با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

همزمان با پنجمین روز ازهفته دولت ۴ پروژه عمرانی و اشتغال زایی در بندرعباس افتتاح شد

بندرعباس – همزمان با پنجمین روز از هفته دولت ۴ پروژه عمرانی و اشتغال زایی با حضور استاندار هرمزگان به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،در پنجمین روز هفته دولت، هفت پروژه شرکت توزیع برق در بندرعباس با حضور همتی استاندار هرمزگان، مرادی نماینده مردم بندرعباس، فرماندار بندرعباس و مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان به بهره برداری رسید.

پروژه تجهیز پست زمینی برق در خیابان فجر بندرعباس به نمایندگی از هفت پروژه شرکت توزیع برق استان به بهره برداری رسید این پروژه با هدف تأمین برق ۶۰ مشترک جدید و با اعتبار ۱۶میلیارد ریال افتتاح شد.

پروژه تجهیز پست زمینی برق در خیابان فجر بندرعباس شامل ترانسفورماتور ۸۰۰ کاوا، دو دستگاه تابلوی فشار متوسط، دو دستگاه تابلوی فشار ضعیف و اجرای شبکه فشار متوسط زمینی به طول ۵۰۰ متر است.

امروز همزمان با پنجمین روز هفته دولت، هفت پروژه شامل توسعه ۸۰ کیلومتری طول شبکه، ۱۴۰ دستگاه پست برق و یک هزار و ۱۲۸ دستگاه چراغ معابر در مناطق مختلف شهرستان بندرعباس با اعتبار ۴۹۶میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

۷۴ پروژه برق‌رسانی با اعتبار یک هزار و ۲۳۸میلیارد ریال طی هفته دولت در هرمزگان به بهره برداری می رسد.

با بهره برداری از این پروژه ها، هشت هزار و ۹۳ مشترک جدید از نعمت برق بهره مند می شوند.

تقاطع غیرهمسطح شهدای نایبند افتتاح شد

طول پل با پیش دال و احتساب رمپ ها ۲۸۷ متر و عرض آن ۱۶٫۵ متر است که شش دهانه دارد و ۵۷عدد شمع اصطکاکی در آن اجرا شده است.

طول بلوار احداثی پردیس نیز بدون احتساب پل، یک هزار و ۵۳۷متر است.

۷۸۰هزار کیلوگرم آرماتوربندی، هفت هزار و ۹۰۰مترمکعب بتن ریزی، شش هزار و ۹۵۰مترمربع قالب بندی، ۲۵۵هزار مترمکعب عملیات خاکی در این پروژه اجرا شده است.

در زمان اجرای پروژه برای ۵۵ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۳نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است که در مجموع ۴۰۰میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

۲۴۰طرح اشتغال زایی کمیته امداد خمینی (ره) در بندرعباس افتتاح شد

طرح کارفرمایی خدمات تولیدی MDF و صنایع چوبی که به نمایندگی از ۲۴۰طرح اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در بندرعباس به بهره برداری رسید با اعتبار یک میلیارد ریال در سال جاری اجرایی شده و با بهره برداری از آن برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

امروز به صورت همزمان ۲۴۰ طرح اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در بندرعباس با اعتبار ۹۰ میلیارد افتتاح شد.

در پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۹۰ طرح اشتغال زایی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح استان با اعتبار ۲۷۰میلیارد ریال اجرا شده است.

با بهره برداری از این طرح ها در سال جاری، یک هزار و ۱۶۰فرصت شغلی در هرمزگان ایجاد شده است.

واحد تولید قیر شرکت پالایش نفت آفتاب افتتاح شد

این واحد با ظرفیت اولیه تولید ، سالانه ۱۰۰هزار تن قیر فعالیت خود را آغاز کرده است.

تا یک سال آینده ، این واحد قادر خواهد بود سالانه ۳۵۰هزار تن قیر تولید و صادر کند.

این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ثابت بالغ بر ۵۰۰میلیارد ریال و در مساحت ۱۷هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

با افتتاح این پروژه، برای ۱۰۰نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

 

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها