با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

شمر ‌و‌ یزید زمانه را نباید فراموش کنیم/ با اتحادمسلمین آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی کنند

فرمانده سپاه شهرستان رودان عنوان کرد: وقتی با اقتدار می گوییم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند یا اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود بدین معناست که همه ما، شمر و یزید و شیطان بزرگ زمان خودمان را شناخته ایم و همه یکصدا این فریاد را سرداده و ذره ای از موضع گیری خود عقب نشینی نکرده ایم. چه بسا که محکم تر از قبل فریاد می زنیم که آمریکا غلط می کند جنگی را بر علیه کشور ایران آغاز کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، عبدالله صادقی فرمانده سپاه شهرستان رودان در جمع اعضای هیئت فرهنگی و مذهبی حضرت علی اصغر علیه السلام دهستان رودخانه بر اظهار کرد: حضرت محمد مصطفی (ص) در آیات و روایات از قرآن و عترت به عنوان دو ریسمان های الهی یاد کرده و فرموده اند باید به آن دو ریسمان الهی چنگ زد‌. همچنین ائمه معصومین علیهم السلام نیز از امام حسین علیه السلام به عنوان کشتی نجات یاد کرده اند که هر کس وارد کشتی آن امام همان شود به ساحل نجات خواهد رسید‌.

وی به تبیین فضائل اخلاقی حضرت عباس علیه السلام پرداخت و افزود: حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام از بصیرت بالایی برخوردار بود. زمان حرکت امام حسین علیه السلام به سمت کربلا، برادرانش از جمله محمد حنفیه، به آن حضرت گفتند راهی که در پیش گرفته اشتباه است و مسیر دیگری را انتخاب کند، اما زمانی که از حضرت عباس علیه السلام پرسیدند کجا می روید در پاسخ گفت هرجا حسین پا گذارد به دنبالش خواهم رفت. برای حضرت ابوالفضل علیه السلام امان نامه آوردند اما نپذیرفت و در پاسخ گفت حسین امان نداشته باشد و من و برادرانم امان داشته باشیم؟ به هیچ وجه این امان نامه را نمی پذیرم.

فرمانده سپاه ناحیه رودان گفت: شجاعت و دلاوری های حضرت عباس علیه السلام زبانزد بود اما بصیرت بالای آن حضرت فوق تمام فضائل اخلاقی و اقداماتی می باشد که انجام داده است.

صادقی ادامه داد: نباید از طریق تفرقه و پراکندگی به موفقیت رسید، قبل از انقلاب، در کشور دو صدایی بود، حرف حکومت و مردم همخوانی نداشت از این رو، آن حکومت برچیده شد و حکومت اسلامی روی کار آمد و همه یکصدا شدند.

وی بیان کرد: وقتی با اقتدار می گوییم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند یا اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود بدین معناست که همه ما، شمر و یزید و شیطان بزرگ زمان خودمان را شناخته ایم و همه یکصدا این فریاد را سرداده و ذره ای از موضع گیری خود عقب نشینی نکرده ایم. چه بسا که محکم تر از قبل فریاد می زنیم که آمریکا غلط می کند جنگی را بر علیه کشور ایران آغاز کند.

فرمانده سپاه ناحیه رودان با اشاره به اینکه «زمان بزن در رو» تمام شده است، چرا که اتحاد مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس را همگان شاهد بودند، گفت: در این مدت، افراد از هر قومیتی به پای انقلاب ایستادند و بر تمام جهان غلبه کردند. به فرموده امام راحل؛ انقلاب اسلامی به تمام جهان صادر شد علاوه بر این، توانستیم ابر قدرت شرق و غرب را در هم بشکنیم.

صادقی ادامه داد: دشمنان جرأت و قدرت هیچ گونه تقابلی به بمباران عین الاسد، توقیف کشتی انگلیسی در خلیج فارس و دستگیری تکاوران آمریکایی را ندارند چرا که رو به زوال و اضمحلال هستند که همه اینها نتیجه اتحاد ملت، دولت و حکومت و همچنین خود ملت یا یکدیگر و وحدت بین ارتش و سپاه است. حضور مشترک این دو نهاد مقدس در کمک رسانی به سیل زدگان و زلزله زدگان و همچنین کمک های مومنانه نمود بارز این وحدت و اتحاد بین آن دو است.

وی اضافه کرد: کار بزرگ شهیدحاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت، شکست داعش (دشمنی تا دندان مسلح) در منطقه بود که به اذعان داعشی ها، هدف اصلی شان جمهوری اسلامی ایران بود و دیگر حکومتی به نام داعش در منطقه وجود ندارد و این ثمره وحدت بین جهان اسلام است.

فرمانده سپاه ناحیه رودان افزود: در منطقه خودمان نیز این وحدت و اتحاد همچنان باید محکم تر از قبل تداوم داشته باشد. با بهره‌گیری از ظرفیت قرارگاه تحول محلات و با کمک شوراها و دهیاری ها، بسیج، معتمدین محل، روحانی مسجد، نیروی انتظامی و … مشکلات محلات را رصد، شناسایی و اولویت بندی و سپس به ترتیب اولویت رفع کنیم.

در ادامه این برنامه، محمد سالاری دبیر اجرایی هیئت فرهنگی و مذهبی حضرت علی اصغر علیه السلام دهستان رودخانه بر به معرفی این هیئت پرداخت و اظهار کرد: هیئت فرهنگی و مذهبی حضرت علی اصغر علیه السلام این دهستان در آبان ماه ۱۳۹۴ تشکیل شد، این هیئت واحد متشکل از ۲۴ هیئت عزاداری روستاها و محله های این دهستان است.

وی افزود: سال های قبل در ایام محرم و صفر، برنامه های بزرگی از جمله اجتماع ۲۴ هیئت با حضور جمعیتی بالغ بر دو هزار نفر از حوزه مقاومت بسیج صاحب الزمان (عج) تا گلزار شهدای این دهستان، مراسم عزاداری به صورت پیاده روی برگزار می شد اما امسال با توجه به شرایط کرونایی، این برنامه با حضور سرهنگ عبدالله صادقی فرمانده سپاه ناحیه رودان و یک نماینده از هر روستا با رعایت پروتکل های بهداشتی در دهستان برگزار و به صورت مجازی در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد.

یادآور می شود، دهستان رودخانه بر از توابع بخش رودخانه شهرستان رودان واقع در شمال استان هرمزگان دارای جمعیتی بالغ بر ۷ هزار نفر است.

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کار جهادی متفاوت بسیجیان روستای دمشهر +ویدئو

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز کارگاه تولید خشت توسط قرارگاه تحول محلات روستای دمشهر افتتاح شد.

بسیجیان این روستا در روز جمعه هر هفته با حضور در این کارگاه خشت تولید می‌کنند.

در روستای دمشهر دو گروه جهادی در قالب طرح تحول محلات این روستا فعالیت می‌کنند.

روستای دمشهر با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها