با ما ارتباط برقرار کن

ورزشی

آغاز نخستین جلسه هیات مدیره شرکت فرهنگی، ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان

بندرعباس- نخستین جلسه هیات مدیره شرکت فرهنگی، ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان و با حضور رییس مجمع نمایندگان، محمد آشوری و منصور آرامی نمایندگان مرکز استان آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،نخستین جلسه هیات مدیره شرکت فرهنگی، ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان و با حضور رییس مجمع نمایندگان، محمد آشوری و منصور آرامی نمایندگان مرکز استان آغاز شد

دستور کار این نشست تصمیم گیری در خصوص برنامه های پیشنهادی مدیرعامل این باشگاه در استانداری هرمزگان است.

گفتنی است ؛ این شرکت با تدبیر استاندار هرمزگان با هدف تقویت ورزش و ساماندهی و یکپارچه سازی حمایت های صنایع هرمزگان از ورزش استان شکل گرفته است.

اجتماعی

مسابقات کورس اسبدوانی منطقه جنوب کشور به میزبانی شهرستان میناب برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این دوره ۲۸ راس اسب از شهرستانهای میناب،بندرعباس،کهنوج،بندرکنگ،جیرفت،رودان در ۴ گروه با هم به رقابت پرداختند.

این مسابقه توسط هیات سوارکاری استان هرمزگان  در روز جمعه مورخ ۲۱ آبان ماه در دهکده ورزشی بسیج سپاه،پیست اسبدوانی شهید عمرانی شهرستان میناب با حضور آقای پایدار رئیس هیات سوارکاری استان هرمزگان،آقای روحی نایب رئیس ،آقای باران زاده دبیر هیات ، خانم دکترقربانی نایب ریس بانوان ، آقای سهرابی شهردار میناب ، معاون فرماندار ، اعضای شورای شهر ، نماینده فرهنگی سپاه میناب و با حضور پرشور تماشاگران برگزار گردید.

 فرهادشجاعی رییس هیات سوار کاری شهرستان میناب در ادامه با اشاره به قهرمانان و مقام آوران این سری از مسابقات گفت:

در گروه اسبهای بومی بدون امتیاز اسبهای ساحل از شهرستان بندرکنگ به مالکیت مرحوم سید یاسر زارعی با چابکسواری عبدالله علوی و اسب الکس از  شهرستان رودان به مالکیت احسان نصرتی با چابکسواری علی زمانی مشترکاً مقام اول و اسب اژدر از شهرستان میناب به مالکیت اصغر زارعی با چابکسواری یعقوب رنجبر مقام دوم این گروه را کسب نمودند.

در گروه اسبهای بومی امتیاز دار  اسب شاه پسر از شهرستان جیرفت به مالکیت محمود سهراب زاده با چابکسواری خودش مقام اول و اسب سلطان از شهرستان میناب به مالکیت امیر ظفربخش با چابکسواری امیر حسینی مقام دوم و اسب نیتروژن از شهرستان میناب به مالکیت مسلم بهرامی با چابکسواری فرشید شبتاری مقام سوم را کسب نمودند.

در گروه اسبهای فلات ایران اسب تیزپا از شهرستان میناب به مالکیت مصطفی ذاکری با چابکسواری جواد محمودی نژاد مقام اول و اسب پینوکیو از شهرستان میناب به مالکیت محمد شهمیری با چابکسواری ابراهیم رحیم زاده و مقام سوم اسب غرور از شهرستان کهنوج به مالکیت مهدی شاکری با چابکسواری محمد حسین سالاری کسب نمودند.

در گروه اسبهای اسبهای عرب مدرکدار مقام اول  اسب هارای مغ احمد از شهرستان بندرعباس به مالکیت امیر حسین آهون بر با چابکسواری مجید بهزادی و مقام دوم اسب یاتاخان از شهرستان میناب به مالکیت امیرعلی جعفرپور به سوارکاری ابراهیم رحیم زاده و ‌مقام سوم اسب نامیک پاشا از شهرستان بندرعباس به مالکیت علی امیررسولی با چابکسواری مرتضی زمردی کسب نمودند.

وی تصریح کرد: پس از پایان مسابقات به قهرمانان هر رده تندیس، لوح یادبود و جوایز نقدی اهدا شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بزرگترین رویداد ورزشی ویژه نابینایان کشور به میزبانی هرمزگان برگزار می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: بزرگترین رویداد ورزشی ویژه نابینایان کشور به میزبانی استان در بندرعباس برگزار می شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در نشست با انجمن نابینایان استان، با اشاره به در پیش بودن بزرگترین رویداد ورزشی نابینایان کشور به میزبانی هرمزگان، عنوان کرد: در تاریخ ۲۴ آبان بزرگترین رویداد ورزشی ویژه نابینایان کشور به میزبانی استان در بندرعباس برگزار می شود.

وی در همین خصوص، افزود: این رویداد ورزشی به مدت شش روز و با شرکت ۳۱۰ ورزشکار روشن دل از سراسر کشور به میزبانی استان برگزار می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: هرمزگان تعداد ۷ هزار نفر نابینا و کم بینا دارد که ۲۷۴۵ نفر نابینای مطلق هستند.

رئوفی تصریح کرد: شهرستان بندرعباس دارای بیشترین جمعیت نابینا و کم بینا در هرمزگان است.

وی با اشاره به موفقیت های نابینایان در عرصه های مختلف، گفت: هرمزگان دارای ۶ نابینای حافظ قرآن کریم است و همچنین یک روشندل هرمزگانی در آزمون سراسری کنکور موفق به کسب رتبه ۳۰۰ شده است و هم اکنون در رشته پزشکی در حال تحصیل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: هرمزگان دارای نابینایان و کم بینای هنرمند بسیاری است.

رئوفی تصریح کرد: برخی روشندلان هرمزگانی به واسطه توانمندی های خود به عنوان مشاور فرهنگی و حقوقی و کارشناسان آی تی در دستگاه های اجرایی مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به دستورات اکید استاندار استان برای رسیدگی به مشکلات روشندلان، افزود: مهندس دوستی استاندار استان طی دستوراتی خواستار رسیدگی ویژه به مشکلات روشندلان در بخش های مختلف شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین خصوص گفت: استاندار هرمزگان در پی درخواست روشن دلان استان دستور احداث مجموعه ورزشی ویژه روشندلان را صادر کرد که به زودی پروژه کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

رئوفی تصریح کرد: در پی دستور استاندار استان یک دستگاه پرینتر مخصوص خط بریل خریداری و در اختیار انجمن نابینایان استان قرار می گیرد.

وی افزود: مناسب سازی دستگاه های اجرایی و اداری و پیاده روها برای تردد بدون دغدغه روشندلان از دیگر دستورات استاندار استان به دستگاه های اجرایی ذیربط بود.

ادامه ی خواندن

سایر اجتماعی

مدیران شهرداری با لابی گری به دنبال ابقا نباشند/ لزوم تأسیس دانشگاه های مرتبط با صنایع در هرمزگان

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: مدیران شهرداری که درست خدمت نکرده و به فکر سواستفاده خود از منابع و منافع مردم بوده اند، با لابی گری سیاسی به دنبال ابقا نباشند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز فاطمه جراره رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به مصوبات پیشین شورا در خصوص تیم های ورزشی شهرداری بندرعباس، اظهار داشت: با توجه به درخواست تیم ها و جلسات هیأت های آنان و همچنین کمیسیون فرهنگی شورا مصوبه ای تحت عنوان حمایت صنایع پشتبال از تیم ها مصوبه ای از شورا به شهرداری ابلاغ گردید.

وی افزود: با توجه به ابلاغی مربوط به سال ۹۳ مبنی بر عدم تیم داری حرفه ای، از سوی شهرداری با مصوبه مذکور موافقت نشد.

در ادامه اسمائیل رئیسی حسن لنگی عضو شورای ششم شهر بندرعباس اشاره ای به ظرفیت ها و پتانسیل های شهر بندرعباس داشت و اذعان کرد: رفع مشکلات و توسعه شهری شهر بندرعباس جز با نگاه ملی ممکن نیست.

وی افزود: امید است استاندار جدید هرمزگان شهرداری بندرعباس را مورد حمایت ویژه ای قرار دهد.

عضو شورای شهر بندرعباس در بخش پایانی صحبت های خود خواستار در اختیار قرار دادن اسکله ساحل نخل ناخدا به شهرداری شد تا بتوان از ظرفیت آن بهره کافی را برده و از هدر رفت هزینه ها جلوگیری شود.

عیسی عباسی دیگر عضو شورای ششم شهر بندرعباس، عنوان داشت: نباید برای خودنمایی و شهرت طلبی عمل کنیم.

وی افزود: عقب ماندگی بندرعباس، برنامه ای منسجم را می‌طلبد و در کنار آن نیروهای توانمند و عملگرا نیز بایستی بکار گرفته شوند.

عباسی اشاره ای به صحبت های خود در جلسه قبلی شورا مبنی بر وضعیت نابسامان حمل و نقل شهری داشت و تصریح کرد: رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس هیچگونه واکنشی نسبت به عرایض من نداشته است.

عضو شورای شهر بندرعباس در تذکری عنوان داشت: مدیران شهرداری که درست خدمت نکرده و به فکر سواستفاده خود از منابع و منافع مردم بوده اند، با لابی گری سیاسی به دنبال ابقا نباشند.

احمد کناری نژاد نیز در ادامه جلسه شورای شهر بندرعباس با اشاره به ضعف ها و آسیب های شهر بندرعباس، ایراد داشت: شایسته است در استان هرمزگان دانشگاه هایی مرتبط با صنایع و ظرفیت های آن تاسیس شود.

انتهای پیام/ص

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها