×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Wednesday, 25 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
رشد فیزیکی بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس مطلوب است

به گزارش تجارت جنوب انلاین،استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با بیان اینکه اضافه شدن دو هزار تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت درمانی استان طی چهار سال اخیر در هرمزگان آغاز شد، عنوان کرد: بخشی از این تخت ها به بهره برداری رسیده و بخشی دیگر در قالب بیمارستان های جدید در حال احداث است.

وی با اشاره به روند ساخت بیمارستان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، ادامه داد: با دستور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، عملیات ساختمانی این بیمارستان به سرعت تکمیل و با کمک وزارت بهداشت تجهیز خواهد شد و این بیمارستان به گونه ای طراحی شده که تا ۲۲۰ تخت در آن قابل ایجاد است که به ظرفیت درمانی هرمزگان افزوده می شود.

استاندار هرمزگان افزود: بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس نیز در وضعیت خوبی به لحاظ پیشرفت فیزیکی قرار دارد و تا مهر ماه سال جاری در فاز نخست، ۲۲۰ تخت این بیمارستان قابل بهره برداری است و با پیگیری های صورت گرفته بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این بیمارستان، اختصاص یافته است.

همتی تصریح کرد: همچنین درخواست کرده ایم برای مدیریت بیماری کرونا، بیمارستان صحرایی در بندرعباس سریعا برپا شود.

وی با اشاره به قرار داشتن استان هرمزگان در پیک دوم شیوع بیماری کرونا، گفت: با همدلی و همراهی موجود در هرمزگان، تلاش و همکاری خوبی برای عبور از این وضعیت و همچنین انجام واکسیناسیون کرونا در هرمزگان در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با تشکر و قدردانی از توجه ویژه دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، خاطرنشان کرد: کمک های وزارت بهداشت در تامین منابع مالی و کیت های تشخیص کرونا، تامین دارو و واکسن کرونا در هرمزگان، می تواند کمک کند که با مدیریت بیماری، شرایط مطلوبی در استان داشته باشیم.

برچسب ها :