با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

قدردانی استاندار از مردم ،دستگاه قضایی و اعضای کنسرسیوم طرح ساماندهی پساب فاضلاب بندرعباس

بندرعباس- استاندار هرمزگان اجرای طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده به منظور استفاده در صنایع غرب بندرعباس را نمونه بارزی از ایفای مسئوليت اجتماعى صنایع و بنگاه های اقتصادی استان در راستای رفع دغدغه مربوط به جمع آورى فاضلاب شهر بندرعباس دانست و گفت: اجرای این طرح موجب جلوگيرى از ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس و رفع کامل این دغدغه زیست محیطی می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب بندرعباس، عنوان کرد: این پروژه بسیار مهم و تاثير گذار در شهر بندرعباس که طی نزدیک به دو دهه مردم با این مشکل دست به گریبان بودند و از آن رنج می بردند که امروز با سرمایه گذاری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان، توسط شرکت زیرساخت متشکل از صنایع بزرگ غرب بندرعباس، اجرایی خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از مردم و شرکت های عضو کنسرسیوم، اجرای طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده به منظور استفاده در صنایع غرب بندرعباس را نمونه بارزی از ایفای مسئوليت اجتماعى صنایع و بنگاه های اقتصادی استان در راستای رفع دغدغه مربوط به جمع آورى فاضلاب شهر بندرعباس دانست و ادامه داد: اجرای این طرح موجب جلوگيرى از ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس و رفع کامل این دغدغه زیست محیطی می شود.

استاندار هرمزگان با قدردانی از دستگاه قضایی به منظور اتخاذ تمهیدات لازم و ضروری دستور قضایی برای خروج پیمانکار قبلی پروژه که بیش از دوسال اجرای پروژه را به تاخیر انداخته بود، افزود: این طرح بزرگ شامل بازسازی و ارتقاء ظرفيت تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس به ١٠٠ هزار مترمکعب در شبانه روز، نوسازی و ارتقاء ايستگاه پمپاژ اصلی فاضلاب، نوسازی شبكه جمع آوری فاضلاب، احداث ايستگاه پمپاژ پساب، تكميل مخزن ١٠ هزار متر مكعبی انتقال پساب، احداث مخازن ٣٠ هزار متر مكعبی ذخيره در منطقه ويژه اقتصادی خليج فارس، احداث تأسيسات انتقال پساب به طول ۲۵ کیلومتر و احداث تاسيسات تصفیه تکمیلی و نمک زدایی جهت استفاده پساب در صنعت، است.

به گفته استاندار هرمزگان، فاز اول این پروژه به طول ۸ کیلومتر خط انتقال و احداث ایستگاه پمپاژ ده هزار متر مکعبی و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان، اجرایی می شود.

همتی تصریح کرد: این کار یک پروژه بزرگ اقتصاد مقاومتی محسوب می شود که تهدید زیست محیطی فاضلاب در بندرعباس را به فرصت استفاده از پساب تصفیه شده در صنایع غرب بندرعباس، تبدیل می کند.

وی گفت: اجرای این پروژه بزرگ که چندین سال بلاتکلیف بود، با توان مالی و اعتبارات دولتی امکان نپذیر نبود اما با پیگیری های گسترده و جذب سرمایه گذاری صنایع بزرگ استان، این امر میسر شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر، با ارتقاء کیفیت تصفیه پساب فاضلاب در بندرعباس، مشکل بوی نامطبوع فاضلاب در این شهر، رفع شده است.

دکتر همتی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان و طرح مشکل کمبود فضا و تخت بیمارستانی در این سفر، گفت : با حمایت ویژه دولت، عملیات توسعه دوهزار تخت بیمارستانی در استان آغاز شد که نزدیک به ۸۰۰ تخت طی دولت دوازدهم به بهره برداری رسید و یک بیمارستان در حال ساخت است که با توجه به شرایط سخت کرونایی انتظار داریم با تزریق منابع پیشنهادی بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی، مهرماه سال جاری فاز اول این پروژه و دی ماه سال جاری به صورت کامل به بهره برداری برسد.

اختصاص اعتبار به منظور خرید تضمینی ۵۰هزار متر مکعب آب از آب شیرینکن یک میلیون متر مکعبی خلیج فارس دیگر درخواست استاندار هرمزگان از رئیس جمهور در این آیین بود که دکتر روحانی دستور داد موارد درخواستی استاندار هرمزگان پس از مراسم امروز، در نشست با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح و در این خصوص تصمیم گیری شود.

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها