×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 26 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تعطیلی تمام مشاغل گروه دو،سه و چهار در هرمزگان

به گزارش تجارت جنوب انلاین؛ فریدون همتی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان، عنوان كرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در هرمزگان از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی و رعایت مقررات رنگ بندی شیوع کرونا به قدری ضعيف در حال اجراست که میزان رعایت پروتكل های بهداشتی در استان هرمزگان، تنها در حد ۳۵ درصد است.

وی ادامه داد: متاسفانه هرمزگان سومین استان کشور است که ضعيف ترین و کمترین ميزان رعایت پروتكل های بهداشتی را دارد و این کم و ضعيف بودن رعایت پروتكل های بهداشتی، موجب شده شیوع بیماری کرونا با سرعت در استان اوج بگیرد.

استاندار هرمزگان افزود: متاسفانه تعداد فوتی ها به دلیل بیماری کرونا در هرمزگان، هر هفته بیش از ۴۰ نفر و در حدود ۵۰ نفر است و تعداد بیماران بسترى به خصوص در شهرستان های بندرعباس، میناب، بندرخمير، قشم، بندرلنگه، پارسیان و کیش بسیار زیاد است.

همتی تصریح کرد: ۱۱ شهرستان در استان هرمزگان شامل، بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، سیریک، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعيت قرمز شیوع کرونا قرار دارند و طبق ضوابط و مقررات و وضعيت قرمز شیوع کرونا تمامی مشاغل گروه های شغلی دو، سه و چهار در این شهرستان ها باید تعطیل باشند.

وی گفت: در هفته های گذشته با شرط رعایت پروتكل های بهداشتی به این گروه های شغلی اجازه فعالیت دادیم، اما متاسفانه همکاری خوبی را در این زمینه شاهد نبودیم و از امروز تعطیلی مشاغل اعمال خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان به شدت احساس خطر می کند و اعلام کرده تخت های بیمارستانی به خصوص در بندرعباس، تکمیل شده است و با توجه به این وضعيت، همه ضوابط و مقررات وضعيت قرمز توسط فرمانداران و نیروی انتظامى اعمال می شود و اصناف نیز باید این مقررات و تعطیلی ها را رعایت کنند.

همتی با اشاره به تعطیلی سه روز پایان هفته جاری همزمان با عید سعيد قربان، اظهار داشت: در این سه روز تمامی ورودی و خروجی شهرها و روستاها در هرمزگان به طور جدی و کامل بسته خواهد بود و از هیچ شهری به شهر دیگر و همچنين به روستاها اجازه تردد و مسافرت نخواهیم داد.

وی اضافه کرد: باید برای کاهش شیوع کرونا در استان، دو هفته کار فوق العاده انجام دهیم و از مردم می خواهیم همكارى لازم را داشته باشند و از سفر و رفت و آمد غيرضروری و برگزاری دورهمی ها و مراسم ها به طوری جدی خودداری کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان، بیان داشت: اگر بنا شد نماز عید قربان برگزار شود، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و در نقاط مشخص و فضاى باز و با هماهنگی ستادهای برگزارى نماز با حداكثر تعداد ۷۰ نفر خواهد بود تا جان و سلامتی مردم در این شرایط خطرناک، حفظ شود.

همتی عنوان کرد: واکسیناسیون کرونا در استان هرمزگان به سرعت در حال انجام است و همكارى مردم در این زمینه در راستای دریافت واکسن مهم است.

وی ادامه داد: تعداد تست های تشخیص کرونا در استان افزایش یافته تا سریع تر بیماران مبتلا به کرونا شناسایی شوند و با قرنطینه خود، بيمارى را به دیگران منتقل نکنند.

استاندار هرمزگان افزود: گروه های نظارتی بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان، به طور جدی بر قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا نظارت کنند و خود این افراد هم به عنوان یک مسئوليت اجتماعى و اخلاقی، رعایت این قرنطینه را جدی بگیرند.

همتی بر ضرورت همراهی مردم در رعایت پروتكل های بهداشتی تاکید کرد و اظهار داشت: دستگاه های مسئول به طور دقیق ضابطه ها را اعمال و ورودی و خروجی شهرها و روستاها به شدت کنترل کنند و ممنوعیت ترددهای غيرضروری اعمال خواهد شد تا شدت بیماری در استان کاهش پیدا کند.

وی همچنین بر لزوم نظارت فرمانداران، بخشداران و دهیاران بر جلوگیری از تردد روستا به روستا، شهر به روستا و شهر به شهر در هرمزگان تاکید کرد و گفت: خودروهای متخلف طبق قوانین و مقررات جریمه خواهند شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: امور عمرانی و تولیدی نباید تعطیل شود و باید با رعایت دقیق پروتكل های بهداشتی ادامه داشته باشد.

برچسب ها :