با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

بهره برداری از۵ پروژه کشاورزی، انرژی، آموزش و توسعه خدمات روستایی در میناب

بندرعباس- صبح امروز با حضور استاندار هرمزگان در شهرستان میناب ۵ پروژه کشاورزی، انرژی، آموزش و توسعه خدمات روستایی در میناب افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،کارخانه تولید خوراک آماده آبزیان با حضور استاندار هرمزگان، فرماندار میناب ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در چهارمین روز هفته دولت در شهرک صنعتی تیاب به بهره برداری رسید.

این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۸۵میلیارد ریال که ۴۵میلیارد ریال از این اعتبار از محل تسهیلات بانکی و ۴۰میلیارد ریال آن آورده شخصی سرمایه گذار بوده، احداث شده است.

با بهره برداری از این واحد تولیدی، برای ۶۵نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

مدرسه شهید هاشمی روستای دهو در میناب افتتاح شد

در ادامه سفر استاندار هرمزگان به میناب مدرسه پسرانه شش کلاسه شهید هاشمی افتتاح شد. عملیات اجرایی این مدرسه که امروز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت، از سال ۹۸ در فضایی به مساحت سه هکتار و با زیربنای ۹۸۰مترمربع آغاز شده بود.

این پروژه با مشارکت خیرنیکوکار حاج حسین زاهدی و اداره کل نوسازی مدارس با اعتبار ۳۳میلیارد ریال احداث شده که ۷۵۰میلیون ریال از اعتبار پروژه به همراه تجهیزات و هوشمندسازی مدرسه به عهده اداره کل نوسازی و مابقی آن توسط خیر اهدا شده است که ظرفیت پذیرش ۱۵۰ دانش آموز را داراست.

لزوم تسریع اغاز عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان ۱۶۰تختوابی میناب 

فریدون همتی در بازدید از بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب  با تاکید بر تسریع در عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان ۱۶۰تختوابی میناب ، خواستار پیش بینی تمام راهکارهای فنی برای تسریع در این پروژه شد.

استاندار هرمزگان همچنین فرماندار میناب را مکلف کرد بر روند اجرایی این پروژه نظارت مستقیم داشته باشد.

بیمارستان دوم میناب در ۵ طبقه و ۷ بلوک در حال احداث است که اسکلت ساختمان اصلی آن به اتمام رسیده است.

اورژانس، درمانگاه، ساختمان اداری و آموزشی، تصویربرداری و فیزیوتراپی، بخش جراحی، آنژیوگرافی، پست آنژیو، CCU، ICU، PAST CCU ، SICU، آمفی تاتر، بخش بستری زنان، بخش بستری جراحی، بخش بستری کودکان و بخش بستری داخلی در این بیمارستان ۱۶۰تختخوابی پیش بینی شده است.

پروژه توسعه شبکه برق در میناب افتتاح شد

پروژه توسعه بخش ۶۳ در پست ۲۳۰کیلوولت میناب ( پست ۹۵ دستگاه ) با حضور استاندار هرمزگان، نماینده شرق استان و فرماندار میناب مورد بهره برداری قرار گرفت.

با توسعه شبکه برق در این منطقه ، امکان دریافت دو خروجی از ترانس ۲۳۰کیلوولت موجود در پست ۹۵ دستگاه با حدود ۱۰۰ مگاوات برق وجود دارد که ظرفیت انتقال بار را افزایش می دهد و حداقل تا چهار سال آینده، ساکنان شهر میناب و اهالی ۵۳روستای دهستان حکمی و تیاب بخش مرکزی شاهد افت ولتاژ و نوسانات برق نخواهند بود و در این بخش نیز محدودیتی برای واگذاری انشعاب جدید به متقاضیان نخواهد بود.

عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۹ آغاز شده بود و امروز با اعتبار ۲۰۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

دستور استاندار هرمزگان بر تامین منابع مالی تکمیل مسیر دوراهی تیاب_حکمی میناب

استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان میناب با همراهی  حسین رییسی نماینده مردم شریف شرق استان ضمن تاکید بر نظارت و افزایش سطح کیفیت پروژه های راه به فرماندار ویژه میناب دستور داد: با انعقاد تفاهمنامه با ۵۲ دهیاری و تزریق اعتبار از محل درآمدهای ارزش افزوده مالیاتی با مشارکت راهداری؛ منابع مالی مسیر جاده دوراهی تیاب_ روستای حکمی میناب تامین اعتبار شود.
این مسیر حدود ۵کیلومتر نیاز به بهسازی و آسفالت دارد.

پروژه های توسعه خدمات روستایی در میناب افتتاح شد

طرح هادی روستای زهوکی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرایی شده است، با حضور استاندار هرمزگان، نماینده شرق استان، فرماندار میناب و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در چهارمین روز هفته دولت به نمایندگی از پروژه های بخش توسعه خدمات روستایی و با اعتباری بالغ ۳۱۰میلیارد ریال افتتاح شد.

طرح هادی روستایی در هفت روستا شامل اجرای آسفالت و پیاده رو به متراژ ۵۶هزار متربع و با اعتبار ۴۰میلیارد ریال، تسطیح و آماده سازی اراضی روستایی و اجرای زیرسازی در سطح ۸۵ هکتار از روستاهای شهرستان با اعتبار بالغ بر ۲۵میلیارد ریال دو پروژه ای بودند که امروز با دستور دکتر همتی استاندار هرمزگان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

همچنین ۳۱۵ واحد مسکونی در قالب تفاهم نامه طرح مسکن محرومان امروز توسط دکتر همتی در روستاهای شهرستان میناب افتتاح شد.

زیربنای هر یک از این واحدها بین ۴۹ تا ۸۰مترمربع است و در بازه زمانی شش ماهه با اعتباری بالغ بر ۲۴۰میلیارد ریال احداث شده است.

مدرسه لهراسب پور در روستای سرمست میناب افتتاح شد

دبستان شش کلاسه فیروز لهراسب پور با حضور استاندار هرمزگان،نماینده شرق هرمزگان، فرماندار میناب و مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در چهارمین روز هفته دولت در روستای سرمست میناب افتتاح شد.

این مدرسه با اعتبار ۶۰میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با زیربنای ۴۶۰متر مربع احداث شده است.

کل هزینه ساخت این آموزشگاه توسط خیرنیک اندیش فیروز لهراسب پور از اعضای بنیاد یاوری دهدشت تأمین و پروژه با نظارت اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان احداث شده است.

لازم به ذکر است در سال های اخیرشاهد رشد چشم‌گیر مشارکت خیران علی الخصوص خیران بومی در ساخت مدارس بوده ایم که در کاهش آمار مدارس فرسوده تاثیرفراوانی داشته است.

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کار جهادی متفاوت بسیجیان روستای دمشهر +ویدئو

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز کارگاه تولید خشت توسط قرارگاه تحول محلات روستای دمشهر افتتاح شد.

بسیجیان این روستا در روز جمعه هر هفته با حضور در این کارگاه خشت تولید می‌کنند.

در روستای دمشهر دو گروه جهادی در قالب طرح تحول محلات این روستا فعالیت می‌کنند.

روستای دمشهر با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها