با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

میزان رعایت پروتکل ها در هرمزگان به ۳۸درصد رسیده است/ سیر تند صعودی ابتلا به دلیل عدم رعایت پروتکل ها

بندرعباس- معاون کل وزیر بهداشت در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، ضمن بررسی روند ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا، راهکارهای مواجهه با پیک دوم کرونا در هرمزگان را بررسی کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت امروز یکشنبه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه هرمزگان در مقطع فعلی جزء استان هایی است که دارای آمار ابتلا و بستری بسیار زیاد است،اظهار داشت: هرمزگان ۲٫۲ درصد جمعیت کشور را داراست اما در شرایط فعلی ۱۱درصد آمار بستری های کرونا در سه هفته اخیر متعلق به هرمزگان است و در مجموع اگر آمار استان طی ماه های اخیر را بررسی کنیم آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر  پایین تر از متوسط کشوری است.

وی افزود: خوشبختانه با مدیریت خوبی که توسط مدیریت عالی استان و دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته، این استان تنها یک پیک داشته و در پیک دوم کرونا با توجه به تجربه خوبی که در استان وجود دارد، امکان مواجهه با این بیماری آسان تر است.

حریرچی، افزایش نمونه گیری برای شناسایی مبتلایان در لایه های مختلف اجتماعی را یکی از تصمیمات نشست امروز عنوان کرد و گفت: کیت های تشخیص کرونا توسط وزارت بهداشت و به اندازه مورد نیاز در اختیار استان قرار می گیرد و مقرر شد با انتخاب هوشمند لایه های هدف، به ازای هر یک نفر مبتلا از ۱۰نفر نمونه گیری و سیر بیماری کنترل شود تا آمار ابتلا در استان به پنج درصد کاهش پیدا کند.

معاون کل وزیر بهداشت همچنین در خصوص روند مواجهه با بیماری و مرگ و میر بیمارستانی، گفت: در هرمزگان کمبود تخت بیمارستانی وجود دارد و آمار فعلی نشان دهنده این است که هرمزگان در این حوزه از میانگین کشوری هم پایین تر است که پس از بازدیدهایی که از برخی ظرفیت های بیمارستانی داشتیم، تصمیمات مهمی برای رفع فوری نیازهای استان و جبران کمبود تخت های بیمارستانی گرفته شد.

وی افزود: به منظور مقابله با پیک کرونا، کمک های لازم برای استفاده از ظرفیت امکانات بیمارستانی موجود و در شرف افتتاح مانند بیمارستان نیروی دریایی ارتش انجام خواهد شد.

حریرچی با اشاره به تأمین شش دستگاه سی تی اسکن در چندماه اخیر برای بیمارستان های استان، عنوان کرد: با توجه به کمبودهای موجود در این حوزه، سه دستگاه سی تی اسکن جدید برای بیمارستان های بندرعباس، حاجی آباد و خمیر تأمین می شود.

معاون کل وزیر بهداشت اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام، بیمارستان های موقت و صحرایی نیز ایجاد خواهد شد تا بتوانیم قدرت مواجهه با پیک جدید کرونا در هرمزگان را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: به موازات این اقدامات، کمک های لازم از سوی وزارت بهداشت برای تکمیل و بهره برداری از ظرفیت بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس، بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس و سایر بیمارستان های مربوط به شرکت‌های فعال استان انجام خواهد شد.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه استان هرمزگان در ماه‌های اولیه شروع پیک کرونا، جزء استان‌هایی بود که از لحاظ رعایت دستورالعمل ها توسط مردم و اصناف، بالاتر از متوسط کشوری قرار داشت، گفت:  آمار رعایت پروتکل ها در کشور به  ۶۵درصد تنزل پیدا کرده و به هیچ وجه رضایت بخش نیست؛ این آمار در هرمزگان متأسفانه به حدود ۳۸ درصد رسیده است که یکی از عوامل مهم افزایش آمار ابتلا، بستری و فوتی در پیک دوم کرونا در این استان است.

حریرچی، افزایش سطح رعایت پروتکل ها را با توجه به شیوع کرونا ویروس دلتا و هندی در غالب استان ها و سرعت قابل ملاحظه سرایت این دو ویروس خواستار شد و افزود: تا زمانی که واکسیناسیون به صورت جدی در کشور شروع می شود، استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و سایر پروتکل ها مهمترین عامل برای پیشگیری از ابتلا به کروناست و شهروندان باید نسبت به این موضوع حساسیت لازم را داشته باشند.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص درخواست برای تعطیلی صنوف و ادارات در استان، گفت: تعطیلی ها و محدودیت ها بر اساس معیارهایی که از سوی ستاد ملی کرونا مشخص شده اعمال خواهد شد.

وی افزود: واقعیت این است که با اینکه تعطیلی در شرایط کرونا مفید است، اما تاب آوری صنوف و مردم یکی از معیارهای مهم برای تصمیم گیری است و به میزانی که لازم باشد محدودیت ها، کاهش ساعات اداری و یا تعطیلی ادارات و دستگاه های دولتی اعمال خواهد شد.

معاون کل وزیر بهداشت همچنین از آمار ۷۸درصدی تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۷۰سال در هرمزگان خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سایر استان ها بسیار قابل توجه است و به دلیل استقبال مردم و همچنین مواجهه با پیک کرونا در این استان، تزریق واکسن به افراد بالای ۶۰ سال در هرمزگان شروع شده است.

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها