با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

۵۵۴میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی درهرمزگان مصوب شد

بندرعباس-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: این استان در سال گذشته(۹۹)، توانست در حوزه سرمایه‌ گذاری خارجی مبلغ ۵۵۴ میلیون دلار را تصویب و ۴۰میلیون دلار نیز جذب کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،مهدی دسینه گفت: این میزان جذب سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان از کشورهای اتریش، امارات، قبرس، هندوستان و افغانستان در حوزه‌های صنعت، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری انجام شده است.

وی در ادامه وضعیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی استان هرمزگان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این استان در سال گذشته توانست در این بخش رتبه سوم را به دست‌آورد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان تاکید کرد: هر سرمایه‌گذاری که به هر سازمانی اجرایی برای ارائه طرح خود مراجعه می‌کند به سمت مرکز سرمایه‌گذاری هدایت و راهنمایی شود تا از فرآیند کار وی از این مسیر دنبال شود.

دسینه همچنین مجموع سرمایه‌گذاری شناسایی شده در استان هرمزگان را سه میلیارد و ۹۵۳میلیون یورو عنوان کرد.

مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آماده ارائه خدمت به سرمایه‌گذاران

نماینده وزیر اموراقتصادی و دارایی در هرمزگان در بخش دیگری، وجود مرکز خدمات سرمایه‌گذاری را مرکزی برای حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دانست و بیان داشت: مرکز سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان وابسته به وزارت اقتصادی و دارایی است که سرمایه‌گذار برای ثبت نخستین فعالیت خود باید به مرکز سرمایه‌گذاری مراجعه کند.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذار در سامانه این مرکز درخواست خود را با هماهنگی نهادهای مربوطه ثبت می‌کند که مزیت این کار قابل رویت بودن مراحل کار و استعلام‌های ادارات ازسوی اداره کل اقتصاد و دارایی استان است.

دسینه، امکان پایش لحظه‌ای و نظارت بر روند جاری طرح‌ها را از جمله مزیت‌های مهم ثبت طرح‌های سرمایه‌گذاری در این مرکز برشمرد و بیان داشت: تاکید استاندار بر این است که به روند استعلام طرح‌ها باید سرعت داده شود و سرمایه‌گذار نباید معطل فرآیندهای اداری باشد.

نائب رییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری هرمزگان با اشاره به حمایت‌ها و تاکید استاندار از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ابرازداشت: استعلام‌های مربوط به طرح‌های کوچک حداکثر به مدت یک هفته، طرح‌های متوسط در ۲ هفته و طرح‌های بزرگ مقیاس باید حداکثر در مدت زمان یک ماه پاسخ داده شود که سرمایه‌گذاران بتوانند در کمترین وقت کار خود را شروع کنند.

وی با اشاره به گلایه سرمایه‌گذاران از طولانی شدن روند استعلام‌ها نیز بیان داشت: تمام تلاش ما براین است که بازه زمانی پاسخ به استعلام‌ها کاهش و در سریع‌ترین زمان ممکن استعلام‌ها از سوی ادارات و سازمان‌های مربوطه پاسخ داده شود.

“زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم افزاری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان هرمزگان کاملا نوسازی و تجهیز شده و آماده ارائه خدمت به سرمایه‌گذاران است.

این مرکز در بلوار آیت الله طالقانی بندرعباس، روبروی کتابخانه‌ شهدا قرار دارد”.

حضور ایران در نمایشگاه «اکسپو» در امارات

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان به دلیل استراتژیک بودن این استان در سطح ملی و بین‌المللی از حضور ایران در نمایشگاه «اکسپو» در امارات خبرداد.

دسینه با بیان اینکه نمایشگاه «اکسپو» بعد از المپیک و جام جهانی بزرگ‌ترین رویداد در دنیا محسوب که هر پنج سال یکبار در یک کشور برگزار می‌شود، افزود: نمایشگاه «اکسپو»  در سال ۲۰۲۱ به مدت شش ماه از مهر تا اسفندماه امسال در امارات برگزار می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: در این نمایشگاه غرفه‌ای به جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته که متولی ‌جمع‌آوری فرصت‌های سرمایه‌گذاری نیز وزارت اقتصادی و دارایی و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری است.

وی تصریح کرد: مدیران سازمان و ادارات و اشخاص حقیقی که دارای طرح‌های سرمایه‌گذاری نیمه تمام هستند و به تامین مالی (سرمایه‌گذاری) خارجی نیاز دارند، می‌توانند طرح‌های خود را به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری ارائه دهند و با راهنمایی کارشناسان این مرکز و بعد از جمع‌بندی نهایی طرح‌های تایید شده توسط وزارت اقتصاد و دارایی به نمایشگاه اکسپو ارسال می‌شود.

نائب رییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری هرمزگان از استان هرمزگان به عنوان گل سرسبد معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه نام برد و ادامه داد: هرمزگان فرصت‌های فراوان سرمایه‌گذاری دارد که برای سرمایه‌گذار خارجی بسیار جذاب خواهد بود.

دسینه در پایان با بیان اینکه محدودیتی برای ارائه طرح‌های سرمایه‌گذاری وجود ندارد، یادآورشد: هر استانی که بتواند فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را برای حضور در نمایشگاه اکسپو بهتر معرفی کند، بیش‌تر مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا و تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با جمعی از جانبازان استان هرمزگان، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی “صلی الله علیه و آله و سلم” و حضرت امام جعفر صادق “علیه السلام”، از ایثار، رشادت، جانفشانی و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم آنان در راه دفاع از ایران اسلامی، آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، تجلیل و قدردانی و از آنان به عنوان گنج و ثروت معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خدمات رسانی و رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” صبر فراوانی دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دوستی تصریح کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهیانه از آبان‌ماه برگزار و رفع مشکلات این بزرگواران به صورت مستمر از طریق این کارگروه پیگیری و انجام شود.

وی، توجه به تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران را بسیار مهم و اولویت کاری خود دانست و بر لزوم تکریم و حمایت از خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاکید کرد و همچنین خواستار تامین امکانات رفاهی مناسب برای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، از سوی دستگاه‌های مسئول شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: روزهای سه‌شنبه در دیدار حضوری و چهره به چهره آماده گفت‌وگو و شنیدن دغدغه های مردم هستیم و از طریق پیام و تلفن نیز پاسخگوی مردم خواهیم بود.

در این دیدار، مسائل و مشکلات جانبازان بزرگوار و خانواده‌های آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در هرمزگان ۳۰۰۰ جانباز بزرگوار و ۴۳۴ آزاده سرافراز تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۴ شناور صید ترال در آب‌های خلیج فارس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با صدور دستور ویژه قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

صالحی با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها