با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

لزوم جذب نیروی ماندگار بومی حوزه درمان در هرمزگان

بندرعباس- عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بیمارستان ساخته شد و تجهیزات آن آماده شد اما نیاز به منابع انسانی دارد و امیدوارم در چارچوب تصمیم گیری باید سهمیه بومی را افزایش دهیم زیرا نیروی ماندگار بومی برای حوزه درمان هرمزگان نیاز ضروری است تا در آینده شاهد کمبودی در زمینه نیروی انسانی و متخصص نباشیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مبتلا به کروناست خواهیم دانست که مسئولان استان از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نکردند و تمامی سختی ها را به جان خریدند.

آشوری با تقدیر از نیروهای مسلح و بنگاه های اقتصادی هرمزگان در حمایت از ارتقای امکانات و زیرساخت های بهداشت و درمان استان، خاطرنشان کرد: عادت داریم که از تهدیدات، فرصت بسازیم و اتفاقات گذشته سبب شد تا فرصت هایی را مقابلمان قرار دهد و بنیان حرکت های اساسی در کشور گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه مجموع تلاش های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان هرمزگان رو به رشد است، اظهار کرد: در مجموع شاخص های سلامت در استان هرمزگان به نظرم فاصله معناداری با متوسط کشوری داریم و همواره در بخش سلامت چه در حوزه زیرساخت ها چه در حوزه تجهیزات و چه توسعه منابع انسانی با کمبودهای جدی رو به رو بوده ایم.

این نماینده مجلس ادامه داد: تلاش های استاندار هرمزگان، مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قابل تقدیر است و توانسته ایم بخشی از مکشلات را کاهش دهیم اما خواهشمندیم اتفاقات مثبتی همچون بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی و بیمارستان کودکان بندرعباس هرچه زودتر به نتیجه برسد.

آشوری با بیان اینکه اگر امروز این اتفاقات رخ ندهد تا ۱۰ سال آینده شاهد هیچ تحولی در بخش سلامت نخواهیم بود، افزود: هرمزگان استانی مرزی است و ورودی های مختلف دارد و در زمینه اورژانس های بین راهی مشکلات زیادی وجود دارد و اگر فکری به حال آن نشود مشکلات همچنان پابرجا خواهد ماند.

وی بیان کرد: بیمارستان ساخته شد و تجهیزات آن آماده شد اما نیاز به منابع انسانی دارد و امیدوارم در چارچوب تصمیم گیری باید سهمیه بومی را افزایش دهیم زیرا نیروی ماندگار بومی برای حوزه درمان هرمزگان نیاز ضروری است تا در آینده شاهد کمبودی در زمینه نیروی انسانی و متخصص نباشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه هرمزگان نیازمند اختصاص بودجه مناسبی برای توسعه مراکز انتقال خون در استان هرمزگان هستیم، عنوان کرد: باید قدردان زحمات وزیر بهداشت و درمان در این مدت باشیم.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها