با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

افتتاح ۴ پروژه عمرانی در شهرستان سیریک/عملیات اجرایی ناحیه صنعتی گروک سیریک آغاز شد

بندرعباس- در سفر استاندار هرمزگان به سیریک ۴ پروژه عمرانی را در این شهرستان افتتاح و کلنگ احداث شهرک صنعتی سیریک را به زمین زده شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عصر امروز مصادف با چهارمین روز از هفته دولت استاندار هرمزگان به شهرستان سیریک سفر کرد.با حضور در گلزار شهدای شهر سیریک به مقام شامخ شهدای والا مقام ادای احترام کرده و با نثارفاتحه یاد و خاطرشان را گرامی داشت.

دستور استاندار برای آغاز عملیات اجرایی آسفالت ورودی روستای شمع جو سیریک

فریدون همتی در حاشیه حضور در آیین های افتتاح پروژه های هفته دولت در روستای شمع جو سیریک، دستور داد عملیات اجرایی آسفالت راه ارتباطی ورودی این روستا به طول ۱.۲کیلومتر به سرعت انجام شود.

نخستین قطعه از باند دوم بزرگراه سیریک به میناب افتتاح شد

در سفر نیم روزه استاندار هرمزگان به سیریک ،نخستین قطعه از باند دوم بزرگراه سیریک به سمت بازارچه میشی با حضور استاندار هرمزگان، نماینده مردم شرق استان، فرماندار و امام جمعه سیریک به طول ۷.۵کیلومتر و با اعتبار ۶۰میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

مدرسه شش کلاسه فاطمه پیمان در روستای شمع جو سیریک افتتاح شد

این مدرسه ۷۰۰ متر زیربنا دارد و با ۶۰میلیارد ریال اعتبار به صورت مشارکتی توسط خیر نیک اندیش حسن پیمان و اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان احداث و تجهیز شده است.

با بهره برداری از این آموزشگاه، مشکل کمبود فضای آموزشی در مقطع ابتدایی در این روستا به طور کامل رفع شد.

بر اساس برآورد انجام شده، تنها با ساخت ۱۰ مدرسه دیگر، دانش آموزان شهرستان سیریک به طول کامل از فضاهای آموزشی استاندارد بهره مند خواهند شد.

زمین چمن مصنوعی مدرسه روستای سیکویی به بهره برداری رسید

زمین چمن مصنوعی مدرسه روستای سیکویی سیریک با اعتبار حدود ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات نوسازی مدارس هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان و نماینده شرق استان به بهره برداری رسید.

 افتتاح و بهره برداری از فاز یک طرح هادی روستای زیارت بزرگ

پروژه طرح هادی روستای زیارت بزرگ شامل ٩٠٠٠متر مربع زیرسازی، اجرای جدول با سنگ مالون به طول ۸۹۰متر، کف سازی وپیاده روسازی ٥٨١٥ متر مربع ، جداره سازی و الگو سازی ٢٦٠٠ متر مربع، جداره بتنی پیش ساخته به طول ١٢٢٦ متر ، اجرای کانال با جداول بتنی به طول ۱۵۵متر، اجرای سنگ لاشه ۵۰ متر مکعب و ۱۰۰متر مربع بتن است.

اعتبار این پروژه بالغ بر ۷۶۲میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان تامین شده است.

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی گروک سیریک آغاز شد

این طرح در مساحت ۳۰ هکتار در فاصله ۴ کیلومتری شهر سیریک و در مجاورت جاده سیریک – میناب اجرا می شود.

بر اساس پیش بینی اولیه، تاسیسات و زیرساخت های صنعتی این طرح تا یکسال آینده به طور کامل با اعتبار ۳۳۰میلیارد ریال احداث می شود.

با بهره برداری از این طرح، برای بیش از ۵۰۰نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کار جهادی متفاوت بسیجیان روستای دمشهر +ویدئو

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز کارگاه تولید خشت توسط قرارگاه تحول محلات روستای دمشهر افتتاح شد.

بسیجیان این روستا در روز جمعه هر هفته با حضور در این کارگاه خشت تولید می‌کنند.

در روستای دمشهر دو گروه جهادی در قالب طرح تحول محلات این روستا فعالیت می‌کنند.

روستای دمشهر با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها