با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ستاد اجرایی فرمان امام بیش از ده هزار فرصت شغلی در هرمزگان ایجاد می‌کند

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان از اجرایی شدن ۳۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در هرمزگان خبر داد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، منوچهر دانشمند گفت: تا پایان سال جاری ۳۵۰۰ طرح توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: در طول سال گذشته بیش از ۸۰۰ طرح توسط بنیاد برکت در سطح استان و در شهرستان‌های بشاگرد، سیریک و میناب افتتاح و به بهره برداری رسیده است که عمده طرح‌ها مربوط به رسته‌های شغلی پرورش دام سبک و سنگین، کشاورزی، مشاغل فنی و خدماتی و کارگاهای تولیدی و تولیدی پوشاک بوده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان گفت: بنیاد برکت برای سال جاری با اجرای این طرح‌های اشتغالزایی و ایجاد ۱۰۷۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق هدف و شهرستان‌های استان هرمزگان را در دستور کار قرار داده و این کار با همکاری تسهیلگران و مجریان استان درحال انجام است‌.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان بیان کرد: سقف اعطای تسهیلات برای طرح‌های اشتغالزایی «طرح سحاب» بسته به نوع و اجرای طرح تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در رسته‌های شغلی کارگاه‌های تولیدی و خانگی خرد، صنایع تبدیلی و فراوری محصولات، پرورش دام سبک و سنگین، پرورش طیور، کشاورزی با اولویت کاشت گیاهان دارویی، فنی و خدماتی، صنایع دستی، کارگاه‌های اموزشی ،فریلنسینگ(ازادکاری و دورکاری در بستراینترنت) و همچنین به صورت ویژه در مشاغل دانش بنیان و ابزی پروری امادگی اعطای تسهیلات را دارد.

دانشمند، درادامه اضافه کرد: تعدادی طرح محدود درسطح استان تحت عنوان مشاغل خانوادگی(کارگاه‌های خرد) و اعطای تسهیلات به صورت خانوادگی و همچنین برای طرح‌های بنگاه محور فعال،راکد، نیمه تعطیل جهت فعالیت مجدد، توسعه وهمچنین راه اندازی کارگاه‌ها و کارخانجات جدید با اولویت پشتیبانی طرح‌های اشتغالی بنیاد برکت و همچنین نیاز مردم منطقه، جهت تامین منابع اعتباری و سرمایه در گردش و بازگشت آنها به عرصه فعالیت و تولید تاسقف ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات طبق شرایط اعلامی توسط بنیاد برکت پرداخت می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمام حضرت امام در هرمزگان تصریح کرد: اولویت پرداخت تسهیلات را درقالب طرح سحاب مناطق هدف به طرح‌های کوچک وزودبازده و معیشت پایدار عنوان کرد.

دانشمند با بیان این‌که بر پایه تولید و اشتغال همه شاخص‌های زندگی ارتقاء پیدا می‌کند، گفت: در سایه تولید، درآمد خانوار افزایش می‌یابد و کیفیت زندگی بهبود خواهد یافت و همه باید در امر تولید اهتمام جدی و ویژه داشته باشند و به صورت جهادی تلاش کنند، چرا که با تولید می‌توان به رفع بیکاری و ایجاد درآمد پایدار اقدام کرد.

دانشمند گفت: همه حوزه‌های موجود در شهرستان‌ها باید از تسهیلات «سحاب» بنیادبرکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خصوص پیشبرد اهداف تولید استفاده کنند.

وی افزود: بنیاد برکت بر اساس منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی ، اشتغال پایدار و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها