کشورهای امارات عربی متحده و افغانستان صورت گرفته است.

صالحی با اشاره به اینکه ایجاد ارتباط آنلاین بین زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در استان هرمزگان در سامانه قوه قضاییه صورت گرفت، عنوان کرد: این امر علاوه بر کاهش هزینه خانواده ها، سهولت در دیدار زندانیان با خانواده ها را به همراه دارد.

وی ادامه داد: نوبت دهی الکترونیک برای صرفه جویی در وقت شهروندان و هم رعایت نظم در دستور کار قرار گرفته است که موجبات رضایت مراجعه کنندگان را به همراه داشته است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه توسعه اماکن قضایی در سراسر استان در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: با تلاش همکارانم مرکز ماده ۱۶ راه اندازی و معتادان سطح شهر جمع آوری و به مرکز بازپروری منتقل می شوند و حتی ظرفیت این مرکز افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۶ فروند کشتی و شناور لنج صیادی ترال در استان هرمزگان طی دوسال گذشته توقیف شده است، اظهار کرد: هم به نیروی دریایی سپاه، هم ارتش و هم دریابانی اطلاع داده ایم که شناورهای صید ترال توقیف شوند و پرونده تخریب زیست محیطی برای آنها تشکیل و رسیدگی می شود.

صالحی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار تن برنج در این مدت با دستور قضایی از گمرکات ترخیص شد، خاطرنشان کرد: ترخیص کالاهای اساسی کشور در گمرکات هرمزگان نیز برای مقابله با کمبودهای بازار در دستور کار قرار گرفت و اقدامات مناسبی در این خصوص صورت گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات دستگاه قضایی در جهت حمایت از تولید در استان هرمزگان از بیکاری ۵ هزار نیروی کار ممانعت کردیم و از تعطیلی ۲۱ واحد تولیدی با دستورات دستگاه قضایی هرمزگان جلوگیری شد.

عالی ترین مقام قضایی با اشاره به اینکه ۶ کشتی حامل سنگ آهن قاچاق را توقیف کردیم، بیان کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) باید از خام فروشی و قاچاق جلوگیری کنیم که در همین راستا با این ۶ کشتی برخورد شد.

وی با بیان اینکه مشکلات مسکن مهر بندرعباس و بلاتکلیفی ۲۰ هزار واحد مسکن مهر با ورود دستگاه قضایی برطرف شد، افزود: در بحث مسئولیت های اجتماعی و اخذ مالیات در داخل استان هرمزگان از بنگاه های اقتصادی نیز ورود جدی داشتیم و تأکید می کنم پای منافع و حقوق مردم هرمزگان کوتاه نمی آییم.

صالحی با اشاره به اینکه در سراسر استان هرمزگان از  شش ماه گذشته به منظور مقابله با جرائم، شعب ویژه انتخاباتی در سراسر استان تشکیل شد، عنوان کرد: در روز انتخابات تعداد محدودی تخلف در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا صورت گرفت که غالباً برخی افراد به دنبال خرید و فروش رأی بودند.

وی ادامه داد: در این راستا ۶ پرونده قضایی تشکیل و تعدادی افراد بازداشت شدند.

صالحی در خصوص متخلفین انتخابات ۹۸ در هرمزگان نیز گفت: احکام متخلفین صادر و ابلاغ شده است و با متخلفین برخورد مقتضی صورت گرفت.

وی در پایان اظهار کرد: پرونده تخلف برخی از مدیران دستگاه های اجرایی همچون شهردار رودان، شهرداران منطقه یک و سه بندرعباس، مدیرکل سابق امور اقتصادی و دارایی هرمزگان، مدیرکل سابق مخابرات هرمزگان و مدیرکل اسبق راه و شهرسازی هرمزگان در حال رسیدگی است.

برچسب ها :