با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

۱۴ پروژه عمرانی در بستک افتتاح شد

بستک – بهره برداری از طرح‌های عمرانی و شاخص شهرستان بستک با هزینه ۱۷۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی آغاز می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،چهار پروژه ورزشی با حضور استاندار هرمزگان، نماینده مردم غرب استان، فرماندار بستک و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در بستک  به بهره برداری رسید.

همتی استاندار هرمزگان در آیین افتتاح این پروژه با بیان اینکه تلاش و کار شبانه روزی باید سرلوحه مدیران اجرایی باشد، گفت: پیگیری برای اتمام پروژه ها باید به صورت مداوم صورت بگیرد و نباید محدود به مناسبت های خاص شود.

استاندار هرمزگان همچنین دستورات لازم را در خصوص بررسی نحوه تخصیص اعتبار به منظور تکمیل سالن ورزشی چندمنظوره روستای دهنگ صادر کرد.

زمین چمن فوتبال روستای دهنگ، زمین چمن روستای چاهبنارد، خانه ورزش روستای بار و خانه ورزش روستای دهنو خواجه چهار پروژه ای هستند که امروز مورد افتتاح قرار گرفتند.

عملیات اجرایی این چهار پروژه در سال ۹۹ آغاز شده و بیش از ۱۰میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و معادل ۱۰ میلیارد ریال از محل مشارکت خیران برای ساخت این پروژه ها هزینه شده است.

با بهره برداری از این پروژه ها نزدیک به چهارهزار نفر از جمعیت روستاهای بستک از مزایای احداث این اماکن ورزشی بهره مند می شوند

 

بهره برداری از یک واحد مرغداری گوشتی ۵۰هزار قطعه ای در بستک آغاز شد

با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان، نماینده مردم غرب استان، فرماندار بستک و شماری از مسئولان استانی و شهرستانی،بهره برداری از یک واحد مرغداری ۵۰ هزار قطعه ای در بستک آغاز شد.

این واحد با اعتبار ۷۶میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و با بهره برداری از آن برای شش نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

دکتر همتی استاندار هرمزگان در حاشیه آیین افتتاح این واحد، دستورات لازم را برای رفع موانع و راه اندازی دو واحد مرغداری ۲۵هزار قطعه ای  جدید توسط سرمایه گذار این پروژه صادر کرد.

هم اکنون بیش از ۲۶۰ واحد مرغداری فعال در استان وجود دارد و پیگیری لازم به منظور فعال سازی ۱۰واحد مرغداری توسط کارگروه رفع موانع تولید استان در حال انجام است.

عملیات اجرایی این پروژه سال ۹۸ آغاز شده بود .

 

سه پروژه عمرانی شهری در بستک افتتاح شد

با حضور استاندار هرمزگان، نماینده مردم غرب استان، فرماندار بستک و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، سه پروژه عمران شهری بستک با اعتبار ۶۷میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

فاز نخست پیاده راه سلامت، آسفالت کوچه ها و معابر به مساحت ۳۲هزارمترمربع و المان میدان شورا، سه پروژه ای بودند که امروز با حضور دکتر همتی و دکتر جباری نماینده مردم غرب هرمزگان افتتاح شد.

دکتر همتی در حاشیه افتتاح این پروژه ها که به صورت متمرکز و در محل پروژه پیاده راه سلامت برگزار شد، از مشارکت خوب مردم در امور عام المنفعه و همچنین اقدامات فرماندار و شهردار شهر بستک قدردانی کرد.

پیاده راه سلامت با مشارکت شهرداری بستک و خیران احداث شده است

 

استاندار هرمزگان از بام بستک بازدید کرد

این پروژه به عنوان یک مجموعه گردشگری در حال احداث است که قرار است در این محل یک کاروانسرا با معماری سنتی و سایر رفاهیات در این منطقه احداث شود..

 

زیارت قبور مطهر شهدای گمنام جناح بستک
استاندار هرمزگان و نماینده مردم غرب استان در ادامه بازدید و افتتاح پروژه های شهرستان بستک عصر امروز پنجشنبه در بدو ورود به شهر جناح با غبار روبی و عطرافشانی قبور شهدای گمنام به مقام شهدای این شهر ادای احترام کردند.

در این مراسم معنوی ضمن غبار روبی، عطرافشانی یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را نیز گرامی داشتند

.

بازدید استاندار هرمزگان و نماینده مردم شریف غرب استان از جاده در دست احداث خورجناح_چارک

این جاده به طول نزدیک به ۲۰ کیلومتر در دست احداث است که تنها پنج کیلومتر آن باقی مانده که به اعتباری حدود ۷۰میلیارد تومان نیاز دارد و از تعهدات شرکت ملی گاز ایران است.

با احداث و تکمیل این محور،  مسیر دسترسی بستک به دریا کاهش پیدا می کند و این شهرستان به کریدور شرق به غرب جنوب کشور متصل می شود.

به پیشنهاد مهندس جباری نماینده غرب مقرر شد، جهت تامین اعتبارات تکمیل مابقی این پروژه جلسه ای اختصاصی طی هفته آینده با حضور اعضای کمیسیون عمران و وزیر نفت برگزار شود.

 

پنج پروژه عمرانی در شهر جناح بستک افتتاح شد

با حضور استاندار هرمزگان نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی و  فرماندار بستک، پنج پروژه عمرانی در جناح بستک با اعتبار نزدیک به ۶۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

ایجاد و توسعه معابر، بوستان برکه، جداره سازی مسیل ها، کف سازی با بتن، و بهسازی و مرمت بافت تاریخی جناح پنج پروژه شهرداری جناح بود که با حضور دکتر همتی به بهره برداری رسید

.

از نخست شهرک اداری بخش جناح افتتاح شد

این مجتمع در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار احداث خواهد شد و عملیات تسطیح ، جدول گذاری ، خاکریزی و تامین روشنایی این پروژه با تامین اعتبار از سوی منصور عباسی خیر جناحی انجام شده است.

احداث پارک و فضای تفریحی نیز در درون این مجتمع و در فازهای بعدی پیش بینی شده است

استاندار هرمزگان در حاشیه این مراسم دستور داد نمایندگی ادارات باید در سریعترین زمان ممکن در این محل استقرار پیدا کند

 

دستور استاندار به منظور تسریع در جابجایی شبکه برق معابر شهر هنگویه بستک

شامگاه امروز پنجشنبه اعضای شورای اسلامی شهر هنگویه بستک با استاندار هرمزگان دیدار کردند

استاندار هرمزگان در این دیدار در پاسخ به مطالبه اعضای شورای اسلامی شهر هنگویه و در تماس با مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان، دستور داد به منظور توسعه معابر شهری در این منطقه، عملیات جابجایی شبکه برق با قید فوریت انجام شود

اقتصادی

با توجه به جایگاه اقتصادی هرمزگان در کشور، این استان نیازمند نگاه ویژه است

مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، خاندوزی با بیان اينکه ادارات کل  استان ها در حوزه های اقتصادی باید نقش محوری داشته باشند افزود ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها باید در بهبود فضای کسب و کار، سرمایه گذاری، مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت، تکمیل پروژه های نیمه تمام نظارت و انضباط مالی نقش آفرینی فعالی داشته باشند.
در بخش دیگری از این نشست  مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.
نماینده وزیر اقتصاد در هرمزگان در بیان مشکلات موجود در استان گفت؛
قوانین و مقررات اقتصادی موجود در مناطق آزاد تجاری باید در راستای کمک به سرزمین اصلی باشد و افزودند هرمزگان در کسب درآمدهای استانی جزء شش استان اول کشور محسوب می‌شود و در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور رتبه سوم، رتبه اول درآمدهای گمرکی، رتبه برتر تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور، رتبه اول فروش اموال تملیکی و به تبع آن گردش مالی بالای بانک ها و بیمه های استان همگی بیانگر جایگاه خاص هرمزگان در اقتصاد کشور است.
دکتر دسینه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساختها و انبارهای اموال تملیکی در استان،گفت شرکت ها و بنگاه‌های اقتصادی که در این استان فعالیت دارند باید مطابق قانون مالیات خود را در همین استان پرداخت کنند. وی افزود گاها مشاهده می شود که قراردادهای بیمه ای شرکتهای بزرگ مستقر در استان هرمزگان، در سایر استان ها منعقد می شود و منابع بانک های مستقر در مناطق آزاد نیز در استان قابل استفاده نمی باشد و عدم بهره مندی استان از منابع گمرکات استان را یادآور و همچنین خواستار تدوین و تجدید قوانین گمرکی در خصوص واردات ملوانی و ته لنجی شدند.
نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان در پایان افزود ما با تمام این مشکلات به آینده امیدواریم و برای تحقق اهداف، برنامه ها و مأموریت های جدید پیش رو از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها