با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

بهره برداری از۵ پروژه کشاورزی، انرژی، آموزش و توسعه خدمات روستایی در میناب

بندرعباس- صبح امروز با حضور استاندار هرمزگان در شهرستان میناب ۵ پروژه کشاورزی، انرژی، آموزش و توسعه خدمات روستایی در میناب افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،کارخانه تولید خوراک آماده آبزیان با حضور استاندار هرمزگان، فرماندار میناب ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در چهارمین روز هفته دولت در شهرک صنعتی تیاب به بهره برداری رسید.

این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۸۵میلیارد ریال که ۴۵میلیارد ریال از این اعتبار از محل تسهیلات بانکی و ۴۰میلیارد ریال آن آورده شخصی سرمایه گذار بوده، احداث شده است.

با بهره برداری از این واحد تولیدی، برای ۶۵نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

مدرسه شهید هاشمی روستای دهو در میناب افتتاح شد

در ادامه سفر استاندار هرمزگان به میناب مدرسه پسرانه شش کلاسه شهید هاشمی افتتاح شد. عملیات اجرایی این مدرسه که امروز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت، از سال ۹۸ در فضایی به مساحت سه هکتار و با زیربنای ۹۸۰مترمربع آغاز شده بود.

این پروژه با مشارکت خیرنیکوکار حاج حسین زاهدی و اداره کل نوسازی مدارس با اعتبار ۳۳میلیارد ریال احداث شده که ۷۵۰میلیون ریال از اعتبار پروژه به همراه تجهیزات و هوشمندسازی مدرسه به عهده اداره کل نوسازی و مابقی آن توسط خیر اهدا شده است که ظرفیت پذیرش ۱۵۰ دانش آموز را داراست.

لزوم تسریع اغاز عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان ۱۶۰تختوابی میناب 

فریدون همتی در بازدید از بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب  با تاکید بر تسریع در عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان ۱۶۰تختوابی میناب ، خواستار پیش بینی تمام راهکارهای فنی برای تسریع در این پروژه شد.

استاندار هرمزگان همچنین فرماندار میناب را مکلف کرد بر روند اجرایی این پروژه نظارت مستقیم داشته باشد.

بیمارستان دوم میناب در ۵ طبقه و ۷ بلوک در حال احداث است که اسکلت ساختمان اصلی آن به اتمام رسیده است.

اورژانس، درمانگاه، ساختمان اداری و آموزشی، تصویربرداری و فیزیوتراپی، بخش جراحی، آنژیوگرافی، پست آنژیو، CCU، ICU، PAST CCU ، SICU، آمفی تاتر، بخش بستری زنان، بخش بستری جراحی، بخش بستری کودکان و بخش بستری داخلی در این بیمارستان ۱۶۰تختخوابی پیش بینی شده است.

پروژه توسعه شبکه برق در میناب افتتاح شد

پروژه توسعه بخش ۶۳ در پست ۲۳۰کیلوولت میناب ( پست ۹۵ دستگاه ) با حضور استاندار هرمزگان، نماینده شرق استان و فرماندار میناب مورد بهره برداری قرار گرفت.

با توسعه شبکه برق در این منطقه ، امکان دریافت دو خروجی از ترانس ۲۳۰کیلوولت موجود در پست ۹۵ دستگاه با حدود ۱۰۰ مگاوات برق وجود دارد که ظرفیت انتقال بار را افزایش می دهد و حداقل تا چهار سال آینده، ساکنان شهر میناب و اهالی ۵۳روستای دهستان حکمی و تیاب بخش مرکزی شاهد افت ولتاژ و نوسانات برق نخواهند بود و در این بخش نیز محدودیتی برای واگذاری انشعاب جدید به متقاضیان نخواهد بود.

عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۹ آغاز شده بود و امروز با اعتبار ۲۰۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

دستور استاندار هرمزگان بر تامین منابع مالی تکمیل مسیر دوراهی تیاب_حکمی میناب

استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان میناب با همراهی  حسین رییسی نماینده مردم شریف شرق استان ضمن تاکید بر نظارت و افزایش سطح کیفیت پروژه های راه به فرماندار ویژه میناب دستور داد: با انعقاد تفاهمنامه با ۵۲ دهیاری و تزریق اعتبار از محل درآمدهای ارزش افزوده مالیاتی با مشارکت راهداری؛ منابع مالی مسیر جاده دوراهی تیاب_ روستای حکمی میناب تامین اعتبار شود.
این مسیر حدود ۵کیلومتر نیاز به بهسازی و آسفالت دارد.

پروژه های توسعه خدمات روستایی در میناب افتتاح شد

طرح هادی روستای زهوکی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرایی شده است، با حضور استاندار هرمزگان، نماینده شرق استان، فرماندار میناب و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در چهارمین روز هفته دولت به نمایندگی از پروژه های بخش توسعه خدمات روستایی و با اعتباری بالغ ۳۱۰میلیارد ریال افتتاح شد.

طرح هادی روستایی در هفت روستا شامل اجرای آسفالت و پیاده رو به متراژ ۵۶هزار متربع و با اعتبار ۴۰میلیارد ریال، تسطیح و آماده سازی اراضی روستایی و اجرای زیرسازی در سطح ۸۵ هکتار از روستاهای شهرستان با اعتبار بالغ بر ۲۵میلیارد ریال دو پروژه ای بودند که امروز با دستور دکتر همتی استاندار هرمزگان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

همچنین ۳۱۵ واحد مسکونی در قالب تفاهم نامه طرح مسکن محرومان امروز توسط دکتر همتی در روستاهای شهرستان میناب افتتاح شد.

زیربنای هر یک از این واحدها بین ۴۹ تا ۸۰مترمربع است و در بازه زمانی شش ماهه با اعتباری بالغ بر ۲۴۰میلیارد ریال احداث شده است.

مدرسه لهراسب پور در روستای سرمست میناب افتتاح شد

دبستان شش کلاسه فیروز لهراسب پور با حضور استاندار هرمزگان،نماینده شرق هرمزگان، فرماندار میناب و مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در چهارمین روز هفته دولت در روستای سرمست میناب افتتاح شد.

این مدرسه با اعتبار ۶۰میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با زیربنای ۴۶۰متر مربع احداث شده است.

کل هزینه ساخت این آموزشگاه توسط خیرنیک اندیش فیروز لهراسب پور از اعضای بنیاد یاوری دهدشت تأمین و پروژه با نظارت اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان احداث شده است.

لازم به ذکر است در سال های اخیرشاهد رشد چشم‌گیر مشارکت خیران علی الخصوص خیران بومی در ساخت مدارس بوده ایم که در کاهش آمار مدارس فرسوده تاثیرفراوانی داشته است.

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

ماجرای مرز گوگسر به کجا رسید؟

بر اساس تازه‌ترین بررسی‌های صورت گرفته، هنوز مقدمات قانونی لازم برای راه اندازی مرز گوگسر صورت نگرفته و آنچه در ۴ شهریورماه به عنوان یک افتتاحیه ویدیوکنفرانسی صورت گرفت، بیشتر جنبه صوری داشته است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :بر اساس تازه‌ترین بررسی‌های صورت گرفته، هنوز مقدمات قانونی لازم برای راه اندازی مرز گوگسر صورت نگرفته و آنچه در ۴ شهریورماه به عنوان یک افتتاحیه ویدیوکنفرانسی صورت گرفت، بیشتر جنبه صوری داشته است.
ماجرای مرز گوگسر به کجا رسید؟/ مبادا افتتاح‌ها نمایشی باشند
۴ شهریورماه ۱۴۰۰ در افتتاحی ویدیوکنفرانسی و در اقدامی نمایشی بندر تجاری و گمرک گوگسر واقع در ۱۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان جاسک افتتاح شد.
این افتتاح در حالی بود که هنوز مشکلات و مسائلی در مورد راه اندازی گمرک گوگسر وجود دارد و بیم آن می‌رود که عدم بررسی و رفع این مشکلات در آینده منجر به تعطیل شدن گمرک و بندر گوکسر و نومیدی مردم از اقدامات دولت‌ها در مورد رفع اساسی مشکلات اقتصادی آنها و گشودن مفری برای ارتزاق مردم شود.
پیش از هر افتتاحی حتی اگر با تعویض دولت‌ها همراه باشد، مسؤولان امر موظفند تمامی جوانب و ابعاد افتتاح یک پروژه در مسیر عملیاتی‌شدن و ارائه خدمات به مردم را بررسی کرده و سپس آن را افتتاح کنند تا مبادا در آینده بدلیل فقدان بررسی همه‌جانبه یک طرح، عملا مردم از محل این افتتاح‌ها، بی نصیب بمانند.
درباره گمرک گوگسر به نظر می‌رسد که هنوز اقدامات و قواعد قانونی لازم برای بازگشایی یک مرز قانونی از این نقطه فراهم نشده و زیرساخت‌های لازم گمرکی، بندری و مرزی برای برپایی وضعیتی مناسب به منظور رونق دادن به تجارت مرزی مهیا نگردیده است.
در ابتدا نقطه مورد نظر «مرز مجاز دریایی» نیست و تاکنون مجوز مرز مجاز موضوع تبصره ذیل ماده ۱۰۳ قانون امور گمرکی که می بایست در هیئت وزیران مصوب شود را ندارد. اگر چه استاندار هرمزگان در رایزنی‌هایی با وزارت کشور، مجوز مرز قانونی برای این نقطه را فراهم آورده اما حقیقت آن است که سازمان بنادر و همچنین گمرکات کشور جز با مصوبه هیأت وزیران در یک نقطه مرزی مستقر نمی‌شوند و این اولین چالش گمرک گوگسر است که هنوز سازمان بنادر این نقطه را تحویل رسمی نگرفته تا بتواند برای خروج‌ لنج‌ها مجوز صادر کرده و ورود آنها را نیز ثبت کند. سازمان بنادر جز در بنادر ملکی مستقر نمی‌شود و ممکن است صرفا برای رفع تکلیف، اقدام به ارسال مأموری جهت صدور مجوز خروج کند.
بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، گمرک ایران هنوز مجوزی جهت استقرار گمرک در آن نقطه به علت عدم وجود مصوبه هیئت وزیران را صادر نکرده و گمرک گوگسر فاقد مکان و چارت سازمانی و نیرو انسانی و مسؤل مشخص است. چرا که در فقدان استقرار سازمان بنادر، گمرک باید به طور مشخص تمامی امور محوله از جمله مجوز ورود، ارزیابی کالاهای وارد شده، تشخیص ملوانی بودن کالاها و در نهایت مجوز ترخیص کالاها را صادر کند.
از سوی دیگر خبر رسیده تاکنون با استقرار گمرک در آن محل از سوی حوزه نظارت گمرکات استان مخالفت شده و به علت نبود زیرساخت‌ها و فقدان مجوزهای قانونی، عملا این مشکل همچنان پابرجاست.
سامانه های گمرکی و… در این محل راه اندازی نشده و سازمان های همجوار گمرک نیز مستقر نشده اند تا بتوان امور تشریفات قانونی لازم برای ورود کالا به کشور و یا خروج کالا در قالب محموله‌های صادراتی را ثبت و ضبط کرد.
مکان مورد نظر یک ساختمان قدیمی و فرسوده متعلق به شیلات است که هنوز توسط شیلات تحویل سازمان بنادر نشده و اداره بندر در این محل استقرار نیافته است.
تصویری از درون ساختمانی که تابلوی گمرک گوگسر را دارد
علاوه بر موارد فوق مشکلاتی نظیر نامناسب بودن مسیر دسترسی و نامناسب بودن آبخور اسکله برای لنجهای تجاری و عدم مشخص شدن مسؤول برای بندر و عدم رعایت نکات ایمنی در حوزه آتش نشانی و… نیز از جمله مواردی است که در این محل ساماندهی نشده است.
افتتاح این گمرک کاملا اقدامی عجولانه و غیر کارشناسی بوده است. اما مهمتر اینکه: مشخص نیست بدون استقرار گمرک و بندر در این محل چگونه قرار است پروانه حرکت برای لنج‌ها صادر شود؟
با آنچه بیان شد، آیا خروج خدمه لنج از مرز غیر مجاز مذکور مجاز است یا خیر؟ این لنج پس از مراجعت می‌تواند در این بندر پهلوگرفته و اقدام به تخلیه کالا کند؟ وقتی گمرکی در محل مستقر نیست، این کالا قرار است چگونه اظهار و ترخیص شود؟
مبادا افتتاح‌ها نمایشی باشد!
بدون شک گشودن هر دریچه‌ای به روی اقتصاد مردم در این روزهای سخت، آرزوی هر انسانی است اما مبادا با افتتاح‌های صوری و نمایشی که ممکن است به اعتماد مردم ضربه زده و عملا نه تنها سبب بهبود وضعیت مردم نمی‌شود، آنان را نسبت به دولت و نظام نیز دلسرد کند.
از استاندار هرمزگان انتظار است تا پیش از هر برنامه‌ای در راستای افتتاحی در یک منطقه، ابعاد مختلف قانونی آن را بررسی و نسبت به اتخاذ تدابیر اصولی در آن موضوع اقدام کند تا مبادا مشکلاتی برای مردم بروز کند که در آینده در چالش با دستگاه‌های مختلف، گرفتار شوند.
ضروری است با تجربه گرفتن از آنچه در مورد بندر کوهستک رخ داد، اجازه تکرار مشکلات ناشی از آن را در بندر گوگسر ندهند.
از دستگاه‌های دیگر مسؤول در این میان نیز نظیر گمرک و سازمان بنادر نیز انتظار است تا اگر تصمیمی در تراز کلان برای رونق اقتصادی یک منطقه اتخاذ می‌شود، با مدیریتی واحد نسبت به آن بنگرند.

به نقل از فارس

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

احداث ۳۲۴ کیلومتر راه در شهرستان بشاگرد، هدف گذاری و عملیاتی شد

استاندار هرمزگان گفت: با کاری جهادی و بی‌نظیر طی سه سال اخیر، احداث ۳۲۴ کیلومتر راه در شهرستان بشاگرد، هدف گذاری و عملیاتی شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی پس از بازدید از روند اجرای پروژه‌های شهرستان بشاگرد، عنوان کرد: طی سه سال اخیر در شهرستان بشاگرد، کار جهادی و بی‌نظیر در زمینه ساخت راه صورت گرفت و در این راستا احداث ۳۲۴ کیلومتر راه در چند محور اصلی، هدف گذاری و عملیاتی شد.

وی ادامه داد: بخشی از این پروژه‌ها تکمیل شده و بخش دیگری در حال اجراست و منابع اعتباری خوبی در این زمینه به شهرستان بشاگرد تخصیص یافته است.

استاندار هرمزگان افزود: طی سال جاری و سال آینده، بخش عمده‌ای از جاده‌های شهرستان بشاگرد، آسفالت و زیرسازی می‌شود و این شهرستان از نظر برخورداری از جاده و راه مناسب به سطح خیلی خوبی خواهد رسید و از این زیرساخت مناسب برخوردار خواهد شد و علاوه بر آن توسط فرمانداری و مدیریت بحران، مطالعات در حال انجام است تا مسیر راه روستاهای این شهرستان، از رودخانه‌های فصلی جدا شود.

همتی تصریح کرد: همچنین در بخش آب، پروژه‌های خوب و بزرگی از جمله آبرسانی از سد جگین به شهر سردشت و روستاهای در مسیر و آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران و روستاها انجام شد که زیرساخت بسیار مهمی برای این شهرستان محسوب می‌شود.

وی گفت: پروژه‌های آبخیزداری نیز در بسیاری از روستاهای این شهرستان اجرایی شد که برای تامین آب، کشاورزی، حفظ محیط زیست و مهار روان آب ها بسیار مفید و موثر است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و تعداد بیش از ۱۰ ایستگاه مخابراتی و دکل جدید در این شهرستان نصب و راه‌اندازی شد که موجب بهبود وضعیت دسترسی به شبکه‌های تلفن همراه و اینترنت، در شهرستان بشاگرد شد.

همتی با اشاره به ساخت شش مدرسه شبانه‌روزی و خانه‌های بهداشت در شهرستان بشاگرد، اظهار داشت: زیرساخت‌های راه‌اندازی ناحیه صنعتی شهرستان بشاگرد نیز در حال ایجاد است.

وی اضافه کرد: همچنین پروژه راه‌اندازی کارگاه آموزشی ویژه قالی بافی در شهر سردشت در حال انجام است و ۷۰ نفر نیروی حرفه‌ای و حدود ۸۰۰ نفر نیروی آموزش دیده در زمینه تولید قالی در شهرستان بشاگرد فعال هستند که حمایت ویژه‌ای از این صنعت در این شهرستان صورت می‌گیرد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: توسعه آموزش های فنی و حرفه‌ای، صنایع دستی، کشاورزی، رساندن محصولات کشاورزی این شهرستان به بازار مصرف و ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، از دیگر برنامه‌ها در زمینه رونق تولید و اشتغال‌زایی در شهرستان بشاگرد است.

همتی عنوان کرد: با انجام مطالعات اکتشافی در حوزه معدن، دو معدن با ظرفیت بیش از ۱۰۰ هزار تن آهن منگنز در این شهرستان شناسایی شده که پیگیر جذب سرمایه‌گذاری در این معادن هستیم.

وی ادامه داد: طی چهار سال اخیر کارهای بی نظیری در شهرستان بشاگرد صورت گرفت و این شهرستان در همه شاخص‌ها در حال رسیدن به سطح برخورداری مطلوب است.

استاندار هرمزگان افزود: همه این اقدامات، نوید بخش آینده ای خوب و درخشان برای شهرستان بشاگرد است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها