با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

ورود مدعی العموم به موضوع شناسنامه نداشتن خانواده جعفرآبادی/ از خبرنگار مطالبه گر مینابی تقدیر شد

دادستان مرکز استان هرمزگان از اعزام تیم ویژه ای برای حل مشکل شناسنامه خانواده ای از اهالی روستای جعفرآباد و تشکر از خبرنگاری که این موضوع را منعکس نموده است، خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور قضایی برای حل مشکل شناسنامه خانواده ای از اهالی روستای جعفرآباد از توابع دهستان چراغ آباد بخش توکهور و تشکر از خبرنگار مطالبه گر مینابی که این موضوع را منعکس نموده است، خبر داد.

مجتبی قهرمانی با بیان اینکه پیش از این، موضوع عدم صدور شناسنامه برای اعضای این خانواده در ادارات مختلف بررسی و روند آن طولانی شده و تاکنون به نتیجه نرسیده است، از تشکیل تیم ویژه ای ، متشکل از ادارات و دستگاه های مرتبط با موضوع از جمله اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان به منظور تسریع در حل مشکلات و موانع به وجود آمده برای اهالی روستای فوق و چند نقطه دیگر استان خبر داد.

وی در ادامه افزود: به علت عدم احراز هویت و نداشتن شناسنامه، اعضای این خانواده از دریافت برخی خدمات آموزشی، رفاهی و درمانی محروم شده اند که همین موضوع ضرورت تسریع در مراحل قانونی برای حل موضوع را اجتناب ناپذیر می سازد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان تصریح کرد: در راستای صیانت از حقوق عامه و نظارت بر حسن اجرای قوانین، با صدور دستور قضایی، اعضای این تیم ویژه مکلف هستند جهت بررسی دقیق و کارشناسی علل عدم صدور شناسنامه برای اعضای این خانواده و تسریع در حل مشکل آنها ظرف چند روز اقدام نمایند.

مجتبی قهرمانی همچنین اظهار داشت: با توجه به مشکل اعضای این خانواده برای ایاب و ذهاب و پیگیری امور مربوط به اوراق هویت خود، مسئولان مربوطه با حضور در محل سکونت آنها به مطالباتشان رسیدگی می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در پایان با اشاره به جایگاه مهم استفاده از ظرفیت عظیم نظارت مردمی در حسن اجرای قوانین، از اقدام به موقع خبرنگار مینابی که با انعکاس مشکل به وجود آمده برای اعضای این خانواده، موجب تسریع پیگیری ها در این خصوص شد، تقدیر و تشکر کرد.

وی یادآور شد: پیگیری مطالبات مردمی از طریق مبادی قانونی و دستگاه‌های مسئول، نقش مهمی در رفع مشکلات ایفا می نماید و از اینرو اقدام این خبرنگار وظیفه شناس، نشانه تعهد و درخور تحسین است.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها