با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تخصیص ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان کودکان بندرعباس

بندرعباس- رئیس مجمع نمایدگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در خصوص بیمارستان کودکان بندرعباس جلسه ای با پالایشگاه نفت بندرعباس برگزار و ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شد که امیدواریم وزارت بهداشت و درمان در بحث تأمین تجهیزات پزشکی و درمانی یاور ما باشند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، احمد مرادی در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، افزود: شرایط استان هرمزگان فوق بحرانی است و این شرایط برای مسئولان، مردم و آحاد جامعه بسیار سخت و برای نمایندگان هرمزگان در مجلس سخت تر است.

وی با بیان اینکه در هر شهرستان شاهد مشکلات فراوانی در بخش بهداشت و درمان هستیم، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا هم در کنار مسئولان بودیم هم در کنار مردم و هم در کنار دانشگاه علوم پزشکی و تمامی سختی و ها و مشکلات را درک می کنیم.

مرادی ادامه داد: در بحث کمبود تخت های بیمارستان هرمزگان با مشکلات عدیده ای رو به است و پیش از کرونا نیز این موضوع پر رنگ بود و امروز هم هان مشکل وجود دارد که امیدواریم یکبار برای همیشه این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان در بخش آمبولانس های اورژانس با مشکل بسیاری مواجه است و علی رغم زحمات کشیده شده هنوز مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد، تصریح کرد: بدهی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بابت دارو نیز امروز به یک مشکل جدی رو به رو شده و دانشگاه علوم پزشکی از تمامی ظرفیت هایش بهره برده اما اکنون وقت حمایت دولت و وزارت بهداشت و درمان برای رفع این مشکل است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در خصوص بیمارستان کودکان بندرعباس جلسه ای با پالایشگاه نفت بندرعباس برگزار و ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شد که امیدواریم وزارت بهداشت و درمان در بحث تأمین تجهیزات پزشکی و درمانی یاور ما باشند.

وی با بیان اینکه در شهرستان بندرخمیر نیز بیمارستانی وجود دارد که کارخانه سیمان خمیر قبول کرد بخشی از توسعه این بیمارستان را در دستور کار قرار دهد که باهزم نیاز به حمایت دولت برای تکمیل آن است، خاطرنشان کرد: جزیره قشم ۱۲۰ کیلومتر طول دارد که تا ۵۰ کیلومتر می توانند به جزیره قشم مراجعه کنند اما از باسعیدو به بعد هیچ امکانات درمانی وجود ندارد و مشکلات زیادی پابرجاست.

مرادی اضافه کرد: در تلاشیم که بیمارستان درمان بستری برای تحت پوشش قرار دادن ۵۰ هزار نفر در مرکز تغ راه اندازی شود که همت وزارت بهداشت و درمان را در این راه می طلبد

وی با اشاره به اینکه به تازگی و فوت یک نوجوان در شهرستان حاجی آباد بر اثر عقرب زدگی نیز در فضای مجازی مطرح شد که بنده خود به منزل خانواده آن مرحوم رفته و به دلجویی از خانواده اش پرداختم، اظهار کرد: از مشکلات بخش فارغان نیاز به درمانگاه شبانه روزی است زیرا از ساعت ۲۰ به بعد رسیدگی درمانی به بیماران بسیار سخت است و مشکلات اینچنینی برای شهروندان بوجود می آید.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث کمبود تخت های بیمارستان هرمزگان با مشکلات عدیده ای رو به است و پیش از کرونا نیز این موضوع پر رنگ بود و امروز هم هان مشکل وجود دارد که امیدواریم یکبار برای همیشه این مشکل برطرف شود.

مرادی در پایان گفت: می دانم وزیر بهداشت و درمان فشار سختی را بر دوش دارد و اطمینان دارم مردم قدردان زحمات وزیر بهداشت و کادر درمان هستند و امیدوارم با تلاشی چند برابر در مسیر توسعه روند سلامت و بهداشت کشور حرکت کنید.

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها