با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

خرید و تامین تجهیزات بیمارستانی به ارزش ۸ میلیارد تومان توسط اتاق بازرگانی هرمزگان

بندرعباس- نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان از کمک ۸ میلیارد تومانی اتاق بازرگانی استان در قالب تجهیزات بیمارستانی به ستاد مرکزی کرونا طی روزهای اخیر خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، حسن روحانی در این رابطه اظهار داشت: در ادامه تداوم کمک های فعالان اقتصادی استان به مراکز درمانی و ستاد پیشگیری از کرونا استان این بار با تصويب و تاييد هيئت رييسه و هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني هرمزگان و بپيگيري هاي بي دریغ رییس اتاق بازرگانی هرمزگان و همچنین تاکید استاندار هرمزگان و توجه و همراهي هیات رییسه اتاق ایران تجهیزات بیمارستانی به ارزش ۸ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی در حال انتقال به مراکز درمانی استان است.

نائب رییس اتاق بازرگانی هرمزگان افزود: حرکت اتاق بازرگانی هرمزگان در این برهه حساس که بیماارستان ها با کمبود تجهیزات مواجه هستند جهادگونه بوده است و این کمک ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: این کمک ها که از امروز در حال تحویل به دانشگاه علوم پزشکی استان است شامل ۱۹۴ كپسول اكسيژن ۵۰ ليتری و ٢٠ ليتری، ١٤٤ عدد رگلاتور پزشكی و ٢١ دستگاه يخچال و دیگر اقلام مورد نیاز است كه طي ليست درخواستي دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان تهيه شده است .

روحانی یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا پایان سال گذشته نیز اتاق بازرگانی هرمزگان به همراه جامعه فعالان اقتصادی اقلام ضروری شامل ونتیلاتور، کپسول اکسیژن ،اقلام بهداشتی مانند تهیه پارچه ماسک، گان مخصوص، تب سنج، دستکش و‌ اقلام مورد نیاز بیمارستانی مانند کولر ،تلویزیون و یخچال مخصوص نگهداری واکسن را با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان تهیه و در اختیار مراکز درمانی استان قرار داده است.

روحانی همچنین در پایان ا ز پیگیری های بی وقفه رییس اتاق بازرگانی هرمزگان و همچنین دکتر همتی استاندار هرمزگان، اعضای هیات نمایندگان اتاق هرمزگان، جامعه فعالان اقتصادی و خیرین و اعضای هیات رییسه اتاق ایران قدردانی کرد و افزود: حمایت و پیگیری و تلاش ها برای تسریع در چنین اموری که به جان مردم وابسته است ستودنی است و امید می رود مردم نیز در کنار کادر درمان توصیه های بهداشتی را جدی گرفته تا از فشاری که این روزها بیش از پیش متوجه کادر درمان است، کاسته شود.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها