با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بندر پارسیان جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصادی کشور دارد

بندرعباس- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: قرارگیری بندرپارسیان در میان سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس این بندر را از جایگاه ویژه برخوردار کرده و این بندر جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصادی دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، سید علی اصغر علامه در بازدید سردار سیدحسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از بندر پارسیان بیان داشت: عملیات اجرایی ساخت بندر پارسیان در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور و زمانی که ایران با تحریم های ظالمانه روبرو شد آغاز شد. این بندر جزو بنادر تاثیرگذار در اقتصاد کشور خواهد بود.

وی عنوان کرد: تامین مالی ساخت بندر پارسیان با افزایش تحریم ها با مشکلاتی روبرو شد که با همدلی و همراهی مسئولان کشور، ایمیدرو و قرارگاه خاتم‌الانبیا پروژ بدون توقف ادامه پیدا کرد. سال ۹۹ اسکله شماره پنج به صورت موقت تحویل شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه بندر پارسیان بزرگترین بندر تخصصی کشور و دومین بندر بعد از بندر شهید رجایی به حساب می آید. عنوان کرد: این بندر به دست متخصصان و جوانان ایرانی در حال ساخت است و یکی از افتخارات ما این است که این بندر صد در صد بومی و با اتکا به توان و دانش داخلی ساخته می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه همدلی و همراهی کارفرما و پیمانکار  دو عامل موفقیت در احداث بندر پارسیان است. همچنین اسکله های شماره هفت و هشت هم تا پایان سال ۱۴۰۰ اماده بهره برداری می شود.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از اسکله خشک فله تا کنون۴۰۰ هزار تن از بندر پارسیان صورت گرفته است. که این امر با همکاری و همراهی استاندار هرمزگان و سایر مدیران استانی محقق شد.

علامه تصریح کرد: بندر پارسیان در مرز سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس قرار گرفته است. همجواری با پارس جنوبی، صنایع پتروشیمی در عسلویه و پالایشگاه های نفتی در استان فارس از مزیت های منحصر به فرد بندر پارسیان است.

وی با بر شمردن مزیت ها و مزایای بندر پارسیان اظهار داشت: بندر پارسیان نقش اثرگذار  و مهمی در اقتصاد کشور خواهد داشت. بهره برداری از ۱۹ پست اسکله و رسیدن ظرفیت این بندر به ۴۰ میلیون تن می تواند نقش محوری در صادرات و واردات کالاهای نفتی، پتروشیمی، صنعتی و معدنی داشته باشد.

علامه با بیان اینکه علیرغم مشکلات و تنگناهای اقتصادی موجود در کشور اما پروژه های زیرساختی منطقه ویژه پارسیان با سرعت در حال اجرا است، افزود: از ابتدای امسال هم سازمان ایمیدرو بالغ بر ۷ هزار میلیارد ریال جهت آغاز و تکمیل پروژه های زیرساختی منطقه ویژه پارسیان تامین اعتبار شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان اعلام کرد: همزمان با هفته دولت تعداد ۸ پروژه زیرساختی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در منطقه ویژه عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها